سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دادستانی تهران به خانواده حسین رونقی: اطلاعات سپاه اجازه مرخصی نمی‌دهد...

دادستانی تهران به خانواده حسین رونقی: اطلاعات سپاه اجازه مرخصی نمی‌دهد

چکیده :معاون دادستانی تهران در ادامه گفته است: سپاه پاسداران اعلام کرده که بر اساس گزارش ها حسین رونقی ملکی در دوران مرخصی فعالیت کرده است و به همین دلیل با مرخصی درمانی وی موافقت نخواهد کرد حتی اگر حضور وی در زندان سلامت جسمی اش را به خطر بیندازد....


دادستانی تهران به خانواده حسین رونقی اعلام کرده است که اطلاعات سپاه از مرخصی درمانی حسین رونقی جلوگیری می کند.

به گزارش خبرنگار کلمه، معاون دادستانی تهران در ادامه گفته است: اطلاعات سپاه اعلام کرده که بر اساس گزارش ها حسین رونقی ملکی در دوران مرخصی فعالیت کرده است و به همین دلیل با مرخصی درمانی وی موافقت نخواهد کرد حتی اگر حضور وی در زندان سلامت جسمی اش را به خطر بیندازد.

خانواده این زندانی سیاسی که تاکنون بارها از مسوولان کشور برای آزادی و نجات جان فرزندشان درخواست کمک کرده اند می گویند: بارها به مسوولان نظام نامه نوشته و برای نجات جان فرزندمان از آنها درخواست کمک کرده ایم اما تاکنون این پیگیری ها و نامه نگاری ها نتیجه ای در بر نداشته است. حسین مثل همه زندانیان سیاسی بی گناه در زندان است و باید آزاد شود.

بر اساس گزارشی که پیش از در کلمه منتشر شده بود یک مقام قضایی در پاسخ اعتراض حسین رونقی ملکی نسبت به وضعیت بد بهداشتی و درمانی خود و زندانیان سیاسی به وی گفته بود که نهایتا در زندان می میری و بعد از دو هفته سر و صدای رسانه ها همه چیز تمام می شود.

بنا به گفته خانواده حسین رونقی ملکی، وی در ملاقات با خانواده اش گفته است که در صورت عدم رسیدگی و بی توجهی مسولان در قبال جان و سلامتی یک انسان ، از اوایل مرداد اعتصاب غذا خواهد کرد.

خانواده این فعال حقوق بشر ضمن ابراز نگرانی از وضعیت جسمی و سلامتی وی می گویند که دادستانی تهران به ما اعلام کرده است که سپاه با مرخصی حسین مخالف است و شما باید با بازجویان سپاه در مورد مرخصی درمانی وی صحبت کنید. حسین به دلیل بی توجهی مسولان نسبت به سلامتی و جان انسان ها تصمیم گرفته اعتصاب غذا کند و ما با توجه به بیماری حسین بشدت نگران سلامتی و جان وی هستیم. دیگر نمی دانیم به کدام مرجع و مقام قضایی مراجعه کنیم تا به درد و دل ما گوش دهد و مشکل ما را حل کند.

این فعال حقوق بشر طی روزهای اخیر بدلیل نبود امکانات تخصصی و دسنرسی نداشتن به پزشک معالج خود و نبود غذای سالم در زندان با مشکل خونریزی گوارشی نیز مواجه شده بود که به همین دلیل از مصرف داروهای خود برای درمان بیماری کلیوی و پروستات نیز منع شده است.

بر اساس گزارشهای که پیش از این منتشر شده است دادستانی تهران در دوران مرخصی درمانیش با وجود اینکه وی از بیماری و کم کاری کلیوی و همچنین از وجود التهاب پروستات و مثانه رنج می برد اعلام کرده بود بخاطر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باید به زندان برگردد.

حسین رونقی ملکی از بازداشت شده های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ است که توسط اطلاعات سپاه بازداشت شد و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی به ۱۵ سال حبس محکوم شد.

این فعال حقوق بشر شهریور ماه سال گذشته در حالی که در مرخصی درمانی اول خود به سر می برد، به همراه پدر و برادرش (احمد و حسن رونقی ملکی) و۳۳ تن دیگر از امدادگران و فعالان مدنی در کمپ کمک رسانی در سرند واقع در مناطق زلزله زده آذربایجان بازداشت شدند.

حسین رونقی در آن پرونده به اتهام اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت کشور در مناطق زلزله زده و تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق پخش نان کپک زده و تمرد از مامور به دو سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم و بدین ترتیب حکم وی به مجموعا به ۱۷ سال و شش ماه حبس تعزیری افزایش یافت .


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.