سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیامک توهین آمیز؛ ایرانسل عذرخواهی کرد، دادستان اعلام جرم...

پیامک توهین آمیز؛ ایرانسل عذرخواهی کرد، دادستان اعلام جرم

چکیده :پس از آنکه امام جمعه اهل تسنن نسبت به اقدام شرکت ایرانسل اعتراض کرد، دادستان عمومی و انقلاب اسلامی زاهدان خبر از اعلام جرم علیه اپراتور ایرانسل داد. این شکایت در پی مسابقه شرکت ایرانسل انجام شد که در مسابقه ای به اهل سنت اهانت کرده بود....


کلمه- گروه خبر: پس از آنکه امام جمعه اهل تسنن نسبت به اقدام شرکت ایرانسل اعتراض کرد، دادستان عمومی و انقلاب اسلامی زاهدان خبر از اعلام جرم علیه اپراتور ایرانسل داد.

این شکایت در پی مسابقه شرکت ایرانسل انجام شد که در مسابقه ای به خلیفه دوم اهانت کرده بود. در مسابقه اسوه عدالت، یکی از سوال‌ها هم این بود: فریب خورده شیطان که از قاضیان دوران امام علی بود. مشترکان می‌توانستند یکی از این دو گزینه را به عنوان پاسخ انتخاب کنند: الف) شریح قاضی، ب) عمربن الخطاب.

هر چند شرکت ایرانسل رسما عذرخواهی کرده و آن را ناشی از اشتباه ناخواسته دانسته، اما دادستان خبر از اعلام جرم داده است.

موسسه فرهنگی کلید طلایی که مسئولیت این مسابقه را به عهده داشته در عذر خواهی رسمی خود آورده است: این شرکت، بعنوان مسئول تامین محتوا و برگزاری مسابقه “اسوه عدالت” بر روی بستر فنی شبکه تلفن همراه ایرانسل، اذعان می‌نماید؛ انتخاب گزینه دوم این سوال، چیزی جز یک اشتباه غیر عمدی نبوده و این موسسه با امید به عنایات و الطاف الهی در ماه مبارک رمضان، و آرزوی وحدت بیش از پیش جهان اسلام، از عموم مسلمین، صمیمانه تقاضا دارد تا عذرخواهی صادقانه اش را به دلیل اشتباه صورت گرفته، پذیرا باشند.

اما محمد مرزیه ، دادستان زاهدان در این رابطه اظهار داشت: دادستان زاهدان به عنوان مدعی‌العموم، علیه شرکت ایرانسل که اقدام به برگزاری مسابقه‌ای با محتوای خلاف وحدت کرده، اعلام جرم کرده است.

در همین حال، مولوي عبدالحميد، امام جمعه اهل سنت زاهدان روز جمعه در خطبه‌هاي نماز جمعه با متهم ساختن شركت ايرانسل به اهانت به عمر گفت: “در مسابقه يكي از شركتهاي وابسته به ايرانسل به بزرگان اسلام اهانت شده است. و توصيه من به همه شركتها اين است كه هرگز اسباب تفرقه و نارضايتي مردم را فراهم نكنند.”

وي افزود: “ايرانسل بايد از ملت ايران و از جامعه شيعه و سني به دليل اين اهانت عذرخواهي كند. زيرا به هر مذهبي كه اهانت بشود براي همه مردم ناگوار است.”شركت ايرانسل به مناسبت ماه رمضان در يك مسابقه پيامكي از عمر با عنوان “فريب خورده شيطان” نام برده بود كه اين مسئله با اعتراض شديد اهل سنت در شهرهاي مختلف ايران روبرو شد.

از سوی دیگر، كمپين سراسري تحريم ايرانسل در فيس بوك اعلام كرده است كه تا زمان عذرخواهي رسمي شركت ايرانسل از مردم ايران به فعاليت اعتراضي خود در چارچوب فعاليتي مسالمت آميز و بدون خشونت و قانونمند ادامه خواهد داد.

دادستان زاهدان خاستگاه اعلام جرم علیه شرکت ایرانسل را لزوم رعایت قانون برای هر قشر و مذهب عنوان کرد و افزود: ما براساس قانون که برای همه فصل‌الخطاب است و همچنین نظرات رهبری در مورد ضرورت وحدت، رسیدگی به این موضوع را در دستورکار قرار دادیم.

به گزارش فارس، دادستان عمومی و انقلاب اسلامی زاهدان با اشاره به وظیفه دادستانی در مواجهه با چنین موضوعاتی، تأکید کرد: هر زمان که افرادی قصد ایجاد تنش و اختلاف در کشور دارند، دادستانی ورود خواهد کرد.

مرزیه، نخبگان اهل سنت و شیعه را به پرهیز از افراط و تفریط در مسائل مشابه توصیه کرد و بیان داشت: نخبگان جامعه باید با پرهیز از دامن زدن به اختلافات، عوام را توجیه کرده و با تفرقه مقابله کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.