سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » در اعتراض به واگذاری شرکت نیشکر هفت تپه به سپاه، کارگران دست به اعتصاب زدند‎...

در اعتراض به واگذاری شرکت نیشکر هفت تپه به سپاه، کارگران دست به اعتصاب زدند‎

چکیده :سندیکای کارگران نیشگر هفت تپه از اعتصاب بیش از 500 کارگر کارخانه نیشکر هفت تپه از صبح روز هفتم مرداد خبر داده است....


سندیکای کارگران نیشگر هفت تپه از اعتصاب بیش از 500 کارگر کارخانه نیشکر هفت تپه از صبح روز هفتم مرداد خبر داده است.

به گزارش تارنمای اتحادیه آزاد کارگران ایران، مسئولین نیشکر هفت تپه پاسخی به خواستهای کارگران نداده اند و این اعتصاب همچنان ادامه دارد.کارگران نیشکر هفت تپه خواستهای خود را در 5 بند تنظیم کرده اند و خواهان تحقق آنها هستند. این خواستها عبارتند از:

1- بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل که از سال 1387 پیگیریهای لازم در این مورد از سوی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه صورت گرفته است. بطوریکه بر اساس این پیگیریها نامه ای از وزارت کار به اداره کار استان و از اداره کار استان به اداره کار شهرستان شوش جهت بازنگری در طرح طبقه بندی مشاغل کارگران هفت تپه ابلاغ شده است اما تاکنون ترتیب اثری به این ابلاغیه داده نشده است.

2- اخراج اعضای هیات مدیره کارخانه به نامهای حسن عبدالهی، رضا مددی، کاظمینی و برزو احمدی که دو شغله هستند. برزو احمدی رئیس سابق اداره اطلاعات شوشتر بوده و در اخراج کارگران نیشکر هفت تپه در اعتراضات سالهای 86 و 87 این کارگران نقش موثری داشته است.

3- ابقا بکار مدیر عامل فعلی کارخانه آقای فرشید مومن غریب که از کار خود تعلیق شده و احتمال اخراج وی بر سر زبانها افتاده است. وی از پرسنل قدیمی کارخانه نیشکر هفت تپه می باشد

4- عدم واگذاری شرکت نیشکر هفت تپه و منازل سازمانی آن به سپاه

5- شکسته شدن فضای امنیتی در شرکت نیشکر هفت تپه که بدنبال اعتراضات کارگران از سال 1386 به این سو بر شرکت حاکم شده است بطوریکه از آن تاریخ به این سو با سیطره افراد امنیتی بر اداره شرکت بسیاری از کارگران معترض منجمله اعضای هیات مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه به نامهای علی نجاتی، فریدون نیکو فر، محمد حیدری، جلیل احمدی، رضا رخشان و قربان علیپور از کار خود اخراج شدند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.