سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » روحانی: کینه ها را بزداییم و محبت ها را در جمع خودمان گسترش دهیم...

روحانی: کینه ها را بزداییم و محبت ها را در جمع خودمان گسترش دهیم

چکیده :هر آن چه که گله داریم از انتخابات اخیر و قبل و بعدش ، این ماه ، ماه رحمت است «الا تحبون ان یغفرالله لکم» پس اگر اینچنین است «ولیعفوا، ولیصفحوا» ؛ اگر ما غفران الهی را می خواهیم خود هم باید دست به غفران و گذشت بزنیم و کینه ها را بزداییم و محبت را در سراسر جهان و در جمع خودمان بویژه مستقر سازیم. ...


حسن روحانی رییس جمهور برای دومین بار طی هفته گذشته بر ضرورت گسترش محبت و زدودن کینه ها تاکید کرد و با اشاره به ویژگی ماه رمضان اظهار کرد: اگر ما غفران الهی را می خواهیم خود هم باید دست به غفران و گذشت بزنیم و کینه ها را بزداییم و محبت را در سراسر جهان و در جمع خودمان بویژه مستقر سازیم.

روحانی در مراسم تنفیذ نیز گفته بود: بگذاریم که فضا و فرصت خدمت برای همه ایرانیانی که دل در گرو این مرز و بوم دارند، باز شود. بگذاریم که شایستگان به ملت خدمت کنند، بگذاریم سینه‌ها از کینه‌ها پاک شود، بگذاریم آشتی جای قهر و دوستی جای دشمنی بنشیند.

رییس‌جمهور، با تبریک عید سعید فطر، این عید را عید ایستادگی و پایداری و تهذیب نفس خواند و با تشکر از همه ملت ایران برای حرمت‌داری این ماه مبارک افزود: رمضان، ماه وحدت است که همه ملت‌ها با مناسکی واحد پیوند خود را محکم‌تر می‌کنند.

به گزارش سایت ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز جمعه در دیدار مسوولان نظام با رهبری در عید سعید فطر اظهار امیدواری کرد که رنج و خستگی کشورهای مسلمان به ویژه کشورهایی که امروز با دخالت خارجی دچار رنج مضاعف شد‌ه‌اند برطرف شود و عیدانه آن‌ها در این عید بزرگ، رهایی از مشکلات بوجود آمده باشد.

وی با بیان این‌که «ماه مبارک رمضان، ماه غفران و رحمت واسعه الهی نیز می‌باشد» افزود: لازم است به برکت این ماه، دل‌ها را پاک کنیم و محبت‌ها را گسترش دهیم.

روحانی افزود: این ماه، ماه رحمت و مغفرت بود؛ مگر همه به پیشگاه حق برای غفران گناهان مان دست دراز نکردیم؟ و اگر این ماه، ماه غفران الهی است پس بیاییم از هم بگذریم؛ پس بیاییم دل ها را انبان کینه ها قرار ندهیم.

وی ادامه داد: هر آن چه که گله داریم از انتخابات اخیر و قبل و بعدش ، این ماه ، ماه رحمت است «الا تحبون ان یغفرالله لکم» پس اگر اینچنین است «ولیعفوا، ولیصفحوا» ؛ اگر ما غفران الهی را می خواهیم خود هم باید دست به غفران و گذشت بزنیم و کینه ها را بزداییم و محبت را در سراسر جهان و در جمع خودمان بویژه مستقر سازیم.

رییس جمهوری تاکید کرد: مگر این امیر المومنین نبود که بعد از ضربت در ماه مبارک رمضان فرمود اگر زنده ماندم من اولی هستم به عفو و اگر رفتم «فالعفو لی قربة و لکم حسنة، فاعفوا واصفحوا الا تحبون ان یغفرالله لکم»

وی با تأکید بر «ضرورت افزایش قدرت ملی، قانونگرایی را زمینه‌ای برای انسجام و وحدت ملی» خواند و اظهار امیدواری کرد که دولت یازدهم با کسب رأی اعتماد از مجلس شورای اسلامی بتواند خدمت خود را هرچه زودتر به ملت شریف ایران آغاز کند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.