سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

عبور شاخص کل بورس از 51 هزار واحد

چکیده :نقدینگی سرگردان در روزهای اخیر در پی کاهش نرخ ها در بازار سکه، طلا و ارز به سمت بازارهای موازی همچون سرمایه حرکت کرده است و منابع جدیدی را وارد بازار سرمایه می کند....


شاخص کل بورس در معاملات امروز بازار سهام با کسب بازدهی 34 درصدی از عدد 51 هزار واحد عبور کرد.

به گزارش مهر، شاخص بورس ابتدای امسال را از عدد 38 هزار و 40 واحد آغاز کرد که امروز با گذشتن از عدد 51 هزار واحد، بازدهی بازار سهام را از ابتدای سال 92 به 34 درصد رساند تا بیش از پیش تفاوت بازار سهام و بازارهای موازی نمایان شود.

نقدینگی سرگردان در روزهای اخیر در پی کاهش نرخ ها در بازار سکه، طلا و ارز به سمت بازارهای موازی همچون سرمایه حرکت کرده است و منابع جدیدی را وارد بازار سرمایه می کند.

سرمایه گذاران بورس را یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری می دانند، براین اساس شاخص بورس در پی رکوردشکنی های روزهای اخیر خود امروز هم رکورد جدیدی را به ثبت رساند، روز گذشته نیز شاخص از مرز 50 هزار واحد عبور کرده بود.

معاملات بر روی سهام شرکت های فولاد، چادرملو، ملی صنایع مس و پالایش نفت تبریز بیشترین تاثیر مثبت را بر روند شاخص داشت و این متغیر را تا 51 هزار و دو واحد بالا کشید.

شاخص کل در دومین روز کاری سال 92 از مرز 39 هزار واحد عبور کرد و در 14 فرورودین ماه، رکوردی دیگر را به ثبت رساند و از 40 هزار واحد گذشت. این متغیر در 18 فروردین ماه دوباره وارد 39 هزار واحد شد، اما روند نزولی آن ادامه دار نشد و 19 فروردین به کانال 40 هزار واحد برگشت و روند صعودی را طی کرد. این نمایشگر وضعیت بازار، روز دوم اردیبهشت با تاثیر هلدینگ خلیج فارس، بزرگ ترین شرکت اصل چهل و چهاری و همچنینن نمادهای فولادی، وارد کانال 41 هزار واحد شد.

شاخص در روز چهار اردیبهشت از 42 هزار واحد گذشت و در هشتمین روز اردیبهشت ماه رقم 43 هزار واحد را پشت سر گذاشت. این متغیر در دهم اردیبهشت ماه هم از 44 هزار واحد و گذشت و در چهاردهمین روز اردیبهشت ماه، از 45 هزار واحد گذشت.

این متغیر روز 25 خرداد از 46 هزار و در روز 26 خرداد از 47 هزار واحد گذشت. شاخص کل در 27 خرداد از 48 هزار واحد و در روز پنجم تیرماه از 49 هزار واحد گذشت و صبح روز هشتم تیرماه نیز این متغیر بازار سهام از 50 هزار واحد گذشت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.