سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش پزشکیان به پخش فیلم در صحن علنی مجلس: نبش قبر نکنید...

واکنش پزشکیان به پخش فیلم در صحن علنی مجلس: نبش قبر نکنید

چکیده :این حرف‌هایی که در مورد میلی‌منفرد مطرح می‌شود، جز ایجاد اختلاف و آب به آسیاب دشمن ریختن نتیجه دیگری ندارد. میلی‌منفرد می‌گوید من کاری نکردم اما تعدادی به زور به او می‌گویند که تو این کار را کرده‌ای....


جبهه پایداری در ادامه آنچه افشاگری می خواند فیلم نامشخص و نامفهومی تحت عنوان «نقش‌آفرینی میلی منفرد در فتنه ۸۸» در صحن علنی مجلس پخش کرد.

آخرین بار احمدی نژاد فیلم برادر لاریجانی ها را در صحن علنی مجلس در زمان استیضاح وزیر کار پخش کرد.

این بار نیز فرهاد بشیری نماینده مردم پاکدشت که این فیلم را تهیه کرده بود، طی سخنانی در این جلسه گفت: میلی منفرد در فتنه 88 نقش محوری در تحصن برخی اساتید و هدایت دانشجویان در ایجاد التهابات داشته است. فیلم اینها موجود است.

به نوشته سایت انتخاب، بینندگان شبکه خبر، چیزی جز پخش یک صدای 40 ثانیه ای، نشنیدند!

فردی که صدایش در صحن علنی پخش می شد، می گفت که «فردا ساعت 8 صبح باید به دانشگاه تهران برویم»

این درحالیست که مطهری در توضیح ماجرای بازداشت میلی منفرد گفته بود: موضوع بازداشت ایشان در سال 88 ، این مسئله ای است که خود توضیح داده اند. جلساتی ماهانه ای برگزار می شده که در آن فضای هیجانی 70 نفر بودند ، یکجا همه ما را بازداشت کردند و بعداً هم از اینها عذرخواهی کردند بنابراین مسئله ای نبوده که شخص منفرد به خاطر کاری بازداشت شده یا اتهامی داشته باشد. اتفاقا باید به طرف مقابل اعتراض شود که چرا 70 استاد را یکجا بی هیچ دلیلی بازداشت کرده اند.

در همین حال، مسعود پزشکیان نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در موافقت با برنامه‌های جعفر میلی‌منفرد، اظهار داشت: با توجه به اینکه در انتخابات ریاست‌جمهوری حماسه سیاسی خلق شد، ما نیز باید کمک کنیم تا حماسه دیگری خلق شود.

وی ادامه داد: زنده کردن خاطرات گذشته جز آب به آسیاب دشمن ریختن فایده دیگری ندارد. حضرت علی (ع) در وصیت‌نامه خود به حسنین (ع) و همه کسانی که مسئولیت به دستشان می‌رسد، می‌فرماید که “تقوا پیشه کنید و نظم داشته باشید.”

نماینده مردم تبریز در مجلس اضافه کرد: بیایید اختلافات گذشته را کنار بگذاریم و آن را جمع کنیم، دیگر بس است. گروه، جناح و دسته من، بتی است که آن را خودمان ساخته‌ایم و باید این بت را بشکنیم.

پزشکیان تصریح کرد: بنده معتقدم که همه ما اشتباه کرده‌ایم، نباید بگوییم که فقط یک طرف اشتباه کرده است. همه ما باید اشتباهاتمان را بپذیریم. باید مقابل هجمه دشمنان بایستیم، این کار ما در مجلس “نبش قبر” است.

تعدادی از نمایندگان هنگام سخنان پزشکیان اعتراض کرده و پزشکیان در پاسخ به آنها گفت: ما که ادعای ولایت‌مداری می‌کنیم، رهبری به ما می‌گوید در مقابل کسی که اینجا حرف می‌زند، باید سکوت کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: این حرف‌هایی که در مورد میلی‌منفرد مطرح می‌شود، جز ایجاد اختلاف و آب به آسیاب دشمن ریختن نتیجه دیگری ندارد. میلی‌منفرد می‌گوید من کاری نکردم اما تعدادی به زور به او می‌گویند که تو این کار را کرده‌ای.

وزیر بهداشت دولت اصلاحات در ادامه افزود: بنده معتقدم کسی که مدیریت بلد است و ساختارها را می‌داند، امکان ندارد که با حرف کاری کند که حدود 100 معاون وزیر جو دانشگاه را به هم بریزد.

پزشکیان تاکید کرد: نباید بگوییم که چون شما فتنه‌گر هستید، شما را قبول نمی‌کنیم. اگر قرار باشد که هر اتفاقی در جامعه می‌افتد، به مسئول ارشد مرتبط شود، درست نیست.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: ما وظیفه داریم که جلوی هر سخنی که باعث اختلاف می‌شود را بگیریم.

پزشکیان خاطر نشان کرد: اگر می‌خواهیم کشور را درست اداره کنیم، باید بدانیم که کشور را همگان درست می‌کنند، نه گروه‌ها، دسته‌ها و جناح‌ها.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.