سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حسن روحانی: چرا به فردی که می‌گوید من طرفدار نظامم به زور می‌گوییم تو طرفدار نظام ...

حسن روحانی: چرا به فردی که می‌گوید من طرفدار نظامم به زور می‌گوییم تو طرفدار نظام نیستی؟

چکیده :رئیس جمهور منتخب کشور گفت: ملت در انتخابات این پیام را دادند که با نقشه‌ای دقیق‌تر و با دوری از افراط گری و اختلاف و شکاف می‌توان به مقصد رسید....


رئیس جمهور منتخب کشور گفت: ملت در انتخابات این پیام را دادند که با نقشه‌ای دقیق‌تر و با دوری از افراط گری و اختلاف و شکاف می‌توان به مقصد رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب کشور در بیست و یکمین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت با گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: زمانی که چهره تک تک شما عزیزان را نگاه می‌کنم یاد روزهای پرغرور جبهه برای من زنده می‌شود چه آنهایی که در زمان پیروزی انقلاب مبارزه کردند و چه کسانی که هشت سال در برابر عراق و در برابر دنیا در راه حفظ استقلال و عزت کشور ایستادگی کردند.

وی ادامه داد: من یک بار با یکی از مقامات سعودی دیدار کردم و از او به خاطر کمک‌هایشان به صدام گله کردم او گفت فقط این‌ها نبود بلکه کمک‌های دیگری نیز ما انجام دادیم که تا آنروز من از آن بی‌خبر بودم. این مقام سعودی گفت ما در ۷۰ کیلومتری جده بندرگاهی ویژه احداث کرده بودیم تا از طریق آن امکانات جبهه صدام به سمت عراق برود.

رئیس جمهور منتخب با بیان اینکه صحبت‌های ما و گله و شکایت من نزدیک به ۷ ساعت به طول انجامید، اظهار داشت: پس از این بحث طولانی این مقام سعودی به من گفت که بگو حالا برای آینده چه کنیم.

روحانی ادامه داد: جایگاهی که اکنون روبروی آن ایستاده‌ایم نشان داد که ما در برابر صدام و صدامیان تنها نبودیم بلکه خدا را داشتیم.

رئیس جمهور منتخب با بیان اینکه قبول ندارم که برخی می‌گویند ما بودیم و بعد دیگران نبودند، اظهار داشت: از تابستان ۶۲ که رزمندگان خود را برای عملیات بدر آماده می‌کردند من در جبهه‌های جنوب در یک روز فرزند رهبر معظم انقلاب را دیدم که در آن زمان رئیس جمهور بودند عصر آن روز فرزند آیت الله موسوی اردبیلی را دیدم که رئیس قوه قضاییه بودند و شب نیز فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی را دیدم که هم رئیس مجلس بودند و هم فرماندهی جنگ در سال ۶۲ را برعهده داشتند. من با دیدن این صحنه‌ها با خود گفتم که خدایا همه هستند بنابراین اصلا این را قبول ندارم که می‌گویند در جنگ سیاسیون کجا بودند؟ سپاه کجا بود؟ ارتش کجا بود؟ ناجا کجا بود؟

وی خطاب به جمع حاضر اظهار داشت: شما به من بگویید که کدام عملیات بود که ارتش یا سپاه بگوید من فقط بودم و من تنها کار‌ها را انجام می‌دادم.اتحاد همگان بود که موجب شد در برابر توطئه جهانیان، رزمندگان اسلام دست به دست هم بدهند و پیروز شوند.

وی خاطرنشان کرد: از عملیات ثامن الائمه گرفته تا فتح خرمشهر، از خیبر تا بدر، از والفجر ۸ تا عملیات بعدی و بعدی همه با هم بودیم مگر بدون هوانیروز و سپاه و عشایر و همه و همه می‌شد در برابر دشمن پیروز شد. نباید نکات ریز را بزرگ کنیم بلکه باید نکات اصلی را مدنظر قرار دهیم.

وی شروع کار دولت یازدهم را در ماه رمضان به فال نیک گرفت و گفت: این ماه از هزار ماه بهتر است و من امیدوارم که درِِِب این ماه رحمت و معرفت به سوی ما باز شود.

روحانی خاطرنشان کرد: تنها شبی که از شب‌های لیلة القدر بالا‌تر است شب پاسدار است شب رزمنده است شب‌هایی که رزمندگان تا صبح بیدار می‌دانند درحالی که اطمینان ندارند تا صبح فردا دوباره زنده هستند. یا این آخرین شب زندگی او است و همه شمایی که در این جمع هستید چقدر از این شب‌ها را تحمل کرده‌اید نه فقط شما بلکه خانواده‌های شما، فرزندان شما و دوستان شما.

وی با بیان اینکه هر جا در جنگ هشت ساله و در هر عملیاتی خلوص عمل وجود داشت و خلوص بیشتر بود پیروزی‌ها بیشتر بود، اظهار داشت: به من گفته شد که من پیشکسوت دوران جنگ هستم اما من بسیار کوچک بودم در زمان جنگ و شما پیشکسوت بودید. خلوص و کارکردن برای خدا اولین درسی بود که جبهه به ما آموخت. در جنگ هر جا ما با خلوص عمل کردیم هر جا اندیشیدیم و ابتکار به خرج دادیم، پیروز شدیم.

رئیس جمهور منتخب با بیان اینکه اکنون نیز در دورانی همانند دوران دفاع مقدس قرار داریم، اظهار داشت: چه کسی این انتخابات پرشور را آفرید؟ دشمن چه فکری می‌کرد؟ما چه فکر می‌کردیم؟ چقدر تردید بود؟ چقدر سوءظن بود؟ چقدر آدم‌های پاک و خالص ناامید بودند؟ چقدر بعضی‌ها سوءظن و بدگمانی داشتند؟چقدر برخی شک داشتند؟ اما دیدیم که چطور خدا فضا را برگرداند و هرچه جلو‌تر رفتیم زمین هموار‌تر شد.

وی ادامه داد: دشمن فکر می‌کرد که یک شکاف بین حاکمیت و مردم به وجود آمده که هر روز بیشتر می‌شود و هیچ وقت پر نخواهد شد. خیلی‌ها فکر می‌کردند یک انتخابات سرد و بی‌رمق است و یک انتخاب حداقلی اتفاق می‌افتد.

رئیس جمهور منتخب خاطر نشان کرد: این انتخابات بلوغ مسئولین و بلوغ مردم بود. این انتخابات رشد فکری و خرد جمعی حضور همه در صحنه بود. بیعت مجدد با انقلاب بود و بیعت مجدد با اهداف ملی و منافع ملی بود. هیچ کس حضور ۷۳ درصدی را پیش بینی نمی‌کرد.

روحانی بیان داشت: هیچ کس از نتیجه این انتخابات ناراضی نیست. هیچ جناح سیاسی احساس شکست نکرد و آن کسی که در انتخابات پیروز شد آنقدر با معتدلین این جناح و آن جناح صمیمی بود که همه احساس پیروزی کردند حتی رقبای من نیز وقتی به دیدار من می‌آمدند احساس پیروزی را در دل آن‌ها احساس می‌کردم این‌ها جز توجهات ولی عصر چه چیزی می‌توانست باشد.

رئیس چمهور منتخب گفت: همه کسانی که به صحنه رقابت در انتخابات جمهوری آمدند از مشکلات کشور مطلع بودند اما هیچ کدام از مشکلات نترسیدند همانطور که ما در جنگ تحت فشار و کمبود‌ها بودیم و حتی سیم خاردار هم نداشتیم اما لحظه‌ای در پیروزی تردید نکردیم اکنون نیز ما تردیدی برای پیروزی نداریم.

وی گفت: یک کشور مفلوک چگونه می‌تواند ما را تهدید کند؟ چگونه اسرائیل می‌خواهد ما را به طور واقعی تهدید کند؟ این‌ها هیچ کدام جرات اقدام جدی ندارند؛ زیرا سابقه ۸ سال دفاع مقدس ما را به خاطر دارند اکنون نیز جنگ دیگری را برما تحمیل کردند جنگ روانی و سیاسی اما ملت با حضور پرشور در انتخابات به همگان ثابت کردند که به نظام وفادارند.

وی ادامه داد: ملت در انتخابات گفتند که می‌ایستیم اما طرحی نو را بر می‌اندازیم. ملت در انتخابات این پیام را دادند که با نقشه‌ای دقیق‌تر و با دوری از افراط گری و اختلاف و شکاف می‌توان به مقصد رسید چرا اشتباه یک نفر،یک حزب و یا یک گروه را دوست داریم کش بدهیم.

روحانی ادامه داد: چرا پیغمبر که رحمت عالمیان است و دل مردم را می‌خواند با مردم رفتاری برادرانه داشت و همین که دشمنی اقدام عملی نمی‌کرد او را قرین لطف خود می‌کرد. ابوسفیان را با تمام فتنه‌ها و دسیسه‌هایی که زیر سر داشت نه تنها آزاد کرد بلکه خانه‌اش را حریم امن قرار داد.

وی ادامه داد: اگر او پیامبر ما است ما نیز باید از اشتباه و خطای دیگران در صورتی که اشتباه خود را می‌پذیرند چشم پوشی کنیم چرا هنگامی که فردی می‌گوید من طرفدار نظامم به زور می‌گوییم تو طرفدار نظام نیستی چراکسی می‌گوید من طرفدار ولایتم به زور می‌گوییم نه تو طرفدار ولایت نیستی باید زمینه را برای وحدت عمومی آماده کنیم.

وی در ادامه صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: به خدا سوگند پیشرفت کشور تنها در سایه وحدت محقق می‌شود. کمک کنید تا از اختلافات عبور کنیم تا مشکلات افزوده نگردد برای آنهایی که آماده بازگشتند راه را هموار کنیم. به گفته وی، پیام انتخابات وحدت و همدلی بود پیام این انتخابات تعامل با همه حتی با دنیا بود.

وی ادامه داد: سیاست خارجی ما نیز باید پویا و دارای تعاملی سازنده و موثر باشد البته با احترام متقابل و حفظ منافع و حقوق طرفین. کدام ایرانی است که بگوید من از حقوق ملتم می‌گذرم البته انتظارات جامعه نیز باید منطبق با توان و ظرفیت ملی باشد و مردم ما به این نکته توجه دارند که هیچ دولتی به تنهایی نمی‌تواندموفق شود.

رئیس جمهور منتخب خاطرنشان کرد: دولت یازدهم دولت تدبیر و امید دست خود را اول به خدا و پس از آن به سمت آحاد این مردم دراز می‌کند و پس از عنایت حق به حضور همه مردم و وحدت و تعامل بین آن‌ها تکیه می‌کند همه قوا باید زیر نظر رهبری به سمت پیشرفت حرکت کنیم و از مشکلات عبور کنیم.

وی خطاب به پیشکسوتان شهادت و ایثار اظهار داشت: توقع من از شما پیشکسوتان این است که تجارب خود را و امکانات خود را در اختیار ما قرار دهید و دولت مصمم است که شکاف‌های اجتماعی را از بین ببرد تا زمانی که قدرت ملی ساخته نشود دشمن شکست نخواهد خورد. قدرت ملی یعنی اقتصاد ملی یعنی وحدت ملی یعنی سیاست خارجی فعال و پویا یعنی ایمان و انگیزه قوی یعنی اتحاد همه قوا.

وی در خاتمه اظهار داشت: این قدرت ملی است که ما را در برابر دشمن و در برابر همه آنهایی که سربلندی این کشور را نمی‌خواهند موفق و پیروز می‌کند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.