سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » افزایش 61 درصدی واردات نفت خام ژاپن از ایران...

افزایش 61 درصدی واردات نفت خام ژاپن از ایران

چکیده :یک مقام وزیر امور خارجه ژاپن اعلام کرد که با وجود تحریم‌های آمریکا علیه ایران، واردات نفتی این کشور از ایران در ماه ژوییه نسبت به یک سال پیش 61 درصد افزایش داشت، گرچه روند نزولی آن هم‌چنان ادامه دارد....


یک مقام وزیر امور خارجه ژاپن اعلام کرد که با وجود تحریم‌های آمریکا علیه ایران، واردات نفتی این کشور از ایران در ماه ژوییه نسبت به یک سال پیش 61 درصد افزایش داشت، گرچه روند نزولی آن هم‌چنان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، یک مقام وزارت امور خارجه ژاپن اعلام کرد که دلیل افزایش قابل توجه واردات نفتی این کشور در این دوره میزان واردات نفتی نسبتا پایین از تهران در ماه ژوییه سال 2012 است.

در آن زمان به دنبال ممنوعیت ارایه بیمه به نفت‌کش‌های حامل نفت ایران که نتیجه تحریم‌ها بود، تعداد محدودی نفت‌کش فعالیت می‌کردند.

به گزارش روزنامه نیکی، داده‌های وزارت دارایی ژاپن نشان می‌دهد که این کشور در ماه ژوییه یک میلیون کیلو لیتر نفت خام معادل 203 هزار بشکه در روز نفت خام وارد کرد. ولی واردات نفتی این کشور از ایران بین ماه ژانویه و ژوئیه 6.35 میلیون کیلولیتر معادل 189 هزار بشکه در روز بود که 12 درصد کم‌تر از سال گذشته است و این نشان می‌دهد که سیر نزولی واردات نفتی ژاپن از ایران هم‌چنان ادامه دارد.

این مقام وزارت امور خارجه ژاپن اعلام کرد: رویه کاهش واردات نفتی از ایران ادامه خواهد داشت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.