سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هاشمی: جای تأسف است که ثروتمندترین دولت تاریخ بدهکارترین دولت بود...

هاشمی: جای تأسف است که ثروتمندترین دولت تاریخ بدهکارترین دولت بود

چکیده :رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تشدید تهدید و تصویب تحریم جدید در برابر دولتی که حرکت خود را با تدبیر و امید و پرهیز از تنش در روابط خارجی آغاز کرده، بی‌تدبیری دیپلماتیک است....


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تشدید تهدید و تصویب تحریم جدید در برابر دولتی که حرکت خود را با تدبیر و امید و پرهیز از تنش در روابط خارجی آغاز کرده، بی‌تدبیری دیپلماتیک است.

به گزارش خبرآنلاین، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از اقشار مختلف مردمی از استان قزوین، وحدت همگانی مردم و مسئولین را عامل پیروزی در همه مقاطع انقلاب دانست.

وی تأکید کرد: صف مقاومت مردم ایرانیان در مقابل زیاده‌خواهی‌ها، نباید با طرد و تهمت و توهین مخدوش شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تشریح اوضاع سیاسی و فضای اجتماعی کشور در ماه‌های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، گفت: عنایت خداوند بود که مردم با حرکتی اعجازگونه، اعتدال اسلامی را برای ادامه راه برگزیدند.

وی نام‌نویسی خود در انتخابات را به قصد قربت و برای تحقق وعده رهبری در خلق حماسه سیاسی عنوان کرد و گفت: خلق حماسه اقتصادی منوط به همکاری همه قوا و دستگاه‌ها و پرهیز از کارشکنی‌ها در مسائل اجرایی کشور است.

هاشمی رفسنجانی با یادآوری اقدامات غیر دیپلماتیک آمریکا علیه انقلاب اسلامی در طول سال‌های گذشته، متذکر شد: تصویب تحریم و تشدید تهدید در کار دولتی که حرکت خود را با تدبیر و امید و پرهیز از تنش در روابط خارجی آغاز کرده، بی‌تدبیری دیپلماتیک و نشان از برتری بی‌منطقی بر عقلانیت سیاسی در تصمیم‌گیری‌هاست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به گلایه یکی از حاضران از اوضاع اقتصادی مردم، گفت: جای تأسف است که در نظام اسلامی و براساس آمارها بگوییم ثروتمندترین دولت تاریخ، بدهکارترین دولت بود.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: وقتی همین آمار آرای بیش از 50 درصدی یک‌نفر را در مقابل 5 نفر دیگر نگاه و مقایسه می‌کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که مردم با امید وارد شدند و ناامید کردن مردم با هر توجیهی، گناهی نابخشودنی است.

وی با اشاره به اعضای کابینه و شعارها و وعده‌های حجت‌الاسلام روحانی در ایام انتخابات، ابراز امیدواری کرد «تولید به چرخش درآید، اقتصاد حرکت کند و کشور رونق بگیرد».

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشکر از حاضران که زحمت سفر به تهران را در ماه مبارک رمضان کشیدند، به ظرفیت‌های استان قزوین اشاره کرد و گفت: کشاورزی، صنعت پیشرفته، دانشگاه‌های فراوان و مهم‌تر از همه دین و اخلاق، بهترین سرمایه مردم قزوین برای آبادانی دنیا و آخرت است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.