سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نگرانی از وضعیت سیدحسین رونقی؛ ده روز پس از اعتصاب غذا در زندان...

نگرانی از وضعیت سیدحسین رونقی؛ ده روز پس از اعتصاب غذا در زندان

چکیده :سیدحسین رونقی ملکی که از جمعه ۱۸ مرداد دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده است از بیماری های متعددی مثل کم کاری کلیوی، آنژین قلبی، التهاب مثانه و پروستات و خونریزی گوارشی رنج می‌برد....


سیدحسین رونقی ملکی بدلیل اعتصاب غذا دچار خونریزی کلیوی و گوارشی شده است.

به گزارش خبرنگار کلمه سیدحسین رونقی ملکی که از جمعه ۱۸ مرداد دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده بود روز گذشته دچار خونریزی کلیوی و گوارشی شد.

او پیش از مسوولان زندان خواسته بود که برای ادامه درمان خود در خارج از زندان اقدام شود. اما با بی توجهی مسوولان زندان به خواسته او مواجه شد.

پس از آن اعلام کرد برای اعتراض به وضعیت دیگر زندانیان سیاسی، دست به اعتصاب غذا زده و همزمان، نامه انتقاد آمیزی خطاب به دادستان تهران نوشته و او را در جریان اعتصاب غذای خود قرار داده است.

رونقی ملکی از بیماریهای متعددی همچون کم کاری کلیوی، آنژین قلبی، التهاب مثانه و پروستات و خونریزی گوارشی رنج می‌برد. بیماری‌های وی شرایط اعتصاب غذا را برای این زندانی سیاسی سخت‌ترکرده است بطوری که وی طی چند روز گذشته دچار خونریزی کلیوی و گوارشی شده است. علاوه بر آن بدلیل داشتن آنژین قلبی وی با مشکل نوسان شدید فشارخون و ضربان قلب مواجه شده و این امر وی را در خطرحمله قلبی قرار داده است.

بنا به گفته پزشکان حمله قلبی در شرایط اعتصاب غذا و سن کم بسیارخطرناک است.

حسین رونقی ملکی ۲۸ ساله از بازداشت شده های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ توسط اطلاعات سپاه است که در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی به ۱۵ سال حبس محکوم شد.

وی شهریور ماه سال گذشته در حالی که در مرخصی درمانی اول خود به سر می برد، به همراه پدر و برادرش، احمد و حسن رونقی ملکی و ۳۳ تن دیگر از امدادگران و فعالان مدنی در کمپ کمک رسانی در سرند واقع در مناطق زلزله زده آذربایجان بازداشت شدند.

حسین رونقی در آن پرونده به اتهام اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت کشور در مناطق زلزله زده و تهدید علیه بهداشت عمومی به دو سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم و بدین ترتیب حکم وی به مجموعا به ۱۷ سال و شش ماه حبس تعزیری افزایش یافت.

در حال حاضر آنچه نگرانی ها را افزایش می دهد این است که پیش از این هدی صابر فعال ملی – مذهبی و زندانی سیاسی در پی اعتصاب غذا دچار حمله قلبی شد و بدلیل نبود امکانات پزشکی و تخصصی در زندان اوین جان خود را از دست داد.

با استناد به نظر پزشکان و متخصصان اعتصاب غذا برای حسین رونقی بدلیل مشکلات جسمانی تبعات و لطمات جبران ناپذیری خواهد داشت. بر همین اساس بیم آن می‌رود که طی روزهای آینده و با ادامه اعتصاب غذا از طرف این زندانی سیاسی وضعیت جسمی وی وخیم‌تر شود.

با وجود وضعیت نامساعد جسمی حسین رونقی ملکی و اصرار وی بر ادامه اعتصاب غذا، اطلاعات سپاه، دادستانی تهران و دادیار ویژه امنیت همچنان بر نگهداری وی در زندان بدلیل آنچه که فعالیت در دوران مرخصی از آن نام می‌ برند پافشاری می‌کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.