سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام اشکان ذهابیان از زندان متی کلا درباره انتخابات...

پیام اشکان ذهابیان از زندان متی کلا درباره انتخابات

چکیده :این زندانی سیاسی با بیان اینکه من در این فضای تنگ هم روز جمعه به اعتدال و اصلاحات رای می دهم، می نویسد: جمعه خانه نشین نباشید، با دوستان و آشنایان کنش مدنی دیگری را رقم بزنید، صدای ما شنیدنی است....


اشکان ذهابیان فعال دانشجویی محبوس در زندان متی کلا در پیامی کوتاه از داخل زندان می نویسد: کسانی که در ایران زندگی می کنند و با نگاهی دقیق تحولات تاریخ اجتماعی را رصد می کنند؛ خوب می دانند که تحولات بزرگ و توسعه و دمکراسی نیاز به صبر، حوصله و روحیه مدنی دارد. بنده با حفظ تمام آرمان هایم و مطالبات قانونی خود، در موقعیت حاضر اگر چه در زیر سقف کوتاه زندان روزگار می گذرانم؛ اما هنوز صندوق رای و کنش اجتماعی و مدنی و استفاده از فرصت های ممکن را برای رساندن صدای جامعه کوتاه ترین و کم هزینه ترین راه حل می دانم.

این زندانی سیاسی با بیان اینکه من در این فضای تنگ هم روز جمعه به اعتدال و اصلاحات رای می دهم، می نویسد: جمعه خانه نشین نباشید، با دوستان و آشنایان کنش مدنی دیگری را رقم بزنید، صدای ما شنیدنی است.

اشکان ذهابیان، دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه فردوسی مشهد، برای اولین بار در ۲۶ خرداد سال ۸۸ تنها چهار روز پس از انتخابات مهندسی شده، در جریان تجمع دانشجویان دانشگاه مازندران، در اثر ضرب و شتم شدید نیروهای انصار بی هوش و سپس توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شده بود.

اشکان ذهابیان در ۱۲ آبان سال ۸۸ نیز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به خاطر فعالیت های دانشجویی اش، مجددا بازداشت و در حالیکه از حق دفاع از خویش و حق داشتن وکیل محروم بود، با حکم غیابی به ۶ ماه حبس غیرقانونی از سوی دادگاه انقلاب شهرستان بابل محکوم شد.‏ اتهام های اشکان ذهابیان در پرونده جدید وی، دیدار با آیت الله صانعی، آیت الله وحید خراسانی و دیگر مراجع تقلید در قم عنوان شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.