سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دعای افطار همسر تحققی: دعا می کنم امیدها به یاس تبدیل نشوند...
» هم نوا با خانواده های زندانیان سیاسی

دعای افطار همسر تحققی: دعا می کنم امیدها به یاس تبدیل نشوند

چکیده :خانواده های زندانیان سیاسی امسال، هر شب، با شما از دعای خود بر سر سفره ی افطار می گویند، دل های شکسته ی منتظر بر آستانه ش آمین بگویید. امیدوارم مسیر به سمت عقلانیت و درست پیش برود و امیدها تبدیل به یاس نشوند. امیدوارم همه ی زندانیان سیاسی برگردند و شرایط کشور ما در همه زمینه ها رو به بهبود برود. ...


کلمه: دم دمای غروب است و ربنای شجریان و اذان موذن زاده بر سفره های افطار نشسته و دل های شکسته ی در قامت بغض و دعا دست به آستانش بلند کرده اند که اللّهمّ‏ ربّ النّور العظیم..

سخن از میهمانی خداست و رحمتش، حرف از لرزش دل است و گلستان حاجات و سفره ی گسترده ی نور و نرگس و دلی که چون تیرکی خسته به سقفی شکسته هر دم میل رها شدن دارد.

دل های شکسته ی مادران و چشم های منتظر کودکان و دست های لرزان پدرانی که این روزها دانه های خرما و برگ های سبزی را به نیت آزادی سروهای دربند در سفره های خود چیده اند و دعا می خوانند؛ بارالها…

خانواده های زندانیان سیاسی امسال، هر شب، با شما از دعای خود بر سر سفره ی افطار می گویند، دل های شکسته ی منتظر بر آستانه ش آمین بگویید.

 همسر مهدی تحققی:

امیدوارم شرایط رو به بهبود برود و اوضاع زندانیان سیاسی که فکر می کنم هیچ جرم و اتهام ثابت شده ای ندارند و همه بر اساس برداشت ها و ذهن ها به اینجا رسیده به سامان برسد.

امیدوارم مسیر به سمت عقلانیت و درست پیش برود و امیدها تبدیل به یاس نشوند.

امیدوارم همه ی زندانیان سیاسی برگردند و شرایط کشور ما در همه زمینه ها رو به بهبود برود.

دوست داریم که همه شاد باشند و امیدوارم خیلی زود این اتفاق ها بیفتد.

بارالها، دل های ما را به باطل میل مده پس از آنکه به حق هدایت فرمودی و به ما از لطف خویش اجر کامل عطا فرما که همانا تویی بخشنده بی عوض و منت.

زیرا شمایید که چون طایفه ای از بندگان صالح من روی به من آورده و عرض می کردند بارالها ما به تو ایمان آوردیم، تو از گناهان ما درگذر و در حق ما لطف و مهربانی فرما که تو بهترین مهربانان هستی.

آنگاه‌ که آن جوانان کهف (از بیم دشمن) در غار کوه پنهان شدند از درگاه خدا مسئلت کردند بارالها تو در حق ما به لطف خاص خود رحمتی عطا فرما و بر ما وسیله رشد و هدایتی کامل مهیا ساز.

چون آنها در میدان مبارزه جالوت و لشکریان او آمدند از خدا خواستند که بار پروردگارا به ما صبر و استواری بخش و ما را ثابت قدم دار و ما را بر شکست کافران یاری فرما.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.