سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مصباح یزدی: اقتضای توحید اعتقاد به ولایت است...

مصباح یزدی: اقتضای توحید اعتقاد به ولایت است

چکیده : مصباح یزدی از ساکتین زمان انقلاب و دهه اول جمهوری اسلامی پیش از این نیز مدعی شده بود که یکی از علل اصلی عدم ایمان واقعی به ولایت فقیه، کم‌کاری و سستی ما در این ۳۵ سال بوده است. وی بر این باور است که مخالفت با ولایت فقیه فقیه در حد شرک به خداست. ...


مصباح یزدی با اشاره به اعتقاد به ولایت فقیه به عنوان دنباله اعتقاد به ولایت ائمه اطهار(ع) گفته است: ولایت در حقیقت متمم اعتقاد به توحید بوده و اگر کسی فاقد این اعتقاد باشد معتقد بودن او به توحید هم نقص خواهد داشت.
اهل بیت(ع) اهتمام ویژه‌ای نسبت به گسترش مفهوم ولایت داشتند.

مصباح یزدی از ساکتین زمان انقلاب و دهه اول جمهوری اسلامی پیش از این نیز مدعی شده بود که یکی از علل اصلی عدم ایمان واقعی به ولایت فقیه، کم‌کاری و سستی ما در این ۳۵ سال بوده است. وی بر این باور است که مخالفت با ولایت فقیه فقیه در حد شرک به خداست.

مصباح یزدی که در زمان بنیانگذار جمهوری اسلامی اعتقادی به تشکیل حکومت اسلامی نداشت، اینک اظهار نظر کرده است که اهل بیت(ع) اهتمام ویژه‌ای نسبت به گسترش مفهوم ولایت داشتند و این یک تکلیف الهی برای آنها بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط دوران معاویه و خلفای پس از او اشاره کرد و افزود: وضعیت شیعیان در آن دوران بسیار سیاه بود و حتی اصحاب امام علی(ع) را به راحتی بر دار می‌آویختند و غم‌انگیزتر این‌که این کار جزو دین محسوب می‌شد و کار به جایی رسیده بود که همه ائمه جمعه و جماعات در ممالک اسلامی سبّ و لعن علی(ع) را در مسجد انجام می‌دادند.

مصباح یزدی با اشاره به تدبیر اهل بیت(ع) برای حفظ مکتب تشیع گفت: آنها با روش‌های گوناگون از جمله تقیه این کار را انجام می‌دادند و الا بدعت‌گزاری‌ها به جای معارف ناب اسلامی می‌نشستند و اسمی از دین محمد(ص) باقی نمی‌ماند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.