سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادامه واکنش ها به شنود در دفتر علی مطهری: کار تیم احمدی نژاد است/ علی مطهری: وزارت اط...

ادامه واکنش ها به شنود در دفتر علی مطهری: کار تیم احمدی نژاد است/ علی مطهری: وزارت اطلاعات دچار ملاحظه‌کاری نشود

چکیده :امیدوارم مساله شنود مشمول مرور زمان نشود. همچنین وزارت اطلاعات در این مورد دچار ملاحظه کاری و رودربایستی نشود و این حادثه کار هر فرد یا گروهی بوده است اعلام کند تا حقیقت فدای مصلحت نشود، چرا که هیچ مصلحتی بالاتر از اجرای عدالت و قانون نیست....


کلمه- گروه خبر: پس از آنکه کوچک زاده مدعی شد کارگذاری شنود در دفتر علی مطهری کار خودسرهایی است که فروهرها را به قتل رساندند، هفته نامه وابسته به زاکانی نیز آن را کار حلقه احمدی نژاد دانسته است.

پس از انتشار خبر کارگذاری شنود که با انتشار نامه علی مطهری، احمد توکلی اقدام برای نصب دستگاه شنود و تصویر برداری مخفی در دفتر کار علی مطهری را تاسف آور و تعجب برانگیز خواند و گفت: مجلس باید سریعا از وزیر اطلاعات در این خصوص توضیح بخواهد.

سال گذشته نیز حتی پیش از اینکه شنود در دفتر علی مطهری کشف شود، محمد مطهری فرزند آیت الله مطهری در یادداشتی نسبت به استفاده از شنود در دستگاه های اطلاعاتی هشدار داده و نوشته بود: شرم‌آورترین نشانه‌های سقوط اخلاقی در عالم سیاست ما {جمهوری اسلامی} پخش اخباری است که جز از طریق شنود حاصل نمی‌شود» و در دوران شاه هم چنین اتفاقی نمی‌افتاد.

کمک کنید تا ریشه یابی شود

در همین حال، بیش از پانصد نفر از شهروندان در نامه ای به علی مطهری با اشاره به شنود از دفتری وی تصریح کردند” ما در عین اینکه اعتراض شما را نسبت به نقض آشکار حق نمایندگی و شهروندی‌تان برحق می‌دانیم، از شما می‌خواهیم به عنوان نماینده‌ی مردم در کنار آنان نسبت به نقض جنبه‌های دیگر حریم خصوصی حساس باشید و همانگونه که در خیلی از برهه‌های حساس مانند مرگ ستار بهشتی، پرونده جنایات کهریزک و نقض آزادی بیان از طریق برخورد با مطبوعات صدای اعتراض شهروندان بوده‌اید، کمک کنید تا ریشه‌ی تجسس فراقانونی در امور شخصی شهروندان خشکانده شود.

کار اطرافیان احمدی نژاد است

هفته نامه پنجره وابسته به ایثارگران و علیرضا زاکانی در مصاحبه ای به بررسی ماجرای شنود در دفتر علی مطهری پرداخته و مدعی شده که حلقه احمدی نژاد و جریان انحرافی ازدست اندر کاران کارگذاشتن شنود در دفتر مطهری بوده اند.

این هفته نامه در مصاحبه با سلمان علوی نیک 5 مورد احتمالی دخیل در کار گذاشتن شنود در دفتر مطهری را بررسی کرد که از این 5 مورد دخیل بودن حلقه انحرافی را محتمل تر دانست.

پنجره نوشت: احتمال دخیل بودن احمدی نژاد و حلقه انحرافی در صورتی قابل طرح است که شنود را به عنوان یک گروکشی در راستای شنود از برادر لاریجانی تحلیل کنیم.

بی شک تنها نماینده ای که مدتهاست پای استیضاح رئیس دولت ایستاده بود و یقینا برنامه هایی برای دوران پس از رفتن احمدی نژاد دارد علی مطهری است.

با نزدیک شدن علی مطهری به حلقه هاشمی و روحانی و طیف اصلاح طلب حلقه احمدی نژاد پس از دوران ریاست جمهوری زیر آتش بیشتری از سوی آنان قرار خواهند گرفت.

بنابراین با توجه به سابقه شنود غیر قانونی از برادر لاریجانی ها این احتمال مورد توجه تحلیل گران سیاسی قرار می گیرد.

وزارت اطلاعات دچار ملاحظه‌کاری نشود

علی مطهری در پاسخ به این سوال که نتیجه تحقیقات درباره موضوع قراردادن تجهیزات شنود در دفترش چه بوده است؟، گفت: همانطور که آقای مصلحی وزیر اطلاعات گفته اند ایشان پس از دریافت نامه من بلافاصله دستور رسیدگی به این موضوع را صادر کردند.

وی افزود: تا کنون واحد ذیربط در وزارت اطلاعات دو جلسه با من داشته اند و پیگیر مسئله هستند، اما هنوز فرد یا گروه مشخصی به عنوان عامل این حادثه تلخ معرفی نشده است و امیدوارم با وجود مدارک و آثار جرم روشن، به زودی با تلاش وزارت اطلاعات که تنها مرجع قانونی پاسخ گو در این گونه موضوعات است این کار انجام شود تا اولا از تکرار این گونه حوادث جلوگیری شود و ثانیا برای دنیا روشن شود که نظام جمهوری اسلامی در مقابل نقض حقوق شهروندی و به مخاطره افتادن امنیت فکری و روانی شهروندان خود بی تفاوت نیست.

مطهری گفت: من امیدوارم که این موضوع مشمول مرور زمان نشود. همچنین وزارت اطلاعات در این مورد دچار ملاحظه کاری و رودربایستی نشود و این حادثه کار هر فرد یا گروهی بوده است اعلام کند تا حقیقت فدای مصلحت نشود، چرا که هیچ مصلحتی بالاتر از اجرای عدالت و قانون نیست.

نماینده تهران خاطر نشان کرد: با شناختی که از آقای مصلحی و همکارانشان دارم به تحقق این امر امیدوارم. به هر حال منتظر اعلام نظر وزارت اطلاعات هستم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.