سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » درخواست مادر ستار بهشتی از حسین رونقی: برای دل یک مادر داغدیده به اعتصاب غذایت پایا...

درخواست مادر ستار بهشتی از حسین رونقی: برای دل یک مادر داغدیده به اعتصاب غذایت پایان بده

چکیده :تنها خواسته من بعنوان مادری داغدیده، این است که بدون درنگ پس از شنیدن درخواست من، اعتصاب غذایت را بشکنی. چرا که می دانم از دست دادن فرزند برای مادر، بسیار سهمگین و سنگین است و نیک می دانم آنانی که دل در گرو این آب و خاک ندارند، از شهادت تک تک فرزندان میهن پرست و آزادیخواه نه تنها غمگین نمی شوند، بلکه خوشحال نیز خواهند شد و به این می اندیشند که غل و زنجیر رها شده از شهادت آن عزیز را، بر دست و پای جوان دیگری خواهند بست....


مادر ستار بهشتی با انتشار نامه ای از حسین رونقی ملکی و زلیخا موسوی، مادر این زندانی سیاسی؛ خواست که به اعتصاب غذای اعتراضی خود پایان دهند.

به گزارش سحام، گوهر عشقی در بخشی از این نامه می نویسد: “تنها خواسته من بعنوان مادری داغدیده، این است که بدون درنگ پس از شنیدن درخواست من، اعتصاب غذایت را بشکنی. چرا که می دانم از دست دادن فرزند برای مادر، بسیار سهمگین و سنگین است.”

ستار بهشتی، وبلاگ نویسی بود که در بازداشتگاه پلیس فتا؛ بر اثر شکنجه جسمی و روحی شدید، شهید شد.

حسین رونقی ملکی نیز در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ در ۲۲ آذرماه همان سال بازداشت و به اتهامات تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری و توهین به رییس دولت به ۱۵ سال حبس محکوم شد. کلیه های او در دوران بازجویی دچار آسیب شدید شد و تا به حال چند بار تحت عمل جراحی و مراقبت های ویژه پزشکی قرار گرفته است. این زندانی سیاسی از تاریخ ۱۸ مرداد ماه به دلیل بی توجهی مسولان به وضعیت کلیه اش و عدم انتقال او به بیمارستان برای درمان دست به اعتصاب غذا زده است. یک هفته پس از آغاز اعتصاب غذا و بی توجهی مسئولان قضایی به این اعتراض مادر وی، زلیخا موسوی، نیز دست به اعتصاب غذا در خانه زده است.

روز گذشته حسین رونقی ملکی در نامه ای به رهبری از وی خواسته بود تا به وضعیت وی در زندان رسیدگی نماید.

مادر این زندانی سیاسی نیز از هفته گذشته در حمایت از فرزندش دست به اعتصاب غذا زده است.

سید حسین رونقی ملکی در نامه روز گذشته خود به آیت الله خامنه ای ضمن شکایت از وضعیت موجود که به گفته وی بی تدبیری برخی مسئولان عامل آن است و با توجه به اصرار بازجویان اطلاعات سپاه و دادستانی تهران بر نگهداری وی در زندان، اعلام کرده که مسئولیت هر اتفاقی برای سلامت و جان من و مادر رنج کشیده‌ام با مسئولان جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران، بازجویان اطلاعات سپاه، قوه قضاییه، دادستانی تهران و سازمان زندان هاست.

متن کامل نامه درخواست مادر ستار بهشتی از حسین رونقی ملکی برای پایان دادن به اعتصاب غذای خود و مادرش به شرح زیر است:

بسمه تعالی

حسین عزیزم !
باور دارم که راهی جز اعتصاب غذا برای رسیدن به هدفت نمانده، میدانم و آگاهم که حق “ستاندنی” ست و نه “دادنی”. اما فرزندان این مرز و بوم که دل در گرو مام میهن دارند، از منظر سواران بر اریکه قدرت و ثروت و بی تقوایی، “جاهل و منافق و فتنه گر و دشمن” پنداشته می شوند ،حال آنکه جهل، سراپای وجود مدعیان را گرفته است.

حسین جان !
همه می دانند خانواده ما سیاسی نیستند، اما یکی از مزایای این حکومت آنست که اگر “درد دلت” را با دیگران در میان بگذاری ، فورا “برچسب سیاسی” میخوری ، حاشا که اگر این انگ ها ما را از بیان حقایق باز دارد.

حسین عزیز !
تنها خواسته من بعنوان مادری داغدیده، این است که بدون درنگ پس از شنیدن درخواست من، اعتصاب غذایت را بشکنی. چرا که می دانم از دست دادن فرزند برای مادر، بسیار سهمگین و سنگین است و نیک می دانم آنانی که دل در گرو این آب و خاک ندارند، از شهادت تک تک فرزندان میهن پرست و آزادیخواه نه تنها غمگین نمی شوند، بلکه خوشحال نیز خواهند شد و به این می اندیشند که غل و زنجیر رها شده از شهادت آن عزیز را، بر دست و پای جوان دیگری خواهند بست.

فرزندم !
درخواست این مادر داغدیده را بشنو و اعتصابت را پایان ده !
چرا که رفتار خشونت طلبان، اگر مورد قبول “ساکتین” حکومت اسلامی نباشد، به آن نیز اعتراضی نخواهند کرد.
اینک انتظار می کشم که خبر شکست اعتصاب غذای تو و مادر مهربانت را بشنوم.

گوهر عشقی – یازدهم شهریور ۱۳۹۲


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.