سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آغاز بازجویی و محاکمه مرسی به اتهام اهانت به قضات...

آغاز بازجویی و محاکمه مرسی به اتهام اهانت به قضات

چکیده :این متهمان اظهاراتی را در رسانه‌های خبری ایراد و تلاش کردند قوانینی را صادر کنند که بر قضات تاثیرگذار باشد....


منابع مصری گزارش دادند که بازجویی و تحقیقات از «محمد مرسی»، «محمد سعد الکتاتنی»، «مهدی عاکف» و چند شخصیت دیگر اخوان‌المسلمین به اتهام اهانت به قضات از روز دوشنبه آینده آغاز می‌شود.

به گزارش الیوم السابع، بر اساس تصمیم «ثروت حامد» نماینده وزیر دادگستری در پرونده اهانت به قضات، «محمد مرسی» و «سعد الکتاتنی» از روز دوشنبه آینده مورد بازجویی قرار می‌گیرند.

بنابر این گزارش قاضی حامد اسامی چند نفر از شخصیت‌های اخوان‌المسلمین را در لیست افراد ممنوع‌الخروج قرار داده است که این افراد عبارتند از:

– محمد مرسی العیاط

– محمد البلتاجی

– محمد سعد الکتاتنی

– جمال جبریل

– طاهر عبدالمحسن

– عصام سلطان

– محمد العمده

یک منبع قضایی مصری نیز اظهار داشت که تحقیقات از افراد نامبرده از روز دوشنبه آینده به اتهام اهانت به قضات و تاثیرگذاری بر رجال قضایی آغاز می‌شود.

وی افزود: این متهمان اظهاراتی را در رسانه‌های خبری ایراد و تلاش کردند قوانینی را صادر کنند که بر قضات تاثیرگذار باشد.

شب گذشته پس از پایان ضرب الاجل ارتش به گروه‌های سیاسی برای محقق کردن مطالبات مردم مصر، «عبدالفتاح سیسی» وزیر دفاع این کشور با صدور بیانیه ای مرسی را از قدرت برکنار کرد و عدلی منصور را به عنوان رئیس جمهور موقت برگزید.

این بیانیه پس از دیدار فرمانده نیروهای مسلح با رهبران جریان های سیاسی و مذهبی و ملی مصر صورت گرفت.

بر اساس این بیانیه همچنین قانون اساسی مصر تعلیق و انتخابات زود هنگام برگزار خواهد شد؛ سیسی تأکید کرد که نیروهای مسلح در فرایند سیاسی کشور دخالت نخواهند داشت.

در پی صدور نقشه راه ارتش مخالفان مرسی در میادین اصلی شهر شادی کردند و نیروهای مسلح و گارد ریاست جمهوری در کنار مردم حضور یافت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.