سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هاشمی رفسنجانی: نگذاريم تندروها بذر نااميدي را گسترش دهند/ نمی توانیم با جهان قهر ب...

هاشمی رفسنجانی: نگذاريم تندروها بذر نااميدي را گسترش دهند/ نمی توانیم با جهان قهر باشیم

چکیده :نمي‌توانيم با جهان قهر باشيم و به تكامل فكر كنيم و اين انديشه افراطي، مخل شعار استقلال‌خواهي مردم در همه مراحل انقلاب اسلامي است. ...


آيت‌الله هاشمي رفسنجاني پيش از ظهر ديروز در ديدار جمعي از استادان دانشگاه‌هاي كشور، نخبگان علمي و پزشكي را سرمايه‌هاي انساني كشور خواند و گفت: حتي درددل‌هاي آنان مي‌تواند مايه حركت مثبت و عميق براي تغيير شرايط امروز باشد و اگر نخبگان منزوي شوند، جوانان براي اميدواري آينده سرخورده مي‌شوند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در پاسخ به شكوه‌هاي بعضي از حاضرين از شرايط كشور گفت: تراكم دردها، بشارت درمان است و ديديد كه مردم چگونه به كميت و كيفيت حماسه سياسي اعتبار بخشيدند.

عضو مجلس خبرگان رهبري با تشريح اوضاع كشور در دو سه ماه قبل از انتخابات و تغيير يكباره آن ظرف چند روز گفت: وظيفه همه ماست تا از كاري كه مردم كرده‌اند، حراست كنيم و نگذاريم تندروها بذر نااميدي را در فضاي جامعه گسترش دهند.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در بيان راهكارهاي اصلاح امور، به سياست خارجي مبتني بر عزت، حكمت و مصلحت اشاره كرد و گفت: نمي‌توانيم با جهان قهر باشيم و به تكامل فكر كنيم و اين انديشه افراطي، مخل شعار استقلال‌خواهي مردم در همه مراحل انقلاب اسلامي است.

وي با تأكيد بر پرهيز از طرد نيروها گفت: كساني كه كشور را به اين روز انداختند، مي‌توانند با تجديدنظر در گفتار، افكار و رفتار خود، در فضاي رقابتي، به بهتر شدن امور كمك كنند، البته شرطش دوري كردن از توهين و تهمت است كه با ادبيات اعتدالي هيچ سازگاري ندارد.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان حديث “حبّ الوطن من الايمان”عشق به وطن را فطرت الهي در نهاد انسان‌ها دانست و گفت: اين عشق از دل هيچ كس بيرون نمي‌رود و كساني را مي‌شناسيم كه پس از سال‌ها دوري از وطن، با شنيدن اسم ايران آه مي‌كشند و در وصيت‌نامه‌ها مي‌نويسند، ما را پس از مرگ در وطن دفن كنيد.

وي تلاش براي ساختن ايران در ابعاد اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي را وظيفه فردي و جمعي همه ايرانيان دانست و اظهار اميدواري كرد كه در دولت آينده به معيشت مردم توجه شود كه عدم توجه به آن، مخلّ آخرت است.

در آغاز اين ديدار كه مديران اسبق وزارت علوم و فناوري و جمعي از استادان دانشگاه‌هاي كشور، اعضاي شوراي مركزي انجمن اسلامي پزشكان و اعضاي شوراي مركزي انجمن اسلامي مدرسين دانشگاه‌ها حضور داشتند، آقايان دكتر جعفر توفيقي، دكتر سيدمحمد شهرتاش، دكتر ظفرقندي، دكتر ظريفيان، دكتر نجفعلي حبيبي؛ دذكتر كبريايي‌زاده و دكتر منفرد با تشريح مقايسه‌اي فضاي دانشگاه‌ها و مراكز علمي كشور در دولت‌هاي سازندگي، اصلاحات و 8 سال اخير و مشكلات دارويي كشور، به اميدواري‌هاي پس از حماسه 24 خرداد در بخش‌هاي مختلف و نقش آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در شرايط گوناگون قبل و بعد از انتخابات اشاره و تأكيد كردند: بايد از همه نيروها در همه بخش‌ها استفاده شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.