سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عدم حضور هاشمی و روحانی در سخنرانی احمدی نژاد و سیداحمد خاتمی در روز قدس...

عدم حضور هاشمی و روحانی در سخنرانی احمدی نژاد و سیداحمد خاتمی در روز قدس

چکیده :روحانی همانند آیت الله هاشمی رفسنجانی و بسیاری دیگر از مردم و چهره های سیاسی، به رغم حضور در راهپیمایی روز قدس، از حضور در سخنرانی احمدی نژاد و سید احمد خاتمی، امام جمعه افراطی تهران خودداری کردند....


سایت آینده خبر داده است که هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی به رغم شرکت در مراسم روز قدس از حضور در سخنرانی احمدی نژاد و سیداحمد خاتمی خودداری کردند.

به طور سنتی نماز جمعه روز قدس سالها بود که به امامت هاشمی رفسنجانی خوانده میشد، اما از سال 88 که هاشمی رفسنجانی در خطبه های تیرماه خود بر لزوم دلجویی از آسیب دیدگان حوادث پس از انتخابات تاکید کرد تاکنون وی در نماز جمعه شرکت نکرده است.

هفته گذشته نیز روزنامه جمهوری اسلامی از سخنران پیش از مراسم روز قدس بشدت انتقاد کرد و تصریح نمود که احمدی نژاد حرفی برای زدن ندارد.

سایت آینده نوشته است که حجت الاسلام روحانی همانند آیت الله هاشمی رفسنجانی و بسیاری دیگر از مردم و چهره های سیاسی، به رغم حضور در راهپیمایی روز قدس، از حضور در سخنرانی احمدی نژاد و سید احمد خاتمی، امام جمعه افراطی تهران خودداری کردند.

احمد خاتمی بر خلاف نظر رهبری در خصوص حمایت از دولت جدید، از مرتبه قبل در خطبه های نماز جمعه، با تهدید تلویحی روحانی از او خواست از شعار اعتدال سوء استفاده نشود!

در همین حال تحریف سخنان حجت الاسلام حسن روحانی در راهپیمایی امروز باعث شد تا نتانیاهو، نخست وزیر تندروی اسرائیل دستپاچه شده و یک روز مانده به مراسم تنفیذ روحانی، از طریق خبرگزاری فرانسه علیه وی به جوسازی بپردازد .

به گزارش “آینده”، حجت الاسلام حسن روحانی امروز جمعه در مراسم راهپیمایی روز قدس، اشغال سرزمین های فلسطینی را زخمی بر بدن دنیای اسلام دانست.

اما بعضی خبرگزاری های داخلی ازجمله ایسنا به نقل از روحانی نوشتند: « اسراییل زخمی است که سال ها بر بدن دنیای اسلام نشسته است و این زخم باید از بین برود.»

اما همین امر باعث شد تا نتانیاهو به سرعت به اظهارات تحریف شده منتسب به روحانی درباره نابودی اسرائیل، واکنش نشان داد.

خبرگزاری فرانسه نوشت: « بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در واکنش به سخنان امروز جمعه حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ایران درباره از بین رفتن اسرائیل گفت: اظهارات حسن روحانی درباره اسرائیل، چهره واقعی او را آشکار کرد.

نتانیاهو این مطلب را با اشاره به اظهارات امروز حسن روحانی درباره از بین رفتن اسرائیل بیان کرد.
حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ایران روز جمعه در حاشیه راهپیمایی روز قدس در تهران، در جمع خبرنگاران گفته بود: رژیم صهیونیستی زخمی است که سال ها بر بدن دنیای اسلام نشسته است و این زخم باید از بین برود.

نخست وزیر اسرائیل افزود: چهره واقعی روحانی قبل از زمان تعیین شده، آشکار شد. به رغم اینکه هم اکنون ایرانی ها تلاش می کنند این سخنان روحانی را تکذیب کنند اما این همان چیزی است که او به آن اعتقاد دارد. این همان دستور کار حکومت ایران است.»

این در حالی است که در فایل صوتی که شبکه یک تلویزیون جمهوری اسلامی از حسن روحانی منتشر کرده، به از بین رفتن اسراییل اشاره ای نشده است.

در سایت موقت رئیس جمهور منتخب هم که مصاحبه وی درج شده، این جمله وجود ندارد.

در این سایت اینچنین آمده که دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب با حضور در کنار ملت ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرد.

دکتر حسن روحانی در گفت و گو با خبرنگاران در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس، این روز را یکی از یادگارهای حضرت امام (ره) خواند و افزود: در منطقه ما در سایه اشغال سرزمین فلسطین و قدس عزیز، زخمی بر بدن دنیای اسلام نشسته و این یادآور آن است که مردم مسلمان این حق تاریخی خود را فراموش نخواهند کرد و در برابر ظلم و تجاوز ایستادگی خواهند کرد.

رئیس جمهور منتخب در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که در خصوص ادامه شهرک سازی رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی پرسش کرد، گفت: در شرایطی که دنیای اسلام در منطقه دچار مشکل است صهیونیست ها فکر می کنند فرصت مناسبی است برای این که به ظاهر چهره صلح طلبی از خود نشان دهند و در واقع به تجاوزات و تعرضات خود به سرزمین فلسطین ادامه می دهند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.