سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » برگزاری چهارمین سالگرد سهراب اعرابی، شهید جنبش سبز...
» دیدار خانواده ستار بهشتی با مادر سهراب اعرابی

برگزاری چهارمین سالگرد سهراب اعرابی، شهید جنبش سبز

چکیده :در مراسم چهارمین سالگرد سهراب اعرابی خانواده های شهدای سبز پس از انتخابات 88 از جمله آقا سلطان، سهرابی، حسن پور، جوادی فر، مختاری، خسروی، کامرانی، کریم بیگی، زینالی، محمد کامرنی و تعدادی از خانواده های دهه 60، خانواده زندانیان سیسی و تعدادی از همراهان جنبش سبز حضور داشتند....


مراسم چهارمین سالگرد سهراب اعرابی از شهدای جنبش سبز در منزل این شهید برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، در مراسم چهارمین سالگرد سهراب اعرابی خانواده های شهدای سبز پس از انتخابات 88 از جمله آقا سلطان، سهرابی، حسن پور، جوادی فر، مختاری، خسروی، کامرانی، کریم بیگی، زینالی، محمد کامرنی و تعدادی از خانواده های دهه 60، خانواده زندانیان سیسی و تعدادی از همراهان جنبش سبز حضور داشتند.

این مراسم ابتدا با ذکر فاتحه و یک دقیقه سکوت برای مرحوم شهلا فرجاد و شهدا آغاز شد که با قرائت دلنوشته مادر سهراب اعرابی برای فرزندش همراه بود. خانم فهیمی در دلنوشته اش خوستار آزادی زندانیان سیاسی و رفع حصر رهبران جنبش سبز و خانم زهرا رهنورد شده و به شرح سختی ها و مشکلاتی که برخانواده های شهدا، زندانیان سیاسی، محصورین و دیگر شهروندان کشور طی چهار سال گذشته رفته است، پرداخت.

مراسم با خواندن سرود مرغ سحر توسط یکی از مادران، اشعاری مرتبط با شهدای سبز و سرود سراومد زمستون ادامه یافت و سپس دو کلیپ تازه از سهراب اعرابی و هم چنین کلیپی به یاد تمام شهدا و جانباختگان راه آزادی با نام از خون جوانان وطن که توسط سهیل اعرابی برادر سهراب تهیه شده است، ادامه یافت. که حاضران با هم نوای مرغ سحر ناله سر کن را همسرایی کرده و تنی چند از حاضرین هم به قرائت اشعاری به یاد شهدای راه سبز پرداختند.

حاضرین در مراسم چهارمین سالگرد شهید سبز سهراب اعرابی سپس با پخش ربنای شجریان و دعا برای همه شهدا، زندانیان سیاسی و مهندس میرحسین موسوی، کروبی و زهرا رهنورد افطار کردند.

سهراب اعرابی جوان نوزده ساله روز 25 خرداد سال 88 روز راه پیمایی سکوت از میدان امام حسین تا آزادی از مادرش جدا شد و شب به خانه بازنگشت. خانواده در بیمارستان‌ها، کلانتری‌ها، زندان اوین و دادگاه انقلاب جستجو کردند اما نام سهراب در هیچ فهرستی، نه در فهرست اسامی اعلام شده در زندان اوین و نه در فهرست نصب شده بر دیوار دادگاه انقلاب نبود. در تاریخ ۲۰ تیر مادر سهراب اعرابی را به اداره تشخیص هویت ارجاع می‌دهند تا آلبوم‌های کشته‌شدگان را نگاه کند و مشخص می‌شود او کشته شده است.

سال گذشته مراسم سومین سالگرد کشته شدن سهراب اعرابی با فشارماموران امنیتی لغو شد. مسئولان امنیتی برگزاری مراسم را به حضورعلنی ماموران زن ومرد در داخل مراسم و صحبت نشدن درباره جنبش سبز مشروط کرده بودند که مادر سهراب اعرابی نپذیرفت.

همچنین در خبری دیگر مادر و خانواده ستار بهشتی همزمان با چهارمین سالگرد سهراب اعرابی به دیدار مادر این شهید رفتند.

ستار بهشتی کارگر وبلاگ نویس اهل رباط‌کریم بود که نهم آبان ۱۳۹۱ به دلیل انتشار مطالب انتقادی بازداشت و به زندان اوین تهران منتقل شد، اما چهار روز بعد در حالی که به بازداشتگاه پلیس منتقل شده بود، در آنجا درگذشت.

خانواده ستار، هنگام دفن جسد وی آثار کبودی را در بخش هایی از بدن او مشاهده کرده بودند و محسنی اژه ای در اولین اظهار نظر خود وجود ضربه و کبودی بر بدن ستار بهشتی را تایید کرد و پس از آن بود که خبر از مرگ ستار بهشتی در اثر ایست قلبی داده شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.