سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مصباح یزدی: برخی از قمی ها برای اینکه چادر سر نکنند به فلان شخص رای دادند...

مصباح یزدی: برخی از قمی ها برای اینکه چادر سر نکنند به فلان شخص رای دادند

چکیده : مصباح‌یزدی مدعی است که در سال‌هایی حتی در شهر قم این استدلال را برای رای‌دادن به فلان شخص مطرح می‌کردند که با رای‌دادن به این شخص می‌توانیم دیگر چادر را بر روی سر نگذاریم. ...


مصباح‌یزدی مدعی است که در سال‌هایی حتی در شهر قم این استدلال را برای رای‌دادن به فلان شخص مطرح می‌کردند که با رای‌دادن به این شخص می‌توانیم دیگر چادر را بر روی سر نگذاریم.

مصباح‌یزدی، در جلسه درس اخلاق ویژه ماه رمضان در دفتر رهبری در قم گفت: انسان باید به هر قیمتی و بدون توجه به اموری که در مسیر رخ می‌دهد، به تکلیف خود عمل کند که آنگاه شهادت هم در این راه جایز خواهد بود.

استاد اخلاق حوزه علمیه صبر عام را انجام وظایف توسط انسان دانست و افزود: فتنه در دین یعنی آن چیزی که باعث نگرانی اولیای دین می‌شود و در روایات از عبارت «فتنه اشد من قتل» استفاده شده است.

مصباح یزدی با اشاره به دلایل آغاز یک فتنه اظهار کرد: انسان باید در ابتدا دلایل آغازشدن یک فتنه را بشناسد که یکی از دلایل مهم آغاز فتنه‌ها به دنبال هواوهوس رفتن از سوی انسان‌هاست.

وی افزود: عامل دیگر آغاز فتنه‌ها این است که برخی می‌خواهند که فراتر از بدعت در اجتهاد و فهم، به دنبال ایجاد نوآوری و بدعت در دین باشند.

مصباح یزدی ایجاد بدعت در دین را به سبب پیروی از هوای نفس دانست و افزود: انسان زمانی در دین بدعت می‌گذارد که به دنبال پیروی از هوای نفس خود باشد، چون به دنبال انجام احکام براساس تمایلات نفسانی خودش است. او ادامه داد: در سال‌هایی حتی در شهر قم این استدلال را برای رای‌دادن به فلان شخص مطرح می‌کردند که با رای‌دادن به این شخص می‌توانیم دیگر چادر را بر روی سر نگذاریم و امروز برخی عنوان می‌کنند که سخت‌گیری در احکام ضرورتی ندارد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.