سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وضعیت نامساعد جسمی فیض الله عرب سرخی و ممانعت سپاه و اطلاعات از اعزام به بیمارستان...

وضعیت نامساعد جسمی فیض الله عرب سرخی و ممانعت سپاه و اطلاعات از اعزام به بیمارستان

چکیده :فیض الله عرب سرخی زندانی سیاسی محبوس در بند 350 زندان اوین، مدت هاست از درد کتف و مهره های کمر رنج می برد همچنان منتظر اقدام مقامات مسئول برای اعزام به بیمارستان است....


فیض الله عرب سرخی زندانی سیاسی محبوس در بند 350 زندان اوین، مدت هاست از درد کتف و مهره های کمر رنج می برد همچنان منتظر اقدام مقامات مسئول برای اعزام به بیمارستان است.

به گزارش خبرنگار کلمه، معاون وزیر بازرگانی دربند دولت سیدمحمد خاتمی نزدیک به دوسال است از مرخصی نیز محروم شده، در سال گذشته به مدت چهار ماه تحت الحفظ و به همراه سه مأمور زندان در بیمارستان تحت درمان قرار داشت اما به ناگهان در پی دستور و اقدام عجولانه مسئولین قوۀ قضائیه درمانش ناتمام مانده و به زندان بازگردانده شد.

‎اکنون پس از تأیید پزشکی قانونی که چند ماه پیش از سوی دادستانی وی را مورد معاینه قرار داد و نیز تأیید پزشک بیمارستان بقیه الله که از طرف سپاه اعزام شده بود همچنان از بستری شدن در بیمارستان و انجام عمل جراحی وی ممانعت می شود.

‎ بر اساس این گزارش دادستانی مسئولیت اعزام نشدن را بر عهده سپاه گذاشته و سپاه نیز متقابلاً دادستانی را مقصر می داند.

فیض الله عرب سرخی رزمنده دوران دفاع مقدس و عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که تیرماه سال ۸۸ توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده بود، به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به گذراندن ۵ سال حبس محکوم شده است.

عرب سرخی همچنین از یکی از 7 امضا کننده ی نامه ی شکایت از سپاه و وزارت اطلاعات و پرونده سردار مشفق است که در جریان این شکایت دوباره احضار و بازجویی شد. او یکی از ۱۲ زندانی معترض و اعتصاب کننده پس از شهادت هدی صابر در بند ۳۵۰ اوین است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.