سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت‌الله هاشمی رفسنجانی: هیچ‌کس با هیچ وسیله‌ای نمی‌تواند جلوی رشد آگاهی مردم ر...

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی: هیچ‌کس با هیچ وسیله‌ای نمی‌تواند جلوی رشد آگاهی مردم را بگیرد

چکیده :به‌کارگیری عقلانیت دیپلماتیک، اصلی مهم در سیاست خارجی است و تاکنون دولت نشان داده که تمام برنامه‌ها در راستای منافع ملی و رعایت اصل احترام متقابل است....


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در فضایی که همه سلایق سیاسی و فرهنگی در انتخابات ۲۴ خرداد نامزد داشتند، قاطبه مردم به فرهنگ دینی اعتدال رأی دادند و با انتخاب آنها، عدالت در کشور نهادینه شد.

به ‌گزارش ایلنا، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی که صبح امروز در دیدار جمعی از نمایندگان اقشار مختلف فرهنگی و دانشگاهی مازندران سخن می‌گفت، عصر حاضر را عصر انفجار اطلاعات دانست و گفت: هیچ‌کس با هیچ وسیله‌ای نمی‌تواند جلوی رشد آگاهی مردم را بگیرد.

وی در این دیدار که جمعی از فعالان دانشجویی و دانش‌آموزی شرق مازندران و شهرستان نکاء حضور داشتند، تصریح کرد: آنچه در این فضا ملت‌ها را نجات می‌دهد، ارتقای فهم عمومی و شناخت عمیق عوامل تحولات سیاسی و اجتماعی می‌باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با ارائه تحلیلی از روند مبارزات مردم ایران علیه رژیم پهلوی از آغاز تا پیروزی و با تأکید بر نقش محوری مردم در همه مقاطع انقلاب اسلامی گفت: اگر چه انقلاب، رهبری چون امام خمینی(ره) داشت ولی موقعی به پیروزی رسید که مردم یکپارچه به میدان آمدند.

هاشمی رفسنجانی با تجلیل از نقش مردم در انتخابات 24 خرداد و پیروزی گفتمان عدالت، افزود: در فضایی که همه سلایق سیاسی و فرهنگی نامزد داشتند، قاطبه مردم به فرهنگ دینی اعتدال رأی دادند که با اینکه عدالت در ذات انسان‌هاست ولی با این انتخابات نهادینه شده است.

وی، دروغ، ریاکاری، خُلف‌ وعده، دشمن‌تراشی، ایجاد فضای امنیتی، ناهنجاری‌های اجتماعی و اقتصادی مانند تورم، گرانی و بیکاری را نتیجه دوری از اعتدال دانست و گفت: با انتخاب میانه‌روی اسلامی توسط مسئولین، مردم به‌صورت طبیعی مسائل را در دست می‌گیرند که مصداق کامل استفاده از خردجمعی است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نشانه‌های علاقمندی کشورهای منطقه برای ایجاد مجدد ارتباط با جمهوری اسلامی ایران گفت: به‌کارگیری عقلانیت دیپلماتیک، اصلی مهم در سیاست خارجی است و تاکنون دولت نشان داده که تمام برنامه‌ها در راستای منافع ملی و رعایت اصل احترام متقابل است.

هاشمی رفسنجانی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به سفرهایی که به استان مازندران و شهرستان نکاء داشت، بر قابلیت‌های کشاورزی و صنعتی شرق مازندران تأکید و ابراز امیدواری کرد از ظرفیت‌ها در جهت حرکت کشور به سوی توسعه پایدار و خودکفایی استفاده شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در آغاز این دیدار دکتر ایوب برزگرنژاد و حسینعلی موحد با ارائه گزارشی از اوضاع فرهنگی و اجتماعی منطقه متبوع خود، به بیان دیدگاه‌هایشان در خصوص مسائل مهم سیاسی پرداختند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.