سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احمد توکلی: تکلیف نظامیانی که با سلام و صلوات به اقتصاد آمدند باید روشن شود...

احمد توکلی: تکلیف نظامیانی که با سلام و صلوات به اقتصاد آمدند باید روشن شود

چکیده :او که پیشتر از منتقدان طرح کوپنی دولت میرحسین بود حال با افتخار می گوید: من طرح کوپن سهام را در انتخابات ریاست‌جمهوری 80 مطرح کردم. بسیار طرح خوبی بود اما ‌احمدی‌نژاد با سهام عدالت خرابش کرد. ...


کلمه- گروه خبر: احمد توکلی بر این باور است که امروز، زمانی است که حاکمیت باید در مورد حضور نظامیان و امنیتی‌ها در اقتصاد تصمیم قاطعانه بگیرد.

او که با هفته نامه تجارت گفت و گو می کرد، می گوید: نحوه حضور نظامیان در اقتصاد باید بازتعریف شود. آنها را از فعالیت در بازار مالی منع کنیم و اگر به آنها پروژه داده می‌شود، به عنوان پیمانکار به آنها نگاه نشود.

توکلی گفته است: وقتی پذیرفتیم نظامیان سد بسازند، باید بپذیریم که سرمایه‌گذاری هم داشته باشند. نیروهای نظامی در حال حاضر رقبای بخش خصوصی هستند و با این روش، بخش خصوصی در ایران جان نمی‌گیرد.

او می گوید: نظامیان ما با سلام و صلوات وارد بازارها شده‌اند و دیگر نمی‌شود آنها را به راحتی خارج کرد.

وی می افزاید: به رهبری نوشتم در همه جای دنیا تجارت، پوشش کار اطلاعاتی است اما متاسفانه وزارت اطلاعات، امنیت را وسیله کار تجارت قرار می‌دهد و ایشان نوشتند که در مورد این کار چاره شود و دستور دادند تا معاون را عزل کردند.

او که پیشتر از منتقدان طرح کوپنی دولت میرحسین بود حال با افتخار می گوید: من طرح کوپن سهام را در انتخابات ریاست‌جمهوری 80 مطرح کردم. بسیار طرح خوبی بود اما ‌احمدی‌نژاد با سهام عدالت خرابش کرد.

توکلی بر این باور است که عملکرد احمدی‌نژاد در حوزه اقتصاد از همه دولت‌های گذشته بدتر بود. انباشت سرمایه امروز در اقتصاد ایران از محل رانت‌های اطلاعاتی و امتیازهای دولتی به افراد خاص است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.