سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نقویان: اگر به مردم دروغ تحویل دهید، دروغ پس می دهند...

نقویان: اگر به مردم دروغ تحویل دهید، دروغ پس می دهند

چکیده : مردم به حاکمان شان شبیه تر از پدران شان هستند. یعنی اگر به مردم دروغ تحویل دهید، دروغ پس می دهند. بنده اگر به فرزندم دروغ گفتم، او که سخنرانی من را نگاه نمی کند. او به عمل من نگاه می کند. اتفاقا ملت ایران از همه ملت ها بهتر سخنرانی می کنند. تمام سخنران های دنیا پیش ایرانی ها کم می آورند! ...


نقویان در شب شهادت امیرالمومنین(ع) در حرم امام خمینی(ره) گفت: می گویند ملت ایران دروغ می گویند، خب دروغ می شنوند که دروغ می گویند.

به گزارش جماران، حجت الاسلام و المسلمین ناصر نقویان در مراسم شب احیاء بیست و یکم ماه مبارک رمضان و شب شهادت امیرالمومنین علی (ع) اظهار داشت: امام بزرگ این مرد نازنینی که ما در محضر او در اینجا نشسته ایم، واقعاً کار را به خدا واگذار کرده بود و او را باور کرده بود. یعنی بازی نمی کرد، شوخی نمی کرد، ظاهرش و باطنش یکی بود، دلش و کلامش با هم پیوند داشت و خدا هم به او نتیجه را داد؛ آن چنان که دیدیم و دیدید. دیدن یک نمونه موجود به عنوان محصول کار او کافی است.

وی با بیان این که مشکل ما در اعمال ماست، افزود: این که دل ما بهشت را بطلبد کافی نیست؛ دست و پایمان باید دل ما را به بهشت ببرد. اگر کسی خواست از سند دلش استفاده کند باید دست و پایش را به حرکت بیاندازد.

نقویان یادآور شد: خداوند در قرآن می گوید اگر دلم بخواهد شما را به جهنم می برم و تکه تکه می کنم؛ بنده می پرسد چرا؟ خدا می گوید چون تو هم گفتی «دلم می خواهد»؛ می گفتم این جور با همسرت صحبت نکن، می گفتی دلم می خواد به شما چه ربطی دارد؟! گفتم خانم این جوری دل این مرد را نلرزان! می گفتی دلم می خواهد! آقای رئیس این جوری کشور را اداره نکن، می گویی دلم می خواهد! یعنی چه دلم می خواد؟! حسابی هست، کتابی هست.

این دل وجود عجیبی است؛ خواسته نهایی آن بهشت است. اگر امشب بتوانیم در این طناب کشی بین دل و عمل دل و دست و پا، دل و چشم و گوش یک موازنه ای ایجاد بکنیم، که دل یک فرمان بالا بلندی صادر کند، این دل دست و پا را دنبال خودش بکشاند، خیلی خوب می شود.

من نه خودم می روم او مرا می کشد
کاه سرگشته را کهربا می کشد
دست و پا می زنم می رباید سرم
سر رها می کنم، دست و پا می کشد
گفتم این عشق اگر واگذارد مرا
گفت اگر واگذارم وفا می کشد

وی تصریح کرد: می گویند ملت ایران دروغ می گویند، خب دروغ می شنوند که دروغ می گویند.

امیر المومنین(ع) می فرمایند: مردم به حاکمان شان شبیه تر از پدران شان هستند. یعنی اگر به مردم دروغ تحویل دهید، دروغ پس می دهند. بنده اگر به فرزندم دروغ گفتم، او که سخنرانی من را نگاه نمی کند. او به عمل من نگاه می کند. اتفاقا ملت ایران از همه ملت ها بهتر سخنرانی می کنند. تمام سخنران های دنیا پیش ایرانی ها کم می آورند!

نقویان همچنین در پایان سخنان خود از خداوند خواست تا در این شب، همه مردم با توسل علی(ع) از گناهان خود نجات یابند.

در این مراسم که با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شده بود، حجج اسلام سید حسن خمینی، سید علی خمینی، مرتضی اشراقی، مسیح بروجردی، علی یونسی، محمدعلی رحمانی، محمدعلی خسروی، سید محمود دعایی و همچنین شخصیتهایی چون علی اشراقی، جواد امام، حمیدرضا استیلی و… حضور داشتند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.