سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ارزش خانه احمدی نژاد فقط دو میلیارد و هشتصد میلیون تومان!...

ارزش خانه احمدی نژاد فقط دو میلیارد و هشتصد میلیون تومان!

چکیده : احمدی نژاد که روزگاری می خواست به هر ایرانی هزار متر زمین بدهد و نمی خواست ایرانیان در آپارتمان زندگی کنند، بلکه می خواست همه مردم در خانه های ویلایی باشند، با فرزندان خود در خانه چهارطبقه نوسازی در منطقه نارمک زندگی می کند که حدود 2 میلیارد و 800 میلیون تومان برآورد ارزش شده است....


کلمه- گروه خبر: رییس دولت دهم که طی هشت سال گذشته بارها مدعی ساده زیستی بود اینک در خانه ای حدود سه میلیارد تومان زندگی می کند.

این در حالی است که وی همواره ادعا کرده است که می خواهد با اشرافیت مبارزه کند و زندگی او مانند بسیاری از مردم ایران است. اما در طول دوران ریاستش بر قوه مجریه طبقه ای را بوجود آورد که با رانت ها و بریز و بپاش های دولتی پولهای بادآورده ای کسب کردند.

حال احمدی نژاد که روزگاری می خواست به هر ایرانی هزار متر زمین بدهد و نمی خواست ایرانیان در آپارتمان زندگی کنند، بلکه می خواست همه مردم در خانه های ویلایی باشند، با فرزندان خود در خانه چهارطبقه نوسازی در منطقه نارمک زندگی می کند که حدود 2 میلیارد و 800 میلیون تومان برآورد ارزش شده است.

به گزارش مهر، محمود احمدی نژاد در آخرین گفتگوی زنده تلویزیونی خود در بیان اموال و دارایی های خود گفت: خانه ای در نارمک داشتم که قدیمی بود که کل زمینش 175 متر است، در آن خانه ای 4 طبقه ساختیم که با فرزندانم در آن زندگی کنیم.

وی افزود: این وظیفه پدر و مادر است که بایستی فرزندان خود را زیر بال و پرشان بگیرند که البته این خواسته همه ایرانی ها است که ما هم به این دلیل با وام بانکی از صندوق نهاد آنجا را ساختیم. پسر بزرگم مهندس عمران است که در یک شرکت کار می کند، دخترم مهندس برق است و پسر کوچکم هم مهندس مکانیک است البته همسرم هم مهندس است، دامادمان هم پزشک است که همگی دست به دست هم داده و 4 واحدی ساختند تا همگی با یکدیگر زندگی کنیم.

بسازبفروشان می گویند: اگر براساس گفته احمدی نژاد، زمین خانه وی 175 متر باشد، بیش از 60 درصد زیربنای مفید می دهد، یعنی زیربنای مفید هر طبقه حدود 105 تا 110 متر می شود. البته آنان عنوان می کنند که شهرداری برای زمین 175 متری در منطقه نارمک، جواز پنج طبقه می دهد.

حال اگر ملاک را سخنان احمدی نژاد قرار دهیم، خانه وی چهار طبقه حدود 110 متری می شود، یعنی در مجموع 440 متری زیر بنای مفید در منطقه نارمک.

مشاوران املاک اعلام می کنند که در منطقه نارمک مسکن نوساز متری به طور متوسط حدود 6 میلیون , 500 هزار تومان و اگر لوکس باشد، متری بیش از 7 میلیون و 500 هزار تومان است.

برهمین اساس، اگر 440 متر زیربنای مفید خانه محمود احمدی نژاد در منطقه نارمک را در عدد 6 میلیون و 500 هزار تومان ضرب کنیم، دو میلیارد و 860 میلیون تومان ارزش ساختمان می شود. البته اگر این مسکن به صورت لوکس ساخته شده باشد، ارزش آن تا 3 میلیارد و 300 میلیون تومان هم افزایش می یابد.

البته باید اشاره کرد که هزینه ساخت مسکن در منطقه نارمک متری یک میلیون تا یک میلیون و 500 هزار تومان برآورد می شود؛ بدین ترتیب اگر 440 متر زیربنای مفید را در عدد یک میلیون و 250 هزار تومان ( متوسط هزینه) ضرب کنیم، هزینه ساخت خانه احمدی نژاد 550 میلیون تومان می شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.