سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عمل جراحی فیض الله عرب سرخی با موفقیت انجام شد...

عمل جراحی فیض الله عرب سرخی با موفقیت انجام شد

چکیده :فیض الله عرب سرخی، معاون وزیر بازرگانی دولت سیدمحمد خاتمی و زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، که هفته ی گذشته پس از ماه ها تعلل مقامات مسئول برای ادامه درمان و انجام عمل جراحی به بیمارستان اعزام شده بود تحت عمل جراحی قرار گرفت....


فیض الله عرب سرخی زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، صبح روز دوشنبه تحت عمل جراحی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار کلمه، فیض الله عرب سرخی، معاون وزیر بازرگانی دولت سیدمحمد خاتمی و زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، که هفته ی گذشته پس از ماه ها تعلل مقامات مسئول برای ادامه درمان و انجام عمل جراحی به بیمارستان اعزام شده بود تحت عمل جراحی قرار گرفت.

مریم شربت دار قدس، همسر عضو دربند سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در پیام کوتاه در صفحه ی شخصی فیس بوک خود نوشته است: با تشکر از الطاف همه دوستان و عزیزانی که جویای حال همسرم بوده و از دعای خیرشان بهره مند شدیم، خوشبختانه عمل با موفقیت انجام شده و در حال حاضر وضعیتشان رضایت بخش است. به همه سلام رساندند و بسیار سپاسگزار بودند…

معاون وزیر بازرگانی دربند دولت سیدمحمد خاتمی نزدیک به دوسال است از مرخصی نیز محروم شده، در سال گذشته به مدت چهار ماه تحت الحفظ و به همراه سه مأمور زندان در بیمارستان تحت درمان قرار داشت اما به ناگهان در پی دستور مسئولان قوۀ قضائیه درمانش ناتمام مانده و به زندان بازگردانده شد.

چندی پیش مریم شربتدار قدس با اشاره به شرایط نگران کننده جسمی همسرش گفته بود: « هر بار که به ملاقات می رویم شاهد درد کشیدن او هستیم. دیروز که حال بد او را دیدم آنقدر ناراحت شدم که دیگر خواستم مطرحش کنم. از قبل از سال ۹۲ برای انتقال او به بیمارستان داریم پیگیری می کنیم و مسولان هم قول انتقالش را می دهند اما او را نمی فرستند. حتی دادستانی چندین بار نامه انتقال او را به بیمارستان برای زندان فرستاد اما او را منتقل نکردند بعد که دوباره پیگیری کردیم تلویحا به ما گفتند مقامات سپاه نمی گذارند. ما را بین سپاه و دادستانی و مسولان زندان اوین پاس می دهند.»

وی در خصوص بیماری همسرش تصریح کرده بود: «پزشکان تشخیص داده بودند که هم دیسک کمر و هم کتف آقای عرب سرخی باید درمان شود، اما برای اینکه هیچ تضمینی نبود که در صورت عمل، اجازه ماندن او در بیمارستان داده شود، سعی کردند با تزریق‌های نخاعی، فیزیوتراپی و درمان‌های دیگر، به شکلی مشکل را تا حدی برطرف کنند.»

فیض الله عرب سرخی رزمنده دوران دفاع مقدس و عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که تیرماه سال ۸۸ توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده بود، به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به گذراندن ۵ سال حبس محکوم شده است.

عرب سرخی همچنین از یکی از ۷ امضا کننده ی نامه ی شکایت از سپاه و وزارت اطلاعات و پرونده سردار مشفق است که در جریان این شکایت دوباره احضار و بازجویی شد. او یکی از ۱۲ زندانی معترض و اعتصاب کننده پس از شهادت هدی صابر در بند ۳۵۰ اوین است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.