سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کوچک زاده به علی مطهری: شما صلاحیت اظهار نظر ندارید/ شاید شنود کار خودسرهایی است که...

کوچک زاده به علی مطهری: شما صلاحیت اظهار نظر ندارید/ شاید شنود کار خودسرهایی است که فروهرها را کشتند

چکیده :در حالی که نمایندگان مجلس نسبت به شنود در اتاق کار علی مطهری انتقاد کرده اند، اما مهدی کوچک زاده به اطلاع رسانی مطهری اعتراض کرده و مدعی شده که شاید شنود گذاری کار عناصر خودسری است که مرتکب قتل فروهرها شدند....


در حالی که نمایندگان مجلس نسبت به شنود در اتاق کار علی مطهری انتقاد کرده اند، اما مهدی کوچک زاده به اطلاع رسانی مطهری اعتراض کرده و مدعی شده که شاید شنود گذاری کار عناصر خودسری است که مرتکب قتل فروهرها شدند.

وی بدون اینکه انتقادی به شنود گذاری و نقض حقوق شهروندی داشته باشد، از علی مطهری پرسیده است: این نامه که معلوم نیست چرا قبل از ارسال برای مسئولین اطلاعاتی و امنیتی نظام و یا در صورت ارسال، ندادن مهلت کافی برای رسیدگی و اعلام نظر از سوی آنان، برای اطلاع عموم منتشر شده حاوی نکات ابهام آلود قابل توجهی است.

به گزارش خانه ملت مهدی کوچک زاده در یادداشتی نوشت: آقای مطهری عرصه افکار عمومی جای طرح نظرات ناروای شخصی شما که در آن اتهامات ناروا به زمین و زمان وارد می کنید نیست و شما اصلا صلاحیت و حق چنین اظهار نظری را که موجب وهن جایگاه نمایندگی مجلس است را ندارید البته می دانم همه هرزه نگاران شما را در این اتهام زنی های ناجوانمردانه تان حمایت خواهند کرد و بعد از انتشار این مطلب از جانب من مثل چند سال گذشته بارها در مورد من توهین های رکیکی را به کار خواهند برد که شما از تریبون باز مجلس بر زبان راندید و دستگاه قضایی تا امروز نشنیده است

وی با کاربرد واژگانی توهین آمیز خطاب به نماینده مجلس نوشته است: آقای مطهری وزارت اطلاعات به عینه و در عمل ثابت نموده است که بدون تعیین تکلیف ساده لوحان بازی خورده وظایف خود را به درستی می داند و اینجانب نیز به عنوان یک نماینده از مسئولان محترم این وزارتخانه می خواهم بدون فوت وقت و بی ملاحظه کاری ادعاهای شما را پیگیری و گزارش نهایی آن را هرچه سریعتر به مردم ارائه نمایند تا بیش از این آبروی کسب شده ناشی از مجاهدتهای بی شمار سربازان گمنام امام زمان (عج) لگدکوب نشود.

کوچک زاده در پایان مدعی شده که برای آنکه مثل آقای مطهری یک جانبه به قاضی نرفته باشم این احتمال عقلایی را نیز نفی نمی کنم که ممکن است عناصر فاسد و خودسری مثل آنانکه مرتکب قتل فروهرها شدند و بعد معلوم شد با تفکر و جریان اصلاحات آمریکایی همراهند و یا نفوذیهایی که قصد و نیت تضعیف نظام را دارند دست به چنین اقدام ابلهانه ای زده باشند اما در چنین فرضی نیز زیر سوال بردن کل دستگاه اطلاعاتی چنانکه در قضیه قتلها و توسط دو رئیس قوه بازی خورده رخ داد را خیانت بار دانسته و از مسئولین قضایی کشور خواستار رسیدگی قاطعانه به این نحو فضاسازی ها می باشم. در غیر اینصورت وقتی به یک نماینده مجلس که غیر مسئولانه هرچه را می خواهد می گوید و می نویسد و در جامعه انتشار می دهد برخورد نشود از دیگر مردم نباید انتظار داشت که در ایراد اتهام علیه هرکس و هر نهاد مسئولانه عمل کنند! و این آغاز هرج و مرج و نابودی حقیقت است و متاسفانه مدتهاست در اثر عدم توجه جدی دستگاه قضایی به هر دلیل باب شده است.


لاریجانی: مرجع بررسی مسئله ی مطهری قوه قضاییه است نه مجلس

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تذکر یکی از نمایندگان در جلسه امروز به دستگاه امنیتی نظام جفا شده است، گفت: ما موظفیم در مقابل دشمنان از دستگاه امنیتی دفاع کنیم.

به گزارش مهر، بهرام بیرانوند نماینده مردم بروجرد در اخطار قانون اساسی خود در جلسه علنی امروز مجلس خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز دو بار به اسم نطق وقت گرفته شد، اما تذکر داده شد. در یکی از تذکرات به دستگاه امنیتی نظام جفا شد و رئیس جلسه به جای اینکه تذکر را قطع کند، ایستاد و تا انتها جلو رفت و در آخر گفت ما به حراست مجلس می گوییم که موضوع را پیگیری کنند.

وی افزود: یک دوستی گفته است من در دفترم دستگاه شنود پیدا کردم این موضوع را دستگاه ها باید پیگیری کنند و همه دنیا می دانند که تیم 9 نفره عملیاتی هیچگاه پنج ساعت در یک اتاق مشغول کارگذاشتن شنود نمی‌شود به همین خاطر ما موظفیم در مقابل دشمنان از دستگاه امنیتی دفاع کنیم.

در خلال صحبت های نماینده مردم بروجرد، لاریجانی اظهار داشت: شما اطلاعی از این موضوع دارید که می‌خواهیم اظهارنظر کنید؟ یکی از دوستان و همکاران شما گفته است که در دفترش شنود گذاشته اند، آیا شما الان مسئولیتی دارید یا اطلاعی دارید که می خواهید پاسخ دهید؟ اگر این موضوع صحت داشته باشد که خلاف قانون بوده است.

بیرانوند در ادامه گفت: این مطلب اثبات نشده است و می تواند خوراکی برای رسانه های بیگانه باشد ما موظفیم از منافع نظام دفاع کنیم و ایشان نیز حق ندارد بگوید چون این موضوع اثبات نشده است.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه پاسخ داد: اتفاقی که افتاده است یکی از همکاران شما ادعا کرده که این ماجرا رخ داده، اگر درست باشد خلاف قانون است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی محل بحث این موضوعات نیست .

لاریجانی پاسخ داد پس چرا بحث می کنید: این نماینده شکایت کرده و راهش این است که قوه قضائیه رسیدگی کند، راهش مجلس نیست و نباید اینجا بحث کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی موضوعی را مطرح کرد، شما جواب دادید و من نیز خاتمه دادم، اینجا محل مباحثه نیست و اخطار شما وارد نیست و اینگونه مباحث باید به روش خودش رسیدگی شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.