سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انفصال رییس دانشگاه امیرکبیر از خدمت با حکم دیوان عدالت اداری...

انفصال رییس دانشگاه امیرکبیر از خدمت با حکم دیوان عدالت اداری

چکیده :در پی شکایت یکی از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر به دیوان عدالت اداری مبنی بر عدم پذیرش وی در این دانشگاه در دوره دکتری، دیوان عدالت اداری رای به دو سال انفصال از خدمات دولتی علیرضا رهایی، رییس دانشگاه امیرکبیر داد....


در پی شکایت یکی از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر به دیوان عدالت اداری مبنی بر عدم پذیرش وی در این دانشگاه در دوره دکتری، دیوان عدالت اداری رای به دو سال انفصال از خدمات دولتی علیرضا رهایی، رییس دانشگاه امیرکبیر داد.

سینا صفایی دانشجوی مذکور در گفت‌وگو با ایسنا، مدعی شد: در آزمون ورودی دکتری دانشگاه امیرکبیر پذیرفته شده، اما دانشگاه از ثبت‌نام او امتناع کرده است و پس از رای دیوان عدالت اداری به ثبت‌نام او در دانشگاه و امتناع مجدد دانشگاه از این امر، دیوان عدالت اداری رای به دو سال انفصال از خدمات رییس این دانشگاه داد.

در همین راستا بختیاری مدیر روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر، با بیان اینکه این دانشجو در زمان پذیرش غیرمتمرکز و به صورت آزمون دکتری داخلی در این دانشگاه قبول شده است، گفت: وی مرحله اول آزمون کتبی را پذیرفته شد و توصیه‌ای نیز از اساتید گرفت که اگر در مصاحبه پذیرفته شد، یکی از آنها را به عنوان استاد راهنمای خود معرفی کند.

وی با بیان اینکه این دانشجو در مصاحبه علمی قبول نشد، تصریح کرد: اما این دانشجو به دیوان عدالت اداری شکایت کرد و توانست رای دیوان را مبنی بر دستور ثبت‌نام او در دانشگاه بگیرد.

بختیاری با بیان اینکه دانشگاه امیرکبیر با این وجود از ثبت‌نام او در دانشگاه بر اساس رای دیوان تمکین کرد، گفت: این دانشجو را در دانشگاه ثبت‌نام کردیم و برای او شماره دانشجویی نیز صادر شد، اما پذیرش دکتری به گونه‌ای است که استاد راهنما باید ظرفیت پذیرش دانشجو و موافقت 100 درصدی برای کار کردن با یک دانشجو را داشته باشد.

وی افزود: بنابراین نیاز است که استاد راهنما به صورت رسمی اعلام کند که این دانشجو را می‌خواهد، اما در حال حاضر هیچ استادی یا حاضر نیست این دانشجو را قبول کند و یا ظرفیت پذیرش او را ندارد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر تاکید کرد: از اختیارات رییس دانشگاه هم نیست که بتواند این دانشجو را به استادی تحمیل کند، بلکه دانشجو باید خودش با یک استاد راهنما به توافق رسیده و این موضوع را استاد راهنما باید کتبا اعلام کند.

بختیاری خاطرنشان کرد: از طرف دیگر این دانشجو جزو سهمیه بورسیه‌های ما بوده و باید یک سازمان را برای پرداخت شهریه‌اش به دانشگاه پیدا و معرفی کند که این کار نیز انجام نشده است.

وی همچنین با گله‌مندی از برخی رسانه‌ها به دلیل پخش این خبر، گفت: در حال حاضر دیوان عدالت اداری رای به انفصال از خدمت دکتر رهایی داده است، اما حکمی که دیوان عدالت اداری صادر کرده، به صورت محرمانه بوده و بهتر بود که رسانه‌ها در این موضوع ورود پیدا نمی‌کردند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه دفتر حقوقی دانشگاه در حال حاضر نامه درخواست تجدیدنظر و توضیحات لازم در این باره را به دیوان عدالت اداری ارسال کرده است، تصریح کرد: ما انتظار داریم که جانب امانت‌داری انجام شود تا زمانی که رای به مرحله قطعی برسد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.