سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ربیعی خواستار تحقیق و تفحص از سازمان تحت امر سعید مرتضوی شد...

ربیعی خواستار تحقیق و تفحص از سازمان تحت امر سعید مرتضوی شد

چکیده :با پایان یافتن مدیریت غیرقانونی سعید مرتضوی بر سازمان تامین اجتماعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار تحقیق و تفحص کامل برای شفاف سازی عملکرد سابق سازمان تامین اجتماعی از سوی مجلس...


کلمه- گروه خبر: با پایان یافتن مدیریت غیرقانونی سعید مرتضوی بر سازمان تامین اجتماعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار تحقیق و تفحص کامل برای شفاف سازی عملکرد سابق سازمان تامین اجتماعی از سوی مجلس شد.

سعید مرتضوی به رغم مخالفت مجلس، استیضاح وزیر کار و حکم دیوان عدالت اداری بیش از یکسال ریاست این سازمان را بر عهده داشت. با برکناری این متهم جنایت کهریزک، علی ربیعی خواستار تحقیق و تفحص از این سازمان شده است. سازمانی که سالهاست بحث مدیریت و گردش مالیش مورد پرسش است.

روز گذشته طی حکمی صمدالله فیروزی که هم اکنون عضو هیأت مدیره صندوق تأمین اجتماعی است و پیش از این نیز به عنوان معاون فنی و درآمد این صندوق فعالیت می‌کرده است به سرپرستی این سازمان منصوب شد.

پیشتر نمایندگان مجلس از تخلفات گسترده مرتضوی در ریاست سازمان تامین اجتماعی خبر داده بودند.

امروز هم اعضای هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از صندوق تامین اجتماعی با علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدار و گفت وگو کردند.

در این دیدار علی ربیعی بااستقبال از انجام تحقیق و تفحص از صندوق تامین اجتماعی در ادامه گفت: ما نهایت همکاری را در این زمینه انجام خواهیم داد تا هیچ نکته مبهمی باقی نماند.

وی با بیان این که قطعا به نتایج کار هیات پایبند هستیم ، خاطرنشان کرد: در صورت اعلام نتایج آن را در دستور کار قرار خواهیم داد و اختیار قانونی مجلس را کاملا محترم شمرده و به نتایج آن پایبندیم.

در حال حاضر جمعیت تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی، شامل یازده و نیم میلیون نفر بیمه شده اصلی و بیش از ۲٬۲ میلیون نفر مستمری‌بگیر است که با افراد خانواده بیمه‌شدگان، جمعیت تحت پوشش آن برای خدمات درمانی نزدیک به ۳۵ میلیون نفر می‌رسد.

این سازمان یکی از ثروتمندترین سازمان های کشور است که طی سالهای گذشته احمدی نژاد بارها اساسنامه آن را تغییر داده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.