سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش مردم در شبکه های اجتماعی به نطق های این روزهای مجلس؛ شبحی که آرام آرام ایران ...

واکنش مردم در شبکه های اجتماعی به نطق های این روزهای مجلس؛ شبحی که آرام آرام ایران را فتح می کند

چکیده :باید دست رسایی و امثال او را بوسید. باعث شدند امروز چند میلیون نفر که پای رسانه ملی نشسته اند، بفهمند که "میرحسین موسوی" و "حوادث سال 88" هنوز اصلی ترین زخم و شکاف سیاسی کشور است. بفهمند حمایت جریان حامی مهندس موسوی در انتخابات 88 پشت کابینه معرفی شده، است. تاثیرگزاری آقای خاتمی و هاشمی را در مجلس ببینند و بدانند جریان مقابل دولت که وضعیت نا به سامان فعلی را به وجود آورده همان جریانی است که به دنبال حذف هاشمی و خاتمی بوده است....


روند تشکیل دولت که از ثبت نام هاشمی رفسنجانی به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری آغاز شد و با رد صلاحیت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و کمپین های انتخاباتی و بعد از آن مناظره ها به اوج رسیده بود این روزها در آخرین مرحله ی خود به گرفتن رای اعتماد وزرای کابینه از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است.

جلساتی که امروز در سومین روز خود، میلیون ها مخاطب ایرانی را پای گیرنده های تلویزیون نشانده و علاقه مندان را پیگیر در شبکه های اجتماعی به نکته سنجی و اظهار نظر می کشاند، بعد از چهار سال دوباره اثبات کرد که جنبش سبز زنده است و رهبران و فعالان آن همچنان خار چشم آنان که مدت هاست تلاش می کنند بگویند جنبش سبز مرده است و فعالان و رهبران آن از یادها رفته اند.

نمایندگان مجلسی که با چشم بر دهان و گوش به فرمان بودن خود این روزها بزرگترین خدمت را به تاریخ کشور و آیندگان کردند که اگر چشم فتنه در 9 دی کور شده بود چرا هنوز از وزیر شدن کسی وحشتزده می شوند چرا به خانواده ی آسیب دیدگان حوادث و سرکوب های پس از انتخابات سر زده است؟

گوشه ای از پست های کاربران شبکه های اجتماعی را با هم می خوانیم:

این فتنه فتنه حضرات تندروی اصولگرا چیزی است در قد و اندازه اقدام حاج میرزا آغاسی وزیر بی کفایت ناصری در حفر چاه که اگر آب نداشت برای مملکت، برای خیلی ها اما نان داشت

* * *

یادش بخیر. 16 سال پیش در چنین دقایقی در پس حملات تند راست های مجلس پنجم به کابینه معرفی شده محمد خاتمی و بویژه عطاء الله مهاجرانی، سیدمحمود دعایی پشت تریبون رفت و آنچنان دفاع جانانه ای از مهاجرانی نمود که مجید انصاری در مقام رییس فراکسیون اقلیت با خاطری آرام و راحت روانه تریبون گردید.

جای یک رییس فراکسیون اقلیت مقتدر امروز در مجلس به شدت خالی است.

* * *

آقای رسایی که دم از مردم می زنی، نفر سی ام مجلس ششم اندازه نفر اول مجلس فعلیتون رای داشت. اگر منافعت نمی زاره شرافتمندانه حرف بزنی لااقل دهنت رو ببند نمیگن لالی .. همه بچه ها خسته نباشند. معلومه که تیرمون به هدف خورده و زحمات این سالها به خوبی به ثمر نشسته. هرچی امروز فحش هاشون بیشتر می شد من دلم خنک تر می شد. آقای نجفی عزیز یادت باشه تا وقتی بهت فحش می دن تو قلب مردمی. نکنه برای اینکه فحشت ندن از قلب مردم بیای بیرون. امروز کروبی و موسوی بیشترین فحش رو شنیدند اما محبوب ترین سیاسیتمداران ایرانی هستند…

* * *

از الان برای تغییر این نماینده ها باید شروع کرد .. انصافا باید دست رسایی و امثال او را بوسید. باعث شدند امروز چند میلیون نفر که پای رسانه ملی نشسته اند، بفهمند که “میرحسین موسوی” و “حوادث سال 88” هنوز اصلی ترین زخم و شکاف سیاسی کشور است. بفهمند حمایت جریان حامی مهندس موسوی در انتخابات 88 پشت کابینه معرفی شده، است. تاثیرگزاری آقای خاتمی و هاشمی را در مجلس ببینند و بدانند جریان مقابل دولت که وضعیت نا به سامان فعلی را به وجود آورده همان جریانی است که به دنبال حذف هاشمی و خاتمی بوده است.

آقای رسایی انصافا مچکریم..

* * *

حکایت امروز: “به نظر من اگر در مورد پور محمدی همین جور نماینده های موافق و مخالف صحبت کنند تمام فسادهای نظام و مسئولین نظام مشخص میشه از مجلس درخواست می کنیم بگذارند بیشتر در مورد پورمحمدی بحث انجام بشه “

* * *

جنبش سبز! آری همچنان سایه سنگین رای خوانده نشده ما بر همه تصمیمات اقتدارگرایان تاثیر میگذارد. امیدوارم رهبران جنبش لحظه لحظه این دست و پازدن ها رو بشنود تا ببینند و بدانند فراموش نشده و نخواهند شد،حتی اگر ما بخواهیم فراموش کنیم مجلس نمیگذارد فراموش کنیم در شهری که حتی چراغ چهارراه ها هم میترسند سبز بمانند.

بهرام بیرانوند نماینده مجلس اومده تو تلوزیون شبکه خبر میگه به آموزش پرورش ایرادهای زیادی وارده آیا دختر ما در مدرسه یاد میگره که چطور مادر خوبی بشه؟چطور همسر خوبی بشه!آیا پسران ما یاد میگیرن در مواقع لازم باید از منافع کشور و ناموسشون حمایت کنن؟چطور مدیر بشن؟چطور معلم بشن؟چطور فردا در مسایل سیاسی مملکت نقش داشته باشن؟جنگ شد ایثار کنن؟و…و…اصلا چقدر در مدرسه بچه های ما با اهل بیت آشنا میشن؟!کلا خانمها که لازم نیست چیزی یاد بگیرن آقایونم که همیشه آماده پدر و همسر شدن هستن.

هنوز ادامه داره

* * *

امروز با یاد کردن از نخست وزیر امام و قرائت جوابیه مهدی هاشمی، تابوی فتنه در مجلس شکست.

صبر جمیل را برای کاسبین فتنه و کپسول های بصیرت در جریان خودعمار پندار خواستاریم.

* * *

اگه رای دادن به روحانی همین یه نتیجه رو داشت که از تریبون مجلس افرادی مثل نجفی صحبت کنند می ارزید!

* * *

خوبه چشم فتنه را كور كردند تو ٩دي. الان انقدر فتنه فتنه مي كنن كور نكرده بودند امروز چيكار مي خواستن بكنن؟!!

بالاخره من نفهميدم اين مجلس نمايندگان مردمه يا مجلس نمايندگان رهبري. شماها نبايد از روحاني راضي باشيد بايد ببينيد مردم راضي هستند يا نه. نمي شه اين نماينده ها حرف نزنن، وزرا پيشنهادي فقط حرف بزنن؟! همش ظريف و نجفي حرف بزنن. اين مجلس لياقتش همون احمدي نژاده كه بياد بهشون بگه آب و بريزيد … خلايق هرچه لايق

* * *

بی نواها…همشون در حصر میر حسین اند…

* * *

شبحی در حال فتح ایران است. شاید هم بدون اغراق تا الان هم فتح اش کرده است؛ شبح میرحسین موسوی.

* * *

این یک پیروزی بود تا شکست در برابر پایداری های تند مجلس

* * *

فتنه، فتنه گران، ساکتین فتنه، بصریت، خواص بی بصریت یا بلعکس … برام جالبه که می بینم بعضی از کلمات در طول زمان دچار تحول معنایی شدن!

ای جانم … میر حسین نیستی ببینی که یادت میتونه جلسه رسمی مجلس رو بلرزونه.

* * *

شادی های کوچک ما: الان خانم مجری شبکه خبر داشت درباره یکی از وزرای پیشنهادی حرف میزد گفت در دولت مهندس موسوی وزیر بوده. خیلی عادی هم گفت، جا دارد از نماینده گان عزیز کمال تشکر را به عمل آوریم. برادران گمنام و با نام 3 سال تمام تلاش کردند که بگویند جنبش سبز مرده، هیچ آثاری ازش وجود ندارد. تمام شد. موسوی و کروبی و رهنورد فراموش شدند. خلاصه اینکه تمام زحماتشان را بر باد دادید.

نام میر حسین موسوی نخست وزیر امام در مجلس پیچید

* * *

بر چنین مجلس و بر کرّ و فِرش باید چی؟

* * *

من شک ندارم که برخی از این نماینده های مجلس با ” تدلیس” در امتحانات مدرسه مدرک گرفته اند و اومدن بالا

* * *

فتنه… اصحاب فتنه… فتنه گران… سران فتنه… واسطين فتنه…. ساكتين فتنه…

اين رسايي چقدر ميگيره سايلنت بشه؟

* * *

از «مهدی هاشمی٬ آقازاده‌ی دله دزد» تا «دستمال‌کشِ دولت» این‌ها شده ادبیات نمایندگان ملت در مجلس٬ واقعاً مجلسه داریم؟

حکیمی: صلاحیت آقای روحانی در شورای نگهبان با یک درجه تخفیف تایید شده است. یک درجه تخفیف در تایید صلاحیت چیه دیگه؟ مگه حکم اعدامه؟

* * *

تفاوت بین جریان اصلاح طلبی با جریان مقابل را خیلی ساده می توان در تفاوت بین آقایان دکتر نجفی و جناب رسائی جُست. چه در گفتار و چه در کردار!

رندي را گفتند در عالم امكان، آن زمان و مكاني كه در آن بيش از همه وقت از موسوي و كروبي گويند كي و كجاست؟

خنده اي كرد و گفت: جلسه راي اعتماد به كابينه دكتر روحاني!

باید به نمایندگان این مجلس حق داد!

مواجهه با مدیرانی که واقعاً توان ادارۀ کشور را دارند در قیاس با افراد محترمی که در دولت قبلی مشغول بودند، کار سختی ست و طبعاً به این دلیل که نمی توان ایراد اجرائی از این مدیران گرفت، ناچار به تمسک به مسائلی غیر از توان اجرائی فرد پیشنهادی اند.

* * *

امروز فتنه، بیشتر از دولت در مجلس مطرح بود. فتنه ای که میگویند سالهاست مرده و تشییع شده است! والا

* * *

من البته درك می كنم حال و روز آنان را…

انگاری خاكستر انبان سوخته ی 16 سال – از فردای دوم خرداد 76 تا امروز – “هیمه اندوزی ” خود را در مصاف نسیم آگاهی و بیداری وجدان عمومی، نفله می بینند.

جیغ و ناسزا و از این دست حركات ناموزون را تاب بیاورید، دوستان من!

آرام و رهوار و خردمندانه و استوار، آمده اید، به پیش خواهید رفت … این آفریده ی “زیبا”،

به آن ورپریده ی “زشت “، به هم در !

* * *

سه چراغ روشن به آقای نجفی به خاطر صراحت و شفافیت در سخنان/ بابا این رسایی چرا تصمیم نمی گیره ساکت شه؟

ماشالله اقای احمدی نژاد خوب پرونده سازی را به آقایان یاد داده …

دم این نماینده گرم میرحسین موسوی نخست وزیر امام

همچین میگن سن بالا سن بالا یادشون رفته وزیر راه احمدی نژاد …حالا تیکه دولت لب مرزی به کنار ..عجب رویی دارن.

* * *

امروز در حین صحبتهای دکتر ظریف و دکتر نجفی در مجلس یاد بعضی روزهای کلاسهای درس خودم افتادم که داشتم یک مبحث مشکل را تدریس می کردم و از نگاههای هاج و واج دانشجویانم متوجه میشدم که درس را یاد نگرفتند !!!

* * *

تو در نماز عشق چه خواندی ؟

که سالهاست

بالای دار رفتی و این شحنه های پیر

از مرده ات هنوز

پرهیز می کنند…

نامت هنوز ورد زبان هاست.

طرف نوشته: گول نخورید، اینم از بازیهای جمهوری اسلامی است که مجلس به وزرای روحانی میگه فتنه گر و فحششون میده تا مردم به کابینه روحانی امیدوار بشن !!!

* * *

«در خیابان (مجلس؟) با سایه ها می جنگید، حال آنکه در میدان وجدان های مردم خاکریزهایتان پی در پی در حال سقوط است»

میر حسین موسوی، بیانیه شماره شانزده

افلا تتذکرون؟!

لامصب ها بر روی صندلی های این مجلس فروغی، مدرس, تقی زاده، میرزا حسین خان، قوام، مصدق و ده ها بزرگ مرد دیگر نشسته اند.

سرم درد گرفت!

* * *

مجلسِ ششمم آرزوست!

مجلسی که نمایندگانش واقعاً «صدای ملّت» باشند!

می توان برای مجلس دهم محققش ساخت!

نخست: این نمایندگانِ مخالف، نمایندۀ حوزه انتخابیه خودشان بودند یا نماینده روزنامه کیهان؟! چون سخنانشان عیناً همان سرمقاله ها و یادداشت های حسین شر یعتمداری و شرکا در این چند روز بود که گاف های پی در پی و مطالب خلاف واقعشان به شمارش افتاده بود!

دوم: اگر این نمایندگانِ مخالف راست می گویند و پاسخ می خواهند، طبق قانون که در آن فرصت دفاعِ اشخاصی که نامشان در مجلس مطرح می شود پیش بینی شده، در صحن علنیِ مجلس که پیش کش، اقلاً یک دوربین ببرند به محل حصر آقایان موسوی و کروبی و سرکار خانم رهنورد تا به طور مستقیم با مردم سخن بگویند و پاسخ آقایان را نیز بدهند (بارها چنین درخواستی شده اما تاکنون اجابت نشده است).

سوم: از این پس، حلقۀ وکیل الدوله ها در مجلس به حلقۀ فحاشان، تغییر نام و تغییر مأموریت خواهند داد.

سوم: به نظرم همۀ وزرای پیشنهادی رأی اعتماد را خواهند گرفت. درست همان حسی را دارم که دو روز پیش از انتخابات داشتم. اینکه انتخابات، یک مرحله ای خواهد بود و دکتر روحانی، پیروز آن.

پی نوشت: مجلسِ ششمم آرزوست!

شما نه تنها کاسبین فتنه که دلالان فتنه هستید …تخیلات و توهمات خود را پرنده سازی کردید … ای کاش ما اصولگراها هم به مانند امثال پزشکیان ها و ظریف ها و… بودیم … احسنت به آقای باقری نماینده مجلس!

آخرین دست و پا زدن های “اقتدارگرایی و تمامیت خواهی”، در مجلس.

* * *

در مجموع از فراکسیون احمدی نژادی های مجلس که در عمل بهترین شیوه ممکن از تریبون مجلس و پخش مستقیم صدا و سیما در خدمت فتنه بودند کمال امتنان را دارم.

باتشکر- یک فتنه گر

فعالين سياسي چند دسته هستند: فتنه گر، كاسب فتنه و دلال فتنه

ما فتنه گریم عصبانی هستین؟ از عصبانیت بمیرین!

* * *

من کسانی را که با شکستن حریم ادب و اخلاق هر نهادی از نهادهای کشورم را بی‌اعتبار کنند هرگز نمی‌بخشم! حالا این از من

* * *

سخنان آقای دکتر ظریف کلاس درسی برای نمایندگان بود خوب شد که نمایندگان محترم لااقل این چند دقیقه را نشستند و گوش دادند … خوب است هر ازگاهی از این کلاس ها برای آقایون تشکیل بدن که هم کلاس درس علم سیاست بود و هم اخلاق …البته خانم ها هم که …مثل همیشه فقط شنونده هستند !

اگر بنا بود وزیر زنی داشتیم همچون این نمایندگان خانم در مجلس همون بهتر که نداشته باشیم !

* * *

جمع‌بندی روز دوم رای‌اعتماد‬: یکی دوتا از وزرای پیشنهادی فراتر از وزیر یک ‏دولت‬ هستند و خودشون پتانسیل رییس دولت جمهوری اسلامی بودن دارند (مثلا نجفی‬ و‏ظریف‬). دفاعیات نجفی بد نبود اما ظاهرا «مروت» باعث شد کمتر از حد انتظارم باشد. سخنرانی ظریف هم خیلی خوب بود. حاضرم شرط ببندم که نزدیک به ۸۵ درصد نمایندگان‬حاضر در ‏مجلس‬، ۸۵ درصد محتوای سخنانش رو نفهمیدند. و نکته آخر اینکه تاسف انگیز است که در این جمع از دیوارهای سالن صدا درمیاد اما از همون سه‌چهارتا زن‬ هیچ صدایی بیرون نیومد که لااقل بدونیم اون تو نشستند.

* * *

هیئت رئیسه مجلس در نقش مبصر:

آقای رسایی بشینین سرجات

آقای کوچک زاده اون ته سالن تجمع نکن

آقای رسایی میگم بشین سر جات آقا

اقای نجفی درود به شرفت اگر بعد از 88 همراه همفکرانت به دیدن خانواده اسیب دیدگان رفتی و ازشون دلجویی کردی.

اینچنین وزیرایی ما لازم داریم …

فتنه، فتنه، فتنه …

مگر بارها تمام نشده بود این فتنه، مگر بارها تشییع نکردید این فتنه را؟!

لکه ننگ 88 تا ابد با شما خواهد بود، در کلامتان، در چهره تان در فکرتان هر بار که چهره ررئیس جمهور منتخب ملت را ببینید و صدایش را بشنوید چرا که فتنه گران این رئیس جمهور را سر کار اوردند و شما را وادار به قبول خواست ملت کردند.

چه لذتی داره شنیدن نام میرحسین موسوی از تریبون مجلس اون هم با این صلابتی که پیرموذن ادا کرد نامش رو

یکی رو بفرستن دنبال احمدی نژاد! فقط یه چوپون میتونه بز اخوش رو رام کنه!

این مجلس لیاقت احترام رو نداره چون برخواسته از یک انتخابات آزاد و سالم و خواست مردم نیست، برای این مجلس رئیس جمهور منتخب ملت زیادیه لیاقتش همون رئیس دولت کودتاست!

پله بعدی مجلس است، برای عزت ایران مجلس نمایندگان ملت ایران را به عقلا و دانایان باید سپرد!

* * *

فتنه جدیدی در راه هست و می خواهد مجلس را مقابل اراده ملت قرار دهد. این اصحاب انحراف هست. نماینده موافق وزیر آموزش و پرورش

آقای نجفی شما چه کاره بودید؟ نماینده مخالف وزیر آموزش و پرورش

نه واقعا برای چه امدید مملکت را درست کنید؟ ها برای چی؟

وقاحتشون هم حدی نداره.

* * *

زنانی که بر کرسی های مجلس نشستند آیا هیچ چیز برای گفتن در این دو روز نداشتند؟ فارغ از اینکه دیدگاه های سیاسی شان چگونه است سکوت شان حاکی از چیست؟ دریغ از حتی یک اخطار! جای تعجب ندارد اگر کسی در مجلس صرفا بگوید “آقایان”! اینها بر صندلی های مجلس برای چه نشسته اند؟!

اینقدر “فتنه” “فتنه” گفتند تو این دو روز که “دشمن” “دشمن” یادمون رفته بود، آقای پژمان فر یادآوری نمودند!

درضمن آقای پژمان فر اسم آقای خاتمی را که می خوای بیاری “دقت کن.

****

پشت میکروفن، نماینده همه انتقاد هاش را می کنه آخرش هم می گه در ضمن نظرتون راجع به فتنه چیه، والسلام …

* * *

یک نکته از سخنان رسایی

سخنان حمید رسایی در صحن امروز مجلس اگرچه پر از تکرار لاطائلات پیشین بود اما یک نکته گفت که باید آن را سرنخ یک چرخش جدید در مواضع جریان متبوع وی دانست. وی گفت:”ما منتقد هاشمی هستیم اما مثل اصلاح طلبان نمی گوییم قاتل است.” قسمت دوم این ادعا یک مساله نخ نما شده و مهمل که فاقد ارزش لازم برای بحث است. اما تغییر نقش رسایی از دشمنی کینه توزانه و کور با آیت الله هاشمی که بخشی از آن دیروز در نطقهای همفکرانش مطرح شد نشان داد این فرقه از شکست دادن قطعی آیت الله و به تبع آن حذف کامل وی نا امید شده اند و در نخستین اعلام موضع به زبان آوردند که می خواهیم منتقد هاشمی باشیم. آنان که یک زمانی جز به اعدام فرزندان آیت الله هاشمی رفسنجانی راضی نبودند امروز اعتراف کردند که حاضرند تا منتقد بودن خود را زنده نگه دارند. این اعلام موضع در صورت تداوم، نشان می دهد آزلزله 8 ریشتری 24 خرداد بر سر جبهه (به سبک خودشان) مثلا پایداری چه آورده است که نگذاشتند تغییر مواضع به بعد از تشکیل دولت موکول شود.

برای صحت وسقم این تحلیل باید منتظر بررسی وزارت زنگنه و آخوندی باشیم …

* * *

یاد مجلس هفتم افتادم و رفتن احمدی‌نژاد به مجلس برای تقدیم لایحه‌ی بودجه. نماینده‌هه پریده بود پشت تریبون، حمله کرده بود به لیوان آب احمدی‌نژاد، ته‌مانده‌ی آب لیوانش را سر کشیده بود و بعدش چند قطره‌ی باقی‌مانده را شالاپ شولوپ پاشیده بود روی لباس خودش، و زودی گفته بود این آب تبرک است. خواستم بگویم ما دسته‌گل‌های این حضرات را یادمان نرفته. با ژانگولربازی‌های امروزشان کُرک و پَرمان نمی‌ریزد دیگر. 

* * *

خلاصه ی تمام جلسات این روزهای مجلس: فتنه هنوز زنده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.