سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

اکبر ترکان: ابوالمشاغل نیستم

چکیده :ترکان در رابطه با مأموریت اصلی خود درباره این دستگاه‌ها گفت: شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، جنبش عدم تعهد، معاونت بین‌الملل ریاست جمهوری، سازمان فضایی کشور و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد دستگاه‌هایی هستند که من از سوی آقای روحانی برای بررسی ساختار آنها مأمور شدم....


در حالی که برخی از سایت ها از چند شغله بودن مشاور روحانی انتقاد کرده اند، اکبر ترکان مشاور رئیس‌جمهور درباره لقب ابوالمشاغل دولت یازدهم و انتصاب وی به صورت همزمان به چند سمت گفت: نکته اصلی که در این باره شایان ذکر است این مطلب می‌باشد که من به طور همزمان این سمت‌ها را دریافت نکرده‌ام بلکه از سوی آقای رئیس‌جمهور مأمور به این سازمان‌ها شدم.

وی افزود: از این رو من سمتی در این دستگاه‌ها ندارم و مأموریت من این است که تغییر ساختار و چینش این دستگاه‌ها را بررسی کنم. از این رو سمت اصلی من همان مشاور رئیس‌جمهور است و نه چیز دیگر.

ترکان در رابطه با مأموریت اصلی خود درباره این دستگاه‌ها گفت: شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، جنبش عدم تعهد، معاونت بین‌الملل ریاست جمهوری، سازمان فضایی کشور و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد دستگاه‌هایی هستند که من از سوی آقای روحانی برای بررسی ساختار آنها مأمور شدم.

وی افزود: به عنوان مثال معاونت بین‌الملل نهاد ریاست جمهوری مأموریت‌هایی دارد و حالا من مأمور هستم که این نکته را بررسی کنم تا آیا وجود این معاونت لازم است و یا نه و آیا می‌توان مأموریت این معاونت را به جای دیگری منتقل کرد یا نه. شورای عالی ایرانیان خارج از کشور نیز بخشی از وظایف آن مربوط به وزارت امور خارجه است و حالا باید بررسی کرد که آیا این شورا باید به وزارت امور خارجه بازگردد و یا به شکل دیگری به فعالیت خود ادامه دهد.

ترکان در ادامه تصریح کرد: آقای رئیس‌جمهور به من دو ماه فرصت داده‌اند تا با بررسی ساختار این دستگاه‌ها گزارش کاملی از نحوه ادامه فعالیت آنها ارائه دهم که البته 3 روز آن نیز گذشته است. البته متوقف کردن فعالیت نهادی که تشکیل شده است کار راحتی نیست و باید بررسی‌های دقیقی در این باره صورت بگیرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.