سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کرباسچی: فضای امنیتی تغییر کند، احزاب فعال می شوند...

کرباسچی: فضای امنیتی تغییر کند، احزاب فعال می شوند

چکیده :اگر فضای امنیتی در کشور در آینده برطرف شود، این زمینه فراهم خواهد شد که احزاب و گروه‌های سیاسی و همچنین رسانه‌ها فعالیت جدی‌تری داشته باشند...


دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر اینکه این حزب در ارکان دولت آتی از دیگر احزاب سهم و جایگاه مهم‌تری خواهد داشت، تاکید کرد: کارگزاران خود را مستثنی از دیگران نمی‌داند و به دنبال این حرف‌ها نیست.

غلامحسین کرباسچی در گفت‌وگو باایسنا، در پاسخ به این پرسش که “آیا کارگزاران در دولت جدید نسبت به قبل فعال‌تر خواهد شد؟”، گفت: اگر فضای امنیتی در کشور در آینده برطرف شود، این زمینه فراهم خواهد شد که احزاب و گروه‌های سیاسی و همچنین رسانه‌ها فعالیت جدی‌تری داشته باشند و این شامل حزب کارگزاران سازندگی نیز می‌شود.

وی با بیان اینکه “احزاب به دنبال کارهای ضدامنیتی و به هم زدن امنیت در کشور نیستند”، اظهار کرد:‌ امیدواریم با مستقر شدن دولت جدید فضایی که در طول این سال‌ها شاهد آن بودیم تغییر کند و به احزاب و شخصیت‌های سیاسی که در زمینه‌های مختلف اظهارنظر می‌کنند نگاه سیاسی شود نه نگاه امنیتی.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی درباره تعامل این حزب با رییس‌جمهور منتخب و اینکه جایگاه این حزب در دولت آتی چگونه خواهد بود، گفت: اعضای حزب کارگزاران در خدمت آقای روحانی بوده و هستند و اینکه در آینده جایگاه آن چگونه خواهد بود بستگی به انتخاب آقای روحانی دارد.

کرباسچی در واکنش به برخی اظهارات درباره سهم کارگزاران در دولت یازدهم، با توجه به قرابت این حزب و حسن روحانی تاکید کرد: کارگزاران خود را محق‌تر از دیگران نمی‌داند و دنبال این حرف‌ها نیست و هرجا که لازم باشد به آقای روحانی کمک می‌کند.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه “کارگزاران دیدگاه خود را در مورد مسائل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی مطرح می‌کند”، گفت: فعال شدن کارگزاران در عرصه سیاسی بستگی به فضای سیاسی کشور و رفع فضای امنیتی دارد.

وی درباره برنامه احتمالی حزب کارگزاران برای دیدار با رییس‌جمهور منتخب نیز گفت: برخی از اعضای حزب دیدار داشته‌اند و دارند و بدون ارتباط نیستند، به مانند برخی دیگر از گروه‌های اصلاح‌طلب که ارتباط دارند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.