سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش ترکان به ادعای بقایی: کسی که اموال را برده عذرخواهی کند یا ما که می خواهیم برگ...

واکنش ترکان به ادعای بقایی: کسی که اموال را برده عذرخواهی کند یا ما که می خواهیم برگردانیم؟

چکیده : بر اساس آن مصوبه دولت که باید خانه ایرانیان را حمایت کنیم، آنها آمدند مصوبه شورای عالی را گرفتند و اموال اینجا را در اختیار گذاشتند؛ حالا! چه کسی باید عذرخواهی کند؟ آنهایی که اموال را به آن‌ طرف بردند و یا ما که دنبال برگرداندن آن هستیم؟ ...


اکبر ترکان دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در گفت‌و‌گو با تسنیم، در پاسخ به این سوال که آقای بقایی به شما گفتند که از وی برای اظهاراتتان مبنی بر واگذاری​3ساختمان و27خودرو در آخرین روزهای دولت دهم به دانشگاه احمدی‌نژاد، عذرخواهی کنید، چرا که اینها متعلق به دانشگاه ایرانیان نبوده است، اظهار داشت: رئیس هیئت مدیره خانه ایرانیان آقای بقایی است و دو عضو عضو هیئت مدیره نیز آقای علیزاده و شخص دیگری است که در نهاد ریاست جمهوری کار می‌کند و من در بیانیه این موضوع را گفتم.

وی با طرح این سوال که باید چه کسی عذرخواهی کرده و از چه کسی عذرخواهی کند، تصریح کرد: بر اساس آن مصوبه دولت که باید خانه ایرانیان را حمایت کنیم، آنها آمدند مصوبه شورای عالی را گرفتند و اموال اینجا را در اختیار گذاشتند؛ حالا! چه کسی باید عذرخواهی کند؟ آنهایی که اموال را به آن‌ طرف بردند و یا ما که دنبال برگرداندن آن هستیم؟

سرپرست دبیرخانه جنبش عدم تعهد نیز در مورد دبیرخانه متبوع خود نیز و در پاسخ به این سوال که آیا ایران به عنوان رئیس جنبش عدم تعهد در خصوص حوادث مصر و عزل محمد مرسی بیانیه‌ای صادر می‌کند یا خیر؟ گفت: دبیرخانه خودش سیاست مستقل ندارد. از طرف وزارت امور خارجه و رئیس جمهور هدایت می‌شود لذا دبیرخانه از خودش هیچ نظری ندارد و نظر اصلی، نظر رئیس دبیرخانه جنبش عدم تعهد است و آقای روحانی نیز نظرات خود را گفتند.

ترکان ادامه داد: هر نظری در رابطه با جنبش عدم تعهد وجود داشته باشد، آقای روحانی و یا ظریف بیان می‌کنند و ما نمی‌توانیم به طور مستقل در این زمینه اظهار نظر کنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر بخواهید به صورت مستقل در دبیرخانه جنبش عدم تعهد تصمیم‌گیری کنید به چه صورت خواهد بود؟ تصریح کرد: ما هیچ نقشی به جز اجرای نظر آقای روحانی و آقای ظریف نداریم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.