سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » خط و نشان های محسنی ا‍ژه ای برای معترضان و فعالان سیاسی پیروز در انتخابات...

خط و نشان های محسنی ا‍ژه ای برای معترضان و فعالان سیاسی پیروز در انتخابات

چکیده :محسنی اژه ای که نامش همزاد است با حصر و تحدید مطبوعات، فشار به دگر اندیشان و هنرمندان، قتلهای زنجیره ای و اعترافات ساختگی طی سالهای خدمتش هنوز نتوانسته یکی از ده ها پرونده تخلفات مالی و اختلاس و قتل را که وجهه کشور را در سطح بین المللی خدشه دار کرده اند به نتیجه ای برساند، اینک برای فعالانی خط و نشان می کشد که در فضای امنیتی پلیسی ایجاد شده توسط افراطیون ناچار به ترک کشور شده اند. ...


کلمه- گروه خبر: در حالی که پرونده قربانیان جنایت کهریزک و ستار بهشتی که در اثر شکنجه در زندان کشته شدند پس از مدت ها هنوز به نتیجه ای نرسیده، محسنی اژه ای برای فعالان خارج از کشور خط و نشان کشید و اظهار نظر کرد ایرانیانی که پس از سال ۸۸ از کشور خارج شده اند به کشور بازگردند به اتهاماتشان رسیدگی می شود.

این ادعا در حالی صورت می گیرد که پس از انتخابات 24 خرداد، شخصیت های سیاسی و مذهبی بر لزوم بازگشت فعالانی که در جریان اعتراضات سال 88 کشور را ترک کرده اند تاکید داشته اند. حسن روحانی رییس جمهور منتخب کشورمان هفته گذشته با تاکید بر ایجاد تسهیلات برای بازگشت کسانی که کشور را ترک کرده اند تصریح کرد: گاهی شاهدیم که وقتی فردی می‌گوید طرفدار نظام و ولایت فقیه است عده‌ای به زور می‌‌گویند که تو این‌طور نیستی اما چرا این کار اتفاق می‌افتد در حالی که باید زمینه را برای اتحاد و وحدت آماده کنیم.

محسنی اژه ای که نامش همزاد است با حصر و تحدید مطبوعات، فشار به دگر اندیشان و هنرمندان، قتلهای زنجیره ای و اعترافات ساختگی طی سالهای خدمتش هنوز نتوانسته یکی از ده ها پرونده تخلفات مالی و اختلاس و قتل را که وجهه کشور را در سطح بین المللی خدشه دار کرده اند به نتیجه ای برساند، اینک برای فعالانی خط و نشان می کشد که در فضای امنیتی پلیسی ایجاد شده توسط افراطیون ناچار به ترک کشور شده اند.

وی بدون اشاره به خشونت آشکار نیروهای امنیتی علیه شهروندان، بازداشت های بی ضابطه، تخریب شخصیت های جهت دار، احکام قضایی تحت تاثیر نیروهای امنیتی ادعا کرد: افرادی که در فتنه ۸۸ دخیل بودند، ظلم عظیمی را به کشور وارد کردند. همچنین در مورد کسانی که عضو حزبی بودند، اگر این حزب توسط دادگاه یا مراجع ذی‌ربط منحل شده باشد، حق فعالیت حزبی ندارند و اگر تحت عنوان حزبی که منحل شده، فعالیت کنند، حتما تحت تعقیب قرار می‌گیرند؛ چرا که کار آن‌ها خلاف قانون است.

ادعای وی در حالی مطرح است که انحلال احزاب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در فضای امنیتی ایجاد شده پس از انتخابات مهندسی شده و بازداشت های غیرقانونی اعضای این دو تشکل سیاسی، به درخواست کمیسیون ماده ۱۰ احزاب صورت گرفت. کمیسیونی که متشکل است از نماینده دادستان کل، نماینده شورای عالی قضایی، نماینده وزارت کشور و دو نماینده مجلس.

در کشوری که پرونده معاون اول احمدی نژاد با تخلفات بارز مالی و فساد سالهاست در راهروهای قوه قضاییه در رفت و آمد است و پرونده زمین خواری های برادر رییس قوه قضاییه همچنان مسکوت مانده است، محسنی‌اژه‌ای گفته است: اگر فردی در داخل ایران مرتکب جرم شد یا ایرانی که خارج از ایران مرتکب جرم شود، در دستگاه قضایی قابل تعقیب هستند. ما در دستگاه قضایی هیچ ایرانی که مرتکب جرم شده است را ممنوع‌الورود نمی‌کنیم. ممکن است فردی ممنوع‌الخروج شود، ولی اگر مرتکب جرمی شد، ما آن را ممنوع‌الورود نمی‌کنیم اما به محض اینکه وارد کشور شد، به اتهامات او رسیدگی می‌شود.

محسنی اژه ای که به همراه سایر اعضای جبهه پایداری و حامیان مصباح یزدی در مجلس و سایر نهادهای امنیتی و قضایی کشور نقش برجسته ای در بحران سازی برای کشور داشته است، حتی بعد از ” نه ” بزرگی که مردم در انتخابات 24 خرداد به او و همراهانش دادند باز هم در اولین نشست خبری پس از این رای گیری برای مردم و فرزندانشان خط و نشان می کشد و تهدید می کند.

پرونده ستار بهشتی به دادگاه می رود

دادستان کل کشور برای چندمین بار بدون اینکه توضیح دهد علت این همه تاخیر در رسیدگی به پرونده قتل ستار بهشتی چه بوده است باز به داستانسرایی پرداخته و گفته است: بنده چندین بار گفته‌ام که ستار بهشتی در آبان ماه سال 91 در رباط‌کریم در منزلش دستگیر شد و توسط پلیس فتا به تهران منتقل و از تهران به زندان اوین و در نهایت از زندان برای ادامه تحقیقات به مرکز پلیس فتا فرستاده شد و نهایتا فوت کرد.

محسنی‌اژه‌ای بدون اشاره به گزارش های ضد و نقیض مسئولان قضایی و پزشکی قانونی ادامه داد: از آن تاریخ تا امروز بازپرس همه تلاش خود را کرده که ببیند آیا فوت ستار بهشتی طبیعی بوده یا غیرطبیعی. به محض وقوع این اتفاق ستار بهشتی به پزشکی قانونی منتقل شد و در 14 آبان ماه همان سال پزشکی قانونی با کالبدشکافی که بر روی جسد انجام داد گفت دلیلی که علت تامه فوت غیرطبیعی باشد حاصل نشده است و از تاریخ 14 آبان ماه تا اردیبهشت ماه سال جاری چندین بار کمیسیون‌های پزشکی 7 و 9 نفره در تاریخ‌های مختلفی بعضا در حضور بازپرس تشکیل شد و نهایتا پزشکی قانونی اعلام کرد که ما نمی‌توانیم بگوییم که مرگ ستار بهشتی بر اثر ضربه بوده باشد، بلکه پزشکی قانونی اینگونه اعلام کرد که عوامل روانی منجر به فوت ستار بهشتی شده است.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: بازپرس پرونده از فردی به نام محمودی که در زندان همراه ستار بهشتی بود تحقیق کرد، حتی بازپرس پرونده از زندانبان، پلیس فتا، زندانیان، بازجو و مسئولین مربوطه تحقیقات مفصلی را بعضا در زندان اوین هم انجام داد و به دلیل اینکه امکان داشت یک جریان مبهمی در پرونده باشد مبنی بر اینکه ستار بهشتی قبل از ورود به زندان فوت کرده باشد، در این زمینه هم بازپرس تحقیقات مفصلی را انجام داد و از همه افرادی که قبل از دستگیری ستار بهشتی با او مرتبط بودند تحقیق کرد. علت تاخیر برای حصول نتیجه در پرونده ستار بهشتی همین موضوعات بود.

محسنی‌اژه‌ای بدون اینکه توضیح دهد علت این همه تاخیر و تعلل در شناسایی عوامل شکنجه در زندان چه بوده است ادعا کرد: افرادی مرتبط با پرونده ستار بهشتی بازداشت شدند، بعضا بعضی از این افراد با قرار وثیقه آزاد و بعضی از آنها همچنان در بازداشت هستند. در نهایت آنچه که می‌توانم مطرح کنم این است که در این پرونده تخلف صورت گرفته و به هر حال این پرونده به دادگاه می‌رود ولی هنوز به دادگاه نرفته است.

سخنگوی قوه قضاییه برای چندمین بار طی ماه های گذشته وعده داد که پرونده ستار بهشتی به دادگاه می رود ولی نگفت چرا این دادگاه تاکنون تشکیل نشده است.

در همین حال، سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به پرسش خبرنگاری، مبنی بر اینکه جزییات شکایت علی مطهری در مورد شنودی که در محل کارش پیدا کرده را بیان کنید؟ گفت: ایشان رسما به دستگاه قضایی شکایت نکرده‌اند. آقای مطهری نامه‌ای خطاب به وزارت اطلاعات نوشته‌اند و رونوشتی از این نامه را به دستگاه قضایی داده‌اند و در این راستا قوه قضاییه رونوشت را به دادستانی تهران ارسال کرد. در حال حاضر این موضوع در مقام پیگیری است.

وی توضیح نداد قوه قضاییه ای که برای کوچکترین مسایل مدعی العموم می شود و روزنامه نگاران را به دادگاه می کشاند، چگونه است که به نقض آشکار حقوق شهروندی هیچ حساسیتی ندارد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.