سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عضو مرکزی جامعه روحانیت: نان برخی در دعوا و اختلاف است، نمی خواهند تسلیم رای مردم ش...

عضو مرکزی جامعه روحانیت: نان برخی در دعوا و اختلاف است، نمی خواهند تسلیم رای مردم شوند

چکیده :عضو مرکزی جامعه روحانیت می گوید: برخی نمی تواننند بگویند ما در وضع فعلی در مقابل قانون و نظرات رهبری و رئیس جمهوری که رای مردم را بدست آورده و مورد قبول واقع شده تسلیم هستیم. ...


عضو مرکزی جامعه روحانیت می گوید: برخی نمی تواننند بگویند ما در وضع فعلی در مقابل قانون و نظرات رهبری و رئیس جمهوری که رای مردم را بدست آورده و مورد قبول واقع شده تسلیم هستیم.

سیدرضااکرمی عضو مرکزی جامعه روحانیت مبارز و نماینده سابق مجلس است. وی در انتخابات 92 از حسن روحانی حمایت کرد.

اکرمی درباره کابینه معرفی شده به مجلس گفت: من درباره این هجده وزیری که معرفی شده اند مطالعه کردم. درمجموع قابل قبول به نظر آمدند و از نظر کارآمدی و آشنایی به مشکلات کشور توانایی برای حل مشکلات کشور را دارند.

به گزارش تیناپرس؛ وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه برخی به بهانه سیاسی قصد دارند تا به وزرا رای اعتماد ندهند، افزود: من در برخی از جلسات کمسیون های مجلس شرکت داشتم و برخی نظرات نمایندگان را شنیدم. اولا به اعتقاد من دغدغه هایی که نمایندگان مجلس دارند هم از نظر سیاسی هم از نظر اعتقادی و هم از نظر کارامدی به هر حال جزو حقوق نمایندگان است. اگر این سوالات فقط در حد و اندازه های پرسش باشد حق قانونی نماینده است که بداند. هیچ گاه کاری از محکم کاری خراب نمی شود. بلکه این نبود نظارت در امور است که کار را خراب می کند. بالاخره برخی از نمایندگان نسبت به حوادث 88 از وزرا سوال دارند. به نظر من فارغ از اینکه چه کسی فتنه را ایجاد کرد و چه کسی آن را ادامه داد، انتظار پاسخ دارند به طور حتم اصل آن حوادث مورد قبول کسی نیست.

اکرمی گفته است: ولی انگار برخی نمی توانند بگویند ما در وضع فعلی در مقابل قانون و نظرات رهبری و رئیس جمهوری که رای مردم را بدست آورده و مورد قبول مردم واقع شده تسلیم هستیم. در عین حال ما نباید در بررسی کابینه تمام حوادث 88 و 78 و 68 را بررسی کنیم. نمایندگان باید به برنامه وزرا رای بدهند در مورد مسائل دیگر قانون وجود دارد و دو طرف نیز باید با ادبیات بهتری با یکدیگر مواجه شوند. بنده خودم نماینده بودم و زبان نماینده را می فهمم. نماینده می خواهد ببیند که نظر وزرا در مورد مسائل سیاسی و اجتماعی چیست. اما توجه ندارند که ما اکنون مشکل اقتصادی و اجتماعی داریم و اگر سوالات را اولویت بندی هم کنیم باید بگوییم که وزرا؛ شما نسبت به گرانی باید چه کاری انجام دهید؟ نسبت به این سه و نیم میلیون دانشجویی که داریم چه برنامه ای دارید؟ اما برخی به جای اینکه به این مسائل توجه کنند یا سوال کم دارند یا کم توجهی می کنند یا برخی نان شان را در دعوا و اختلاف می بینند. به نظر بنده همه باید به قانون برگردیم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.