سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » برادر رسایی هم به مجلس نامه نوشت: عضو ستاد موسوی بودم، پسرم هم بازداشت شده...

برادر رسایی هم به مجلس نامه نوشت: عضو ستاد موسوی بودم، پسرم هم بازداشت شده

چکیده :پس از پایان سخنان علی ربیعی سه جوابیه که از سوی مرتضی بانک (مشاور رئیس جمهور)، قربانعلی دری نجف آبادی (وزیر پیشین اطلاعات) و جمشید رسایی (برادر حمید رسایی) برای مجلس فرستاده شده بود، قرائت شد. ...


پس از پایان سخنان علی ربیعی سه جوابیه که از سوی مرتضی بانک (مشاور رئیس جمهور)، قربانعلی دری نجف آبادی (وزیر پیشین اطلاعات) و جمشید رسایی (برادر حمید رسایی) برای مجلس فرستاده شده بود، قرائت شد.

در پی سخنان عطاءالله حکیمی نماینده مردم رودبار، مرتضی بانک جوابیه‌ای را برای قرائت در صحن علنی مجلس تحویل هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی کرد.

به گزارش ایسنا، در این جوابیه که توسط ضرغام صادقی از تریبون مجلس قرائت شد، آمده است:

” آقای عطاءالله حکیمی نماینده شریف و عزیز رودبار با خروج از اخلاق اسلامی بدون هر گونه تحقیق و بررسی دروغ‌هایی چند را به بنده نسبت داده و از زدن تهمت به بنده نیز دریغ نفرمودند.

ای کاش ایشان به عنوان نماینده به خود زحمت می‌دادند و لیست اعضای کابینه و منصوبان رئیس‌جمهور را یک‌بار مطالعه می‌کردند تا دچار خطای فاحش عضویت حقیر در کابینه و یا داشتن مسئولین در دولت نمی‌شدند.

قرار دادن نام حقیر در زمره اعضای فتنه هم از این زاویه قابل بررسی است و موجب تاسف است.”

از سوی دیگر، آیت‌الله دری نجف آبادی، وزیر اسبق اطلاعات و امام جمعه کنونی اراک، با ارسال نامه‌ای به دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار فرصتی برای پاسخگوئی به اتهامات حمید رسائی به دستگاه‌های امنیتی در سال‌های 76 و 77 در جلسه مجلس شد.

وی در این نامه نوشت در این زمینه تحلیلهای غلط و ناصوابی ارائه شد که اولاً خلاف واقع و بدور از حقیقت است، ثانیاً برخلاف مصالح کشور می‌باشد، ثالثاً تعرض به اشخاصی که خود حضور و امکان دفاع و توضیح ندارند، کار صحیح و اخلاقی نیست و برخلاف رهنمودهای امام راحل قدس سره می‌باشد و رابعاً تحلیل و مقایسه‌ها نیز دور از واقعیت بوده و نباید برای تخریب وزیر پیشنهادی خدمات دیگران را زیر سؤال برد و آنان را تخریب کرد.”

وزیر اسبق اطلاعات در این نامه افزود: “اینجانب در صورت نیاز و صلاح آماد‌گی لازم برای ارائه توضیحات کافی دارم.”


برادر حمید رسایی عضو ستاد میرحسین موسوی بود

در همین حال، جمشید رسایی برادر حمید رسایی نماینده تهران در واکنش به اظهارات اخیر کاظم جلالی که در واکنش به رسایی مطالبی علیه برادر و برادرزاده او مطرح کرده بود جوابیه‌ای به مجلس ارسال کرد که برابر آئین‌نامه داخلی مجلس این جوابیه به شرح زیر توسط ضرغام صادقی عضو هیئت رئیسه قرائت شد.

وی در بخشی از نامه اش نوشت: این جانب تا سال 82 عضو حزب مشارکت بوده و همواره مواضع اصلاح‌طلبانه داشته‌ام. در انتخابات 88 در ستاد آقای موسوی بودم و در انتخابات 92 برای پیروزی آقای دکتر روحانی فعالیت کرده‌ام اما هرگز با اعتراضات خیابان و اغتشاشات غیرقانونی موافق نبوده و از ابتدا ادعای تقلب را باور نداشته و مردود می‌دانستم.

نظریات سیاسی این جانب با دیدگاه‌های برادر محترمم متفاوت است اما طرح چند باره این موضوع در جلسات مجلس با هدف تخریب بنده یا برادرم کار غیراخلاقی و برخلاف مروت است.

این جانب حدود 10 سال در وزارت راه مسئولیت داشته‌‌ام ولی برخلاف ادعای مطرح شده هیچ گاه سابقه فعالیت در بخش پیمانکاری یا ارتباط مالی با پیمانکاران نداشته‌ام تا چه برسد به بهره‌مندی از قراردادهای کلان.

فرزند 20 ساله‌ام در روز قدس سال 88 و قبل از شروع راهپیمایی به همراه عده‌ای به دلیل شک نیروی انتظامی به آنها، به کلانتری منتقل می‌شود و پس از بررسی این موضوع با حکم مرجع قضایی آزاد می‌شود. متأسفانه وی در طول مدت بازداشت با برخوردهای مطابق موازین قانونی نبود، مواجه می‌شود که در این خصوص به بازرسی نیروی انتظامی و مراجع قضایی شکایت کرده‌ام که نهایتا مراجع مذکور تخلفات صورت گرفته را مغرض دانسته‌اند اما به واسطه دلجویی فرماندهی وقت نیروی انتظامی استان و همچنین عذر‌خواهی متخلفان در دادگاه جلسه با رضایت فرزندم موضوع خاتمه پیدا کرد.

برادرم در خصوص آزادی فرزندم هیچ نقشی نداشت ولی در خصوص پیگیری شکایت از تخلف صورت گرفته که با دلایل و مستندات برای ایشان اثبات شد در حد ارجاع موضوع به مراجع ذی‌ربط انتظامی جهت بررسی و پاسخگویی مکاتبه داشت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.