سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هشدار هاشمی رفسنجانی به افراطیون: اظهار نظر های تند و غیررسمی در مورد سوریه متوقف ش...

هشدار هاشمی رفسنجانی به افراطیون: اظهار نظر های تند و غیررسمی در مورد سوریه متوقف شود

چکیده :هاشمی رفسنجانی با انتقاد از اظهار مواضع سياسي توسط افراد و كانال‌هاي غيررسمي كه مي‌تواند براي سياست خارجي كشور تبعات منفي به همراه داشته باشد تأكيد كرد: بايد از بيان مواضع غيررسمي و افراطي توسط افراد غيرمرتبط پرهيز شود و مواضع اصولي و هوشيارانه نظام توسط كانال‌هاي رسمي و مسئول بيان شود. ...


در جلسه امروز مجمع تشخيص مصلحت نظام، بررسي و تدوين سياست‌هاي كلي اقتصاد مقاومتي، جهاد و حماسه اقتصادي در دستور كار قرار گرفت.

در اين جلسه، ابتدا آخرين شرايط و وضعيت سياسي منطقه به ويژه بحران سوريه مورد بحث و بررسي قرار گرفت و روحاني، رئيس جمهور، تحليل خود را از اوضاع بحراني سوريه و تحركات داخلي و تهديدهاي خارجي عليه اين كشور و مواضع اصولي جمهوري اسلامي ايران در قبال اين تحولات و تحركات به اطلاع اعضا رساند.

به گزارش آفتاب، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در ادامه، ابتدا با تسليت ايام شهادت امام جعفر صادق(ع) به جهان تشيّع و امت اسلامي، ياد و خاطره شهيدان بزرگوار دولت، شهيد رجايي و شهيد باهنر را به عنوان دو عنصر مخلص انقلاب اسلامي گرامي داشت و گفت: خدمات اين عزيزان به انقلاب در زمان خود و شهادت اين دو بزرگوار، آنان را براي هميشه در بزم انبياي الهي در تاريخ و خاطر مردم قدرشناس ايران جاودان كرد.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با تبريك هفته دولت به همه دولتمردان جمهوري اسلامي ايران به ويژه رئيس جمهور و وزراي دولت گفت: تقارن آغاز كار دولت يازدهم با هفته دولت را به فال نيك گرفته و اميدواريم دولت در حل مشكلات پيش روي كشور موفق باشد. وی همچنين سلامت و بهبودي هر چه سريع‌تر آقاي عسگراولادي را از درگاه احديت مسألت كرد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، با ابراز نگراني شديد از بحران‌آفريني هايي كه در كشورهاي جهان اسلام در حال اوج‌گيري است، گفت: اوج اين بحران‌آفريني‌ها را در حال حاضر در كشور سوريه مشاهده مي‌كنيم.

هاشمی به مقدمه‌چيني‌هاي قبلي آمريكا براي حمله به سوريه اشاره كرد و گفت: به نظر مي‌رسد هدف اصلي آمريكا از ماجراجويي در منطقه، محدود به سوريه نيست و كل خاورميانه را دربرمي گيرد.

وی به نقش‌آفريني اسرائيل در جنگ‌افروزي‌هاي آمريكا و متحدانش در منطقه اشاره كرد و گفت: دامنة حمله و تجاوز آمريكا احتمالاً به سوريه و شروع جنگ در اين كشور محدود نخواهد بود و در واقع بازي خطرناك جنگ‌افروزي آنان ممكن است دامن كل منطقه را فرا گيرد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني گفت: ممكن است، شروع جنگ با اراده آنان باشد، ولي ختم آن، در اختيار آنان نخواهد بود.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با تأكيد بر اهميت راهبردي سوريه در منطقه، به عنوان دژ مستحكم مقابله با اسرائيل گفت: جمهوري اسلامي ايران در مقابل ماجراجويي‌هاي آمريكا كه مانند ابر سياهي كل منطقه را فرا مي‌گيرد، بايد هوشيارانه و آگاهانه برخورد كند.

وی تأكيد كرد: بايد ضمن حفظ وحدت و هماهنگي و انسجام در داخل از انقلاب اسلامي خود صيانت كنيم.

وی با انتقاد از اظهار مواضع سياسي توسط افراد و كانال‌هاي غيررسمي كه مي‌تواند براي سياست خارجي كشور تبعات منفي به همراه داشته باشد تأكيد كرد: بايد از بيان مواضع غيررسمي و افراطي توسط افراد غيرمرتبط پرهيز شود و مواضع اصولي و هوشيارانه نظام توسط كانال‌هاي رسمي و مسئول بيان شود.

در اين جلسه كه علاوه بر اكثريت اعضا، وزراي صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادي و دارايي، رئيس كل بانك مركزي، معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور و رئيس كميسيون ويژه حمايت از توليد ملي و نظارت بر اجراي سياست‌هاي اصل 44 قانون اساسي در مجلس شوراي اسلامي نيز حضور داشتند، پس از قرائت سند ايده‌هاي اوليه، ارسالي از دفتر رهبري معظم انقلاب اسلامي و بحث و استدلال مبسوط اعضا و مدعوين، مقرر شد، با توجه به شروع كار دولت جديد و ضرورت استفاده از نظرات كارشناسان مربوطه در دولت، اين موضوع به كميسيون مربوطه در مجمع ارائه شود تا مورد بررسي مجدد قرار گيرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.