سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ظریف: کشتار یهودیان به دست نازی ها محکوم است...
» نمی‌گذاریم صهیونیست‌ها بر جنایات خود سرپوش بگذارند

ظریف: کشتار یهودیان به دست نازی ها محکوم است

چکیده :یهودیت یک دین الهی است و براساس مبانی مذهبی و قانون اساسی ما باید به آن احترام بگذاریم و اجازه ندهیم یک گروه کوچک برای تبلیغات خود و سرپوش گذاشتن بر جنایات خود علیه مردم فلسطین و لبنان مظلوم نمایی کرده و ایران را ضد یهود و جنگ طلب معرفی کند. کشتار یهودیان به دست نازی‌ها و کشتار و سرکوب فلسطینی ها توسط صهیونیست ها را محکوم می کنیم....


کلمه- گروه خبر: در حالی که پیش از این احمدی نژاد مدعی شده بود که کشتار یهودیان به دست نازی ها مشکوک و مبهم است، وزیر خارجه کشورمان تأکید کرد: کشتار یهودیان به دست نازی‌ها و کشتار و سرکوب فلسطینی ها توسط صهیونیست ها را محکوم می کنیم.

روز گذشته در توییتر وزیر خارجه کشورمان نوشته شده بود: “ایران هیچگاه هولوکاست را انکار نکرده است، مردی که تصور می شد این کار را (انکار هولوکاست) کرده است، دیگر رفته است. سال نو مبارک”

این پیام تبریک سال نو و محکومیت کشتار یهودیان به دست نازی ها می تواند ابرهای تاریکی را که طی سال های گذشته به خاطر اظهار نظرهای غیرکارشناسی و هیجانی احمدی نژاد بر کشورمان سایه افکنده بود برطرف کند.

طی سالهای گذشته اسراییل با استفاده از مواضع تند و غیراصولی احمدی نژاد در متحد کردن جامعه جهانی علیه ایران نقش فعالی ایفا کرده بود. اما اینک محمدجواد ظریف با تفکیک سلطه طلبی دولت صهیونیستی از یهودیان افق تازه ای را در سیاست خارجی گشوده است.

اولین بار سعید امامی معاون امنیتی وزارت اطلاعات با استناد به کتابی هولوکاست را ” جفنگ ” خواند و پس از آن بود که احمدی نژاد ابتدا هولوکاست را افسانه خواند و سپس در کنفرانس بین المللی آن را مشکوک و مبهم دانست. اظهارنظری که باعث شد دیپلمات های شرکت کننده در اجلاس صندلی های خود را ترک کرده و فضای رسانه ای و سیاسی به نفع اسراییل تغییر کند.

اینک محمد جواد ظریف وزیرامورخارجه کشورمان در گفتگو با تسنیم، در پاسخ به سوالی در مورد اینکه در یکی از شبکه های اجتماعی به نقل از وی سخنانی در مورد هولوکاست منتشر شده، اظهار داشت: این مطلب در پاسخ به سوالی که بعدا معلوم شد از سوی دختررییس سابق مجلس نمایندگان آمریکا در شبکه توییتر مطرح شده بود ارائه شده است.

وی در خصوص اینکه گفته شده که شما سال نو را به یهودیان تبریک گفته‌اید پاسخ داد: ما همیشه، سال جدید را به مسیحی ها تبریک می گوییم. در جمهوری اسلامی ایران هموطنان یهودی ما نیز یک اقلیت شناخته شده هستند و در مجلس شورای اسلامی یک نماینده فعال یهودی حضور دارد. ما هیچگاه با یهودی ها و مذهب یهود سر ستیز نداشته و با صهیونیست ها که یک اقلیت در این مذهب الهی هستند مخالفیم و اجازه نمی دهیم که این گروه کوچک (صهیونیست‌ها) برای تبلیغات خودشان با مظلوم نمایی و به دروغ جمهوری اسلامی ایران را ضد یهود معرفی کنند.

وی تصریح کرد: یهودیت یک دین الهی است و براساس مبانی مذهبی و قانون اساسی ما باید به آن احترام بگذاریم و اجازه ندهیم یک گروه کوچک برای تبلیغات خود و سرپوش گذاشتن بر جنایات خود علیه مردم فلسطین و لبنان مظلوم نمایی کرده و ایران را ضد یهود و جنگ طلب معرفی کند.

ظریف ادامه داد: ما هیچگاه صهیونیسم را برخاسته از دین یهود ندانسته‌ایم و معتقدیم صهیونیست ها همواره تلاش کرده اند با مظلوم نمایی از اتفاقات تاریخی دنیا سوءاستفاده کنند. وزیرامورخارجه کشورمان افزود: امروز صدای جنگ طلبی صهیونیست ها به گوش تمام دنیا رسیده است و آنها با تمام تبلیغات خود سعی می کنند ایران را جنگ طلب معرفی کرده و به سرکوب مردم فلسطین بپردازند.

ظریف تاکید کرد: ما نباید اجازه دهیم تا انها چهره ای دروغینی از ایران بسازند. ایران همواره هر نوع کشتار انسان ها را محکوم می کند و در این راستا کشتار یهودی ها توسط نازی ها را هم محکوم کرده همانطور که کشتار و سرکوب فلسطینی ها توسط صهیونیست ها را محکوم می کنیم و اجازه نمی دهیم تا جنایتکاران صهیونیست با سواستفاده از این موضوع بر جنایات های خود سرپوش بگذارند.

وی ادامه داد: این دروغگویی ها علیه ایران اسلامی، نشان دهنده میزان نگرانی افراطی های صهیونیست از مشخص شدن چهره واقعی و صلح طلب مردم ایران است که به منظور بهره گیری سیاسی طرح می‌شود و ما وظیفه داریم اجازه ندهیم آنها بخاطر سرپوش گذاشتن بر جنایات خود علیه ملتهای مظلوم فلسطین و لبنان ایران را به ضد یهود بودن متهم کنند.

ظریف خاطرنشان کرد: جنایت هولوکاست به ابزاری تبدیل شد که صهیونیستها 60 سال پیش از آن استفاده کردند تا با ایجاد همدردی در دنیا مظلوم نمایی کنند و از این طریق حقوق مردم فلسطین را تاراج کنند اما نباید این سناریو برای انها مجددا زنده می شد و نباید اجازه داده می شد تا این ابزار برای آنها احیا گردد تا دوباره با سوءاستفاده از آن 60 سال دیگر حقوق فلسطینی ها را سرکوب کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.