سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ممانعت پلیس و لباس شخصی ها از برگزاری مراسم شب احیاء در دارالزهرا (س)...

ممانعت پلیس و لباس شخصی ها از برگزاری مراسم شب احیاء در دارالزهرا (س)

چکیده :برگزاری مراسم شب احیاء در اولین شب محتمل قدر در حسینیه دارالزهراء (س)، با حضور تعداد زیادی از نیروهای لابس شخصی و پلیس، به تعطیلی کشیده...


برگزاری مراسم شب احیاء در اولین شب محتمل قدر در حسینیه دارالزهراء (س)، با حضور تعداد زیادی از نیروهای لباس شخصی و پلیس، به تعطیلی کشیده شد.

به گزارش کلمه، این حسینیه واقع در ولنجک تهران که با مدیریت حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر محتشمی پور اداره می شود، امشب قرار بود با سخنرانی حجت الاسلام محمدعلی خسروی، از اعضای دفتر حفظ و نشر آثار امام (ره) و عضو مجمع روحانیون مبارز میزبان مردم مومن علاقمند به بهره گیری از فضیلت اولین شب قدر محتمل در ماه رمضان امسال باشد.

در حالی که پس از سال 88 اجازه برگزاری این مراسم در این حسینیه داده نشده بود، انتظار می رفت که به دنبال انتخابات خرداد 92 و کاهش فضای امنیتی، این مراسم نیز امکان برگزاری داشته باشد، اما در امتداد مجموعه فعالیت های دیگری که در صدد القاء عدم تغییر در فضای امنیتی کشور است، نیروی انتظامی با کمک عده ای از لباس شخصی ها از برگزاری این مراسم که جمعی از یاران و نزدیکان امام خمینی بانی برگزاری آن بودند، ممانعت کرد.

قابل ذکر است که در سال های گذشته همچنین از برگزاری مراسم مذهبی اصلاح طلبان در حسینیه ارشاد و پیش از آن در کانون توحید تهران که معمولا محل اجتماع مذهبی این فعالان سیاسی مسلمان بود، جلوگیری شده که امسال نیز این رویه ادامه یافت، هرچند اخبار رسیده حاکی است که در کانون توحید، جمع دیگری از نیروهای نزدیک به اصلاح طلبان در صدد بازگشایی برنامه های این مرکز هستند که تحت مدیریت هیئت امناء منصوب از سوی آیت الله موسوی اردبیلی است. پیش از این در سال های پیشین جبهه مشارکت در ماه های محرم و رمضان در این مرکز برنامه های مذهبی برگزار می کرد.

امسال البته نیروهای منتقد در مراکز دیگری عمدتا گرد هم خواهند آمد، اما ممانعت امشب از برگزاری این مراسم در دارالزهرا (س) و برخی رفتارهای امنیتی، بازداشت ها و تهدیدهای دیگر نشان می دهد که هسته سخت قدرت کماکان از تن دادن به تمایل عمومی برای ایجاد آرامش و خروج از فضای امنیتی سر باز می زند و حتی با مراسم عادی مذهبی نیز مخالفت می کند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.