سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراض 44 زندانی سیاسی زندان اوین به تبعید علی ناظری به زندان زابل...
» کاش مسئولینی که کشور را به فلاکت مبتلا کرده اند با ملت همراه می شدند

اعتراض 44 زندانی سیاسی زندان اوین به تبعید علی ناظری به زندان زابل

چکیده :44 تن از زندانیان سیاسی محبوس در بند 350 زندان اوین و همبندیان علی ناظری، زندانی سیاسی تبعیدی از این بند، در بیانیه ای ضمن درخواست مصرانه برای بازگرداندن وی به بند 350 اوین اعلام کردند که مسئولیت هرگونه اتفاقی برای وی بر عهده مسئولین دستگاه قضایی است....


44 تن از زندانیان سیاسی محبوس در بند 350 زندان اوین و همبندیان علی ناظری، زندانی سیاسی تبعیدی از این بند، در بیانیه ای ضمن درخواست مصرانه برای بازگرداندن وی به بند 350 اوین اعلام کردند که مسئولیت هرگونه اتفاقی برای وی بر عهده مسئولین دستگاه قضایی است.

روز گذشته  کلمه گزارش داده بود که علی ناظری داندانپزشک، از فعالان نهادهای حقوق بشر و نهادهای مدنی زیست محیطی که حدود ۲۰ روز قبل در مطب دندانپزشکی در حین کار بازداشت و به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شده بود، روز سه شنبه ۲۵ به زندان زابل تبعید شد.

علی ناظری در خرداد ۸۹ به اتهام حضور درمراسم های جنبش سبز بازداشت و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیر عباسی در حکمی غیر متعارف به عنوان تبلیغ علیه نظام به یک سال زندان در زابل بعلاوه ۱۰ سال تبعید در شهر زابل محکوم شد.

اینک 44 همبندی وی در زندان اوین در بیانیه ی اعتراضی خود آورده اند: کاش مسئولینی که کشور را به فلاکت کنونی مبتلا کرده اند و نتیجه آن را در رای ملت در انتخابات اخیر و شعارهای آشکار مردم در تجمعات قبل و پس از انتخابات دریافت کردند و به جای ادامه روش های گذشته و لجاجت با مردم به خواست و رای آنها گردن می نهادند و جبران مافات می کردند و با ملت همراه می شدند و هنوز امیدواریم با تجدید نظر در گذشته به این مسیر بپیوندند که این گزینه هم منافع کشور و مردم و هم خیر و صلاح خود آنها را در بر دارد.

متن کامل این بیانیه به همراه اسامی امضا کنندگان آن که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

بسمه تعالی

روز سه شنبه 1392/4/25 با دستور مسئولین قضایی آقای دکتر علی ناظری از بند 350 اوین به زندان زابل منتقل شد. جرم دکتر ناظری آزادی خواهی ،دفاع از حقوق بشر ودفاع از حقوق مردم درجنبش سبز بوده است.

کاش مسئولینی که کشور را به فلاکت کنونی مبتلا کرده اند و نتیجه آنرا در رای ملت درانتخابات اخیر و شعارهای آشکار مردم در تجمعات قبل و پس از انتخابات دریافت کردند و به جای ادامه روش های گذشته و لجاجت با مردم به خواست و رای آنها گردن می نهادند و جبران مافات می کردند و با ملت همراه می شدند و هنوز امیدواریم با تجدید نظر در گذشته به این مسیر بپیوندند که این گزینه هم منافع کشور و مردم و هم خیر و صلاح خود آنها را در بر دارد.

دکتر ناظری از زندانیان سیاسی بند 350 بوده که از بیماری شدید قلبی و فشار خون بالا رنج می برد و به دلیل وضعیت بی ثبات جسمی هر روز باید بوسیله پزشکان معاینه و شرایط بیماری وی کنترل شود. وی در زمان انتقال نیز کاملا بیمار بوده و وی را به شکلی غیر مسئولانه بوسیله برانکارد از بند 350 به آمبولانس منتقل کردند.

ما هم بندیان دکتر ناظری ضمن درخواست مصرانه برای بازگرداندن ایشان به بند 350 اوین اعلام می کنیم مسئولیت هرگونه اتفاقی برای وی بر عهده مسئولین دستگاه قضایی است.

 

امضا کنندگان:

1- محمد ابراهیمی

2- حسن اسدی زیدآبادی

3- امیر اسلامی

4- رضا انتصاری

5- ابراهیم بابایی

6- مصطفی بادکوبه ای

7- عماد بهاور

8- امید بهروزی

9- قربان بهزادیان نژاد

10- سید علیرضا بهشتی شیرازی

11- کامیار پارسا

12- مسعود پدرام

13- نادر جانی

14- امین چالاکی

15- سیاوش حاتم

16- عیسی خان حاتمی

17- علی خدابخش

18- مهدی خدایی

19- مصطفی دانشجو

20- محمد داوری

21- امیر خسرو دلیرثانی

22- محمد صادق ربانی

23- علیرضا رجایی

24- محمد رضایی

25- عیلرضا روشن

26- سید حسین رونقی ملکی

27- مصطفی ریسمان باف

28- حسین زرینی

29- عبدالفتاح سلطانی

30- مصطفی عبدی

31- فیض الله عرب سرخی

32- بهزاد عرب گل

33- سیامک قادری

34- افشین کرم پور

35- حمید کرواسی

36- جعفر گنجی

37- حمیدرضا مرادی

38- عبدالله مومنی

39- محسن میردامادی

40- نصور نقی پور

41- محمد امین هادوی

42- سید احمد هاشمی

43- فرشید یدالهی

44- محمد حسن یوسف پور


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.