سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عبدالله نوری در دیدار با دختران میرحسین و رهنورد: رهبران حکومت در پاسخ به خواست مرد...
» امروز آزادی موسوی و کروبی یک مطالبه ملی است

عبدالله نوری در دیدار با دختران میرحسین و رهنورد: رهبران حکومت در پاسخ به خواست مردم به حصرها و حبس ها خاتمه دهند

چکیده :عبدالله نوری تاکید کرد: "امروز می توان مدعی شد که آزادی آقایان موسوی و کروبی یک مطالبه ملی است و در هر حرکت جمعی، شعارها به سمت لزوم رفع حصرها و حبس ها تغییر می یابد. مناسب است رهبران حکومت در جهت پاسخگویی به این خواست فراگیر و گسترش و تعمیق انسجام و وحدت داخلی و تقویت منافع ملی به حصرها و حبس ها خاتمه دهند و موجبات شادی ملیونها نفر را فراهم نمایند."...


عبدالله نوری با فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار کلمه در ابتدای این دیدار که در منزل یکی از فرزندان میرحسین و رهنورد و در فضایی صمیمی برگزار شد، فرزندان میرحسین موسوی پس از خوشامدگویی به آقای نوری و همراهان، گزارشی از آخرین وضعیت درمانی پدر خود ارائه داده و نسبت به رسیدگی دقیق تر و مستمر پزشکی جهت کنترل و انجام مراقبت های لازم درمانی از میرحسین موسوی و زهرا رهنورد تاکید کردند.

در این دیدار یکی از فرزندان موسوی و رهنورد که پس از ماه ها اجازه دیدار با پدر و مادر را در منزل مادر خانمِ رهنورد پیدا کرده بود، گزارشی از این دیدار ارائه و از روحیه خوب و بالای پدر و مادر اظهار خوشحالی کرد.

 

با آزادی رهبران جنبش و زندانیان سیاسی، برکت حضور مردم در انتخابات تکمیل می شود

در ادامه این دیدار عبدالله نوری اظهار امیدواری کرد: “در دوره ی جدید مدیریت قوه مجریه و پس از انتخابات ریاست جمهوری 92 که با حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای و پس از آن در جشن پیروزی، فضایی از امید و نشاط در جامعه ایجاد شده است، حاکمیت با درایت و تدبیر و سعه صدر اقداماتی که در نهایت به نفع ثبات بیشتر و تقویت منافع ملی می باشد را انجام دهد که از مهم ترین این اقدامات آزادی رهبران بزرگوار جنبش سبز و همه زندانیان سیاسی می باشد. با این اقدام مبارک، برکت حضور مردم در انتخابات تکمیل می گردد و شادی و امید ملت با آزادی عزیزانشان گسترده تر و عمیق تر خواهد شد.”

 امیدوارم با حضور اعضای جدید شورایعالی امنیت ملی در حصر و حبس ها گشایش ایجاد شود

عبدالله نوری افزود: “فکر می کنم با توجه به مدیریت و اعضای جدید شورای عالی امنیت ملی که در آینده نزدیک مشغول به کار می شوند بهترین محل برای اقدام جهت رفع حصرها و حبس ها شورایعالی امنیت ملی باشد و این شورا جهت هر چه بهتر شدن فضای داخلی و تزریق آرامش و امید بیشتر در بستر جامعه، پیشنهاد آزادی این عزیزان، که به یک مطالبه ملی تبدیل شده است را ارائه خواهد داد و تا حصول نتیجه پیگیری خواهد نمود. در جریان حصر و آزادی مرحوم آیت الله العظمی منتظری هم نهایتا جمعبندی حکومت و شاید با پیشنهاد شورایعالی امنیت ملی این شد که آزادی ایشان به مصلحت همه است. آن زمان هم معتقد بودم مرحوم آیت الله منتظری نظرات خودشان را بیان می کنند، چه در حصر باشند و چه آزاد باشند، البته در حصر که باشند تاثیرگذاری سخنان ایشان بیشتر است.”

عبدالله نوری در ادامه گفت: “امیدوارم با تشکیل جلسات جدید شورایعالی امنیت ملی با حضور اعضای جدید و همچنین تشکیل جلسات سران سه قوه با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی در بسیاری از مسایل داخلی و خارجی، سیاسی و اقتصادی و فرهنگی از جمله حصر و حبس ها گشایش ایجاد شود. اتفاقاتِ دوره ی انتخاباتِ اخیر، از هاشمی یک چهره جدید و تاثیرگذار ساخته است و آقایان هاشمی رفسنجانی و روحانی می توانند با درایت و با همراهی و همدلی با خواست اکثریتِ مردم، مسائل را به گونه ای معقول که هیچکس بازنده آن نباشد و همه احساس برد کنند حل نمایند. چنانچه حکومت هم بخواهد به دولت جدید کمک کند، در جهت حل مشکلات دولت و توقعاتی که در جامعه از دولت جدید وجود دارد، از جمله آزادی محصورین و محبوسین اقدام می کند.”

مسیر سخت و پرمخاطره ای در پیش است/ باید امیدوار بود اما قضاوت نکرد

عبدالله نوری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: “اصلاح طلبان برای رسیدن به اهداف خود باید با امیدواری و خوشبینی گام بردارند، باید تلاش، هدف و آرمان شان هم چنان ماندن در کنار مردم و گوش فرادادن به درد ها و مشکلات شان باشد، باید منادی امید و اصلاح و اعتدال در جامعه و در میان مردم باشند و ان شاءالله با توکل به خدا و یاری مردم نتیجه خواهند گرفت. البته مسیر سخت و پرمخاطره ای در پیش است. نباید به سرعت قضاوت کرد، گرچه باید امیدوار بود و من امیدوارم در یک جو آرام و مناسب مسایل حل شود. ممکن است برای حل مسائل گوناگون، هنوز زمان مناسب نرسیده باشد و باید امید داشت که در زمان مناسب بسیاری از مسائل و مشکلات حل گردد. گزارش هایی که امروز به حاکمان داده می شود از کانال مسئولین فعلی است و با تغییر مسئولین گزارش ها و تحلیل ها هم تغییر خواهد کرد و چه بسا نتایج دیگری در بر داشته باشد. حکومت هم ممکن است در یک جمع بندی جدید و بازنگری به این نتیجه برسد که بهتر است نسبت به ادامه ی حصر جناب آقای مهندس موسوی و جناب آقای کروبی و سرکار خانم رهنورد و حبس سایر عزیزان ما تجدید نظر صورت پذیرد. بالاخره در همین نظام روزی مرحوم آیت الله منتظری در حصر قرار گرفتند و روزی حصر ایشان شکسته شد.”

با خاتمه حصرها و حبس ها موجبات شادی ملیونها نفر را فراهم نمایند

عبدالله نوری تاکید کرد: “امروز می توان مدعی شد که آزادی آقایان موسوی و کروبی یک مطالبه ملی است و در هر حرکت جمعی، شعارها به سمت لزوم رفع حصرها و حبس ها تغییر می یابد. مناسب است رهبران حکومت در جهت پاسخگویی به این خواست فراگیر و گسترش و تعمیق انسجام و وحدت داخلی و تقویت منافع ملی به حصرها و حبس ها خاتمه دهند و موجبات شادی ملیونها نفر را فراهم نمایند.”


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.