سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » امیرکویت هم مخالفانش را آزاد کرد...

امیرکویت هم مخالفانش را آزاد کرد

چکیده :پس از آنکه در برخی از کشورهای اسلامی به مناسبت ماه رمضان تعدادی از زندانیان آزاد شدند، شيخ جابر الاحمد الصباح امير كويت روز سه شنبه تمام كساني را كه به جرم اهانت به وي به زندان محكوم شدند، مورد عفو قرار داد. ...


پس از آنکه در برخی از کشورهای اسلامی به مناسبت ماه رمضان تعدادی از زندانیان آزاد شدند، شيخ جابر الاحمد الصباح امير كويت روز سه شنبه تمام كساني را كه به جرم اهانت به وي به زندان محكوم شدند، مورد عفو قرار داد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از كويت، وي در يك نطق تلويزيوني گفت : به مناسبت ماه رمضان ، من خشنودم تمام كساني را كه به اتهام توهين به امير به زندان افتادند مشمول عفو قرار دهم .

شماري از اعضاي جناح مخالف به زندان افتاده و ده ها نفر ديگر نيز به اتهام تضعيف مرجعيت شيخ صباح در كويت و توهين به وي تحت محاكمه قرار دارند.

شماري از فعالان ديگر و قانونگذاران سابق جناح مخالف تحت محاكمه قرار گرفته يا به دليل اتهامات مشابه پس از سخت گيري دولت عليه ناراضيان كه از ماه اكتبر شروع شد ،محكوم به زندان شده اند.
هنوز معلوم نيست كه اين عفو شامل حال همه يا فقط زندانيان مي شود.

گروه هاي بين المللي طرفدار حقوق بشر از كويت به دليل زنداني كردن اعضاي جناح مخالف با چنين اتهاماتي انتقاد كرده و از مقامات خواستند كه قانون جزايي را كه توهين به امير را منع مي كند ، تغيير دهد.

اين اقدام امير چند روز پس از برگزاري انتخابات پارلماني در اين كشور صورت گرفت كه توسط گروه هاي اصلي جناح مخالف در اعتراض به يك متمم قانون انتخابات تحريم شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.