سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » صدا و سیما از نتیجه انتخابات عصبانی است هاشمی را سانسور می‌کند...
» روزنامه جمهوری اسلامی:

صدا و سیما از نتیجه انتخابات عصبانی است هاشمی را سانسور می‌کند

چکیده : در مراسم روز پزشك كه در سالروز ولادت دانشمند و حكيم ايرانی ابوعلی سينا با حضور آيت‌الله هاشمی رفسنجانی و دكتر قاضی زاده هاشمی وزير بهداشت تشكيل شد، صدا و سيما با حاشيه‌پردازی اين مراسم از پخش كردن سخنرانی رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام خودداری كرد و حتی تلويزيون از نشان دادن چهره وی نيز طفره رفت....


کلمه- گروه خبر:‌ در مراسم روز پزشك كه در سالروز ولادت دانشمند و حكيم ايرانی ابوعلی سينا با حضور آيت‌الله هاشمی رفسنجانی و دكتر قاضی زاده هاشمی وزير بهداشت تشكيل شد، صدا و سيما با حاشيه‌پردازی اين مراسم از پخش كردن سخنرانی رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام خودداری كرد و حتی تلويزيون از نشان دادن چهره  وی نيز طفره رفت.

روزنامه جمهوری اسلامی  در یادداشت کوتاهی با اشاره به این رفتار صدا و سیما و سانسور هاشمی رفسنجانی در تلوزیون  آن را ناشی از عصبانیت آنها از نتایج انتخابات دانسته و هشدار داده است  که  مسئولان صداو سيما به جای هم‌نوايی با جريان افراطی مطرود ملت، همراهی با قاطبه مردم را برگزينند.

به گزارش کلمه، این روزنامه دراینباره  نوشته است: انتخاباتی كه با ۶نامزد و حضور نمايندگان همه جريان‌های سياسی كشور برگزار شد و يك جريان با شعارها وسمت‌گيری‌های مشخص سياسی، توانست در مقابل پنج نامزد ديگر، بيش از ۵۰ درصد آرا را به خود اختصاص دهد. از اندك روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های كم مخاطب می‌گذريم كه بايد براساس انديشه‌های جناحی و سياسی خويش بنويسند، اما برای صدا و سيما كه در فضای اجتماعی، فرهنگی و حتی سياسی كشور، موصوف به صفت رسانه ملی شده، عقل مديريت رسانه‌ای و تبليغاتی حكم می‌كند كه برای رعايت اين صفت به نگاه عمومی جامعه احترام بگذارد.

اما آن چه كه در بخش‌های خبری اين رسانه در روز پنجشنبه مورخ ۳۱ مردادماه سال جاری در مورد مراسم بزرگداشت ولادت دانشمند و حكيم ايرانی بوعلی سينا به عنوان روز پزشك با سخنراني آيت‌الله هاشمي رفسنجانی در اجتماع بزرگ جامعه پزشكی كشور از شبكه‌های مختلف رسانه ملی! پخش شد، نه تنها هيچ تناسبی با رسانه ملی نداشت، بلكه در حد همان يكی دو روزنامه و خبرگزاری خاص هم نبود كه به خاطر عصبانيت از نتيجه انتخابات و نقش آيت‌الله هاشمی رفسنجانی در خلق حماسه سياسی به خبرنگار خويش ماموريت می دهد برای محو كردن حضور آيت‌الله هاشمي رفسنجانی، به جای پوشش خبر سخنران اصلی مراسم، به حاشيه‌سازی بپردازند و انگار تمام فيلم‌هایی كه از مراسم و سخنرانی آقای هاشمی ضبط شده بود، برای غنای قفسه‌های بايگانی صدا و سيما بود. ”

در ادامه این مطلب آمده : “اين رويكرد رسانه ملی در حالی است كه پس از هشت سال بايكوت خبری آيت‌الله هاشمی رفسنجانی و حذف كامل ايشان از تاريخ انقلاب اسلامی ودفاع مقدس در ويژه‌برنامه‌ها و مستندسازی‌ها و حتی استفاده ازهر فرصتی برای تخريب ايشان، به محض ثبت نام ايشان برای انتخابات دوره يازدهم رياست جمهوری، موجی از اميد و آگاهی مردم برای حضور در انتخابات ايجاد شد و سرانجام با نقش بی‌بديل ايشان، حماسه‌ای خلق شد كه در شان نظام اسلامی بود. انتظار می‌رود مسئولان صداو سيما به جای هم‌نوايی با جريان افراطی مطرود ملت، همراهی با قاطبه مردم را برگزينند وتلاش كنند اعتماد و اطمينان مخاطبان خود رابه عنوان سرمايه اصلی اين رسانه از دست ندهند.”


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.