سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آقای حسینیان! تهدید به پرتاب گوجه به سمت استراو، تهدید فرهنگ ایرانی و روابط خارجی ا...

آقای حسینیان! تهدید به پرتاب گوجه به سمت استراو، تهدید فرهنگ ایرانی و روابط خارجی است ومجازات دارد

چکیده :روح اله حسینیان و نماینده مجلس در ابراز نظری عجیب درباره مراسم تحلیف دکتر حسن روحانی گفت: حضور جک استراو در مجلس با عکس‌العمل نمایندگان همراه می‌شود، از این‌رو در صورت حضور این فرد در مراسم تحلیف من با گوجه از او پذیرایی می‌کنم. ...


مصطفی ترک همدانی، وکیل دادگستری در رابطه با ادعای حسینیان عضو جبهه پایداری گفته است: هرکس علنا” نسبت به رئیس کشور خارجی یا نماینده سیاسی آن که در قلمرو خاک ایران وارد شده است توهین نماید به یک تا سه ماه حبس محکوم میشود.

روح اله حسینیان و نماینده مجلس در ابراز نظری عجیب درباره مراسم تحلیف دکتر حسن روحانی گفت: حضور جک استراو در مجلس با عکس‌العمل نمایندگان همراه می‌شود، از این‌رو در صورت حضور این فرد در مراسم تحلیف من با گوجه از او پذیرایی می‌کنم.

همدانی در خبر آنلاین نوشته است: هر چند اظهارنظرهایی این چنین از آقای حسینیان دور از ذهن نبوده اما این یکی را باید جدی گرفت. توهین و تهدید به نماینده سیاسی کشورکه مهمان ما هم باشد نه تنها شایسته میزبانی ایرانیان نیست بلکه ترویج و اشاعه این دست جملات می تواند حوادث جبران ناپذیر فرهنگی را در میان ناپختگان سیاسی رقم زند. همانگونه که در حمله به سفارت انگلستان این اتفاق افتاد.

این نماینده مجلس بهتر از هر کسی می داند این گفته “با توجه به توهین تلقی شدن پذیرایی با گوجه در فرهنگ عامه وسیاسی” حتی اگر عملی نشود خسارت هنگفتی را بر روابط خارجی بار و چهره مهمان نوازی ایرانی را مخدوش خواهد کرد و به همین دلیل قانونگذار این گونه اعمال را مجرمانه تلقی کرده و طی ماده 517 قانون تعزیرات مرتکب را به شرح زیر مستحق مجازات می داند:

ماده 517 – هرکس علنا” نسبت به رئیس کشور خارجی یا نماینده سیاسی آن که در قلمرو خاک ایران وارد شده است توهین نماید به یک تا سه ماه حبس محکوم میشود .

بهرحال به آقای روح اله حسینیان پیشنهاد می کنم با توجه به احتمال دعوت و حضور آقای جک استراو ، در اظهارنظر خارج از وظیفه نمایندگی خویشتن دار بوده و رسم و آیین مهمان داری را با مقوله های سیاسی مربوط ننماید.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.