سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادامه اقدامات غیرقانونی احمدی نژاد؛ انتقال مطالب سایت ریاست جمهوری به سایت شخصی!...

ادامه اقدامات غیرقانونی احمدی نژاد؛ انتقال مطالب سایت ریاست جمهوری به سایت شخصی!

چکیده :مسوولان دولت احمدی نژاد ، چنین اقدامی را یک بار هم در ابتدای دولت نهم انجام دادند و بلافاصله بعد از روی کار آمدن احمدی نژاد و تحویل گرفتن سایت ریاست جمهوری ، تمام اطلاعات و تصاویر مربوط به سید محمد خاتمی را به طور کامل از آرشیو سایت حذف کردند! ...


روز گذشته ، سایت ریاست جمهوری بناگاه دچار تغییر شد و همه اخبار ، عکس ها و فیلم های مربوط به رئیس دولت سابق ، بی هیچ توضیحی از آن حذف شد.

امروز اما معاونت ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر ریاست جمهوری احمدی نژاد در این باره گفت که اطلاعات سایت اینترنتی ریاست جمهوری (www.president.ir) را به سایت جدیدی به نام ahmadinejad.ir انتقال داده شده است.

در این باره سایت عصر ایران نوشته است:

1 – سایت ریاست جمهوری (www.president.ir) یک سایت دولتی است و سایت احمدی نژاد(ahmadinejad.ir) یک سایت شخصی.

2 – مطالب سایت ریاست جمهوری، توسط کارکنان نهاد ریاست جمهوری و با هزینه و بودجه بیت المال تهیه ، بارگذاری و منتشر شده اند و متعلق به عموم هستند.

3 – آنچه در سایت ریاست جمهوری، راجع به رئیس دولت سابق وجود دارد ، مانند اخبار سفرها ، مصوبات ، نوشته ها ، سخنرانی ها ، عکس ها و فیلم ها ، بخشی از تاریخ معاصر است که طبیعتاً محل مراجعه پژوهشگران و عموم مردم خواهد بود.

با توجه به نکات فوق الذکر ، می توان چنین گفت که انتقال مطالب سایت رسمی ریاست جمهوری به سایت شخصی ، چیزی جز دست بردن به اموال عمومی و سوء استفاده از موقعیت نیست.

این کار مانند آن است که وسایل موجود در نهاد ریاست جمهوری را به منزل شخصی مسؤول سابق ببرند!

بدتر از این، اقدام فوق، حذف بخشی از حافظه تاریخی کشورمان در8 سال اخیر است. انتقال این اطلاعات به یک سایت شخصی، می تواند دست مالک آن سایت را در دستکاری شخصی در اطلاعات باز بگذارد.

مسوولان دولت احمدی نژاد ، چنین اقدامی را یک بار هم در ابتدای دولت نهم انجام دادند و بلافاصله بعد از روی کار آمدن احمدی نژاد و تحویل گرفتن سایت ریاست جمهوری ، تمام اطلاعات و تصاویر مربوط به سید محمد خاتمی را به طور کامل از آرشیو سایت حذف کردند!

انتظار می رود مدعی العموم در قبال این اقدام که هم جنبه مادی دارد و هم دارای ابعاد معنوی و تاریخی است، واکنش مناسب قانونی انجام دهد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.