سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش حامیان تحریم به انتشار گزارش آژانس درباره افزایش سانتریفیوژ‌های ایرانی...

واکنش حامیان تحریم به انتشار گزارش آژانس درباره افزایش سانتریفیوژ‌های ایرانی

چکیده :رویترز گزارش داد که گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره افزایش ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم در ایران موجب شد که درخواست‌ها برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران در کنگره آمریکا از سر گرفته...


رویترز گزارش داد که گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره افزایش ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم در ایران موجب شد که درخواست‌ها برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران در کنگره آمریکا از سر گرفته شود.

 خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر گزارش داد: در گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که اولین‌بار پس از انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس‌جمهور جدید ایران منتشر می‌شود اعلام شد که ایران حدود هزار سانتریفیوژ پیشرفته نصب کرده است و قصد دارد آن‌ها را آزمایش کند.

این خبرگزاری در ادامه نوشت: مجلس نمایندگان آمریکا در اواخر ماه ژوییه طرحی را در رابطه با اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه ایران تصویب کرد که براساس آن صادرات نفتی ایران یک میلیون بشکه در روز در یک سال کاهش می‌یابد.

انتظار می‌رود کمیته بانکداری سنای آمریکا نسخه مشابه این طرح را در ماه سپتامبر تصویب کند، گرچه مشخص نیست که آیا این طرح شامل هدف یک میلیون بشکه در روز خواهد بود یا خیر.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.