سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دیدار جمعی از دانشجویان علم و صنعت با دختران میرحسین و رهنورد؛ امید برای پایان یاف...

دیدار جمعی از دانشجویان علم و صنعت با دختران میرحسین و رهنورد؛ امید برای پایان یافتن حصرها و حبس ها

چکیده :دختران میرحسین و رهنورد تاکید کردند که علی رغم تمام این مصائب و مشکلات، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد همچنان پر امید و با روحیه ای قوی به راه خود ادامه می دهند و هر روز شرایط کشور را به دقت مورد رصد و تحلیل قرار می دهند. آنها همچنین برای تمام طول روز و هفته خود برنامه ریزی دارند و در کنار عبادت به پیگیری اخبار از طریق همان راه های محدود موجود، مطالعه، ورزش و در صورت فراهم بودن شرایط به فعالیت های مشترک هنری می پردازند....


جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت تهران، با دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار کلمه، در این دیدار، دختران همراهان محصور جنبش سبز در پاسخ به دانشجویان که جویای آخرین اخبار در مورد سلامت آنان و نیز شرایط و محل زندگی و چگونگی گذران ایام حصر شدند، با اعلام بی خبری چند ماهه از والدین خود و نگرانی از وضعیت کنونی آنان، به بیان بخشی از حوادث و شرایط تلخی که در این مدت خود شاهد بوده و یا از طریق پدر و مادر که در فرصت های کوتاه حاصله بیان شده بود، پرداختند.

شرایط بسیار سخت سران جنبش سبز در ماه های اولیه ی حصر، انواع مضیقه ها و محرومیت ها از حقوق انسانی و شهروندی، برخورد نامناسب ماموران امنیتی، قطع ارتباطات به مدت های طولانی با فرزندان، رساندن اخبار کذب در مورد فرزندان به آن ها در برخی موارد، عدم دسترسی به اینترنت و روزنامه های مستقل، عدم ارائه آیین نامه مربوط به حصر علی رغم تاکید این دو یار زندانی جنبش سبز بر این مورد، و در جریان نگذاشتن خانواده از موارد ریز مسائل مربوط به پرونده پزشکی ایشان که موجب ابهام و نگرانی دائم آنها گردید است؛ از جمله مواردی بود که در این دیدار به آنان اشاره شد.

در ادامه ی این دیدار، دختران میرحسین و رهنورد تاکید کردند که علی رغم تمام این مصائب و مشکلات، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد همچنان پر امید و با روحیه ای قوی به راه خود ادامه می دهند و هر روز شرایط کشور را به دقت مورد رصد و تحلیل قرار می دهند. آنها همچنین برای تمام طول روز و هفته خود برنامه ریزی دارند و در کنار عبادت به پیگیری اخبار از طریق همان راه های محدود موجود، مطالعه، ورزش و در صورت فراهم بودن شرایط به فعالیت های مشترک هنری می پردازند.

در پایان دانشجویان حاضر در این جلسه ضمن یادآوری پیام تسلیت دلگرم کننده ی مهندس موسوی در سوگ هم دانشگاهی شهیدشان کیانوش آسا، و با اعلام همراهی همیشگی خود با یاران دربند جنبش سبز و باور به راه سبز آنان و نیز آرزوی پایان یافتن بساط حصر و محدودیت ها، ابراز امیدواری کردند که در فضای حاصل بعد از انتخابات با فروکش کردن التهاب ها و رفع مشکلات همه از منافع اعتدال و امید در جامعه بهره مند گردند و با کاهش فضای امنیتی، آزادی زندانیان سیاسی وگسترش آگاهی ها، از این پس کشور عزیزمان در آرامش راه های پیشرفت و سعادت را بپیماید.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.