سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ممانعت از درمان پزشکی اشکان ذهابیان، فعال دانشجویی زندانی...

ممانعت از درمان پزشکی اشکان ذهابیان، فعال دانشجویی زندانی

چکیده :با گذشت حدود یک ماه از بازداشت اشکان ذهابیان، خانواده این فعال دانشجویی زندانی تاکنون نتوانسته اند داروهای او را بدستش برسانند و شرایط جسمانی وی روزبروز رو به وخامت می گذارد....


با گذشت حدود یک ماه از بازداشت اشکان ذهابیان، خانواده این فعال دانشجویی زندانی تاکنون نتوانسته اند داروهای او را بدستش برسانند و شرایط جسمانی وی روزبروز رو به وخامت می گذارد.

اشکان ذهابیان دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه فردوسیِ مشهد و عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت صبح روزِ دوشنبه ۶ خرداد ماه ۱۳۹۲ با حمله نیروهای امنیتی به منزلش برای بار چهارم بازداشت، وبه زندانِ متی کلای بابل منتقل شد.

به گزارش جرس، این فعال سیاسی که در اثر تحمل انفرادی های طولانی در سه بازداشت اخیر و اعتصاب غذا و عدم رسیدگی پزشکی و فراهم نبودن امکانات مناسب در زندان از ناحیه معده، کمر و گردن دچار آسیب شده بود که در این دوره بازداشت، بیماریش رو به وخامت گذاشته است و امکانات درمانی مناسب در زندان برای او وجود ندارد. پزشکان زندان اعلام کرده اند که به علت عدم امکانات پزشکی امکان درمانش در بهداری زندان وجود ندارد.

همچنین، با توجه به غیر بهداشتی بودن محیط زندان، وی به بیماری پوستی و گوش مبتلا شده که داروهای موجود در زندان کمکی به بهبودی آنها نمی کند و مامورین زندان از دریافت دارو از خانواده این زندانی سیاسی ممانعت می کنند.

گفتنی است، این فعال انتخاباتی ستاد جوانان هاشمی رفسنجانی پس از رد صلاحیت شدن آقای هاشمی بازداشت شد.

ماموران امنیتی بدون فرستادن احضاریه او را در منزل پدری اش بازداشت کرده و برای اجرای حکم هشت ماهه اش به زندان متی کلا انتقال دادند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.