سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

خبرگزاری مهر هم فیلتر شد

چکیده : در پی انتشار مصاحبه ای با مدیرمسئول سایت صراط نیوز که از فیلتر کردن رسانه های دارای مجوز توسط کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه انتقاد شده بود، این کارگروه دستور فیلتر خبرگزاری را به فراهم کننده سرور خبرگزاری مهر صادر کرد. ...


کلمه- گروه خبر: بعد از فیلترینگ سایت های آینده و بازتاب امروز، آفتاب، صراط نیوز و سایت غلامعلی رجایی و چندی دیگر از وبلاگ نویس ها، کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه از فراهم کننده سرور خبرگزاری مهر خواست خبرگزاری را فیلتر کند.

به گزارش مهر در پی انتشار مصاحبه ای با مدیرمسئول سایت صراط نیوز که از فیلتر کردن رسانه های دارای مجوز توسط کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه انتقاد شده بود، این کارگروه دستور فیلتر خبرگزاری را به فراهم کننده سرور خبرگزاری مهر صادر کرد.

در همین راستا رضا مقدسی مدیرعامل خبرگزاری مهر در گفتگویی با اشاره به این درخواست گفت: خبرگزاری های رسمی کشور از تاریخ 28/1/1391 به موجب مصوبه هیات وزیران به قانون مطبوعات محلق شده اند و مشمول قانون جرایم رایانه ای نمی شوند.

وی ادامه داد: به همین جهت درخواست کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با قانون مطبوعات مغایرت دارد و این موارد باید از طریق محاکم قضایی پیگیری شود.

مقدسی خاطر نشان کرد: متاسفانه از هفته گذشته فشارها به خبرگزاری و شرکت تامین کننده اینترنت این خبرگزاری کرارا ادامه داشته تا اینکه روز گذشته یکی از شرکت های تامین کننده اینترنت این خبرگزاری مجبور به مسدود سازی خط اینترنت ما شد.

وی گفت : تمام تلاش ما این بوده است که در آستانه برگزاری انتخابات و مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام از ایجاد تنش های بی مورد پرهیز کنیم تا خللی در روند اطلاع رسانی این دو رویداد مهم پدید نیاید اما متاسفانه پیگیریهای صورت گرفته بی نتیجه ماند.

مدیر عامل خبرگزاری مهر از رئیس قوه قضائیه خواست با تدبیر لازم مشکلات موجود بر سر راه فعالیت قانونی رسانه ها برطرف شود.

گفتنی است چندی پیش کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اقدام به فیلتر سایت صراط نیوز کرد و از آنجا که این سایت مشمول قانون مطبوعات بود پس از پیگیری های مدیر مسئول رفع مسدودیت شد.

هفته ی گذشته و در پی مسدود شدن تعدادی از سایت های خبر طی هفته های اخیر علی مطهری به دنبال فیلترینگ سایت صراط این اقدام را غیرقانونی خوانده بود.

هر چند سایت آفتاب چند روزی است رفع فیلتر شده است، اما سایت بازتاب با بازداشت مدیر مسئول و سردبیرش به کار رسانه ای خود پایان داد.

علی مطهری در گفت وگو با خانه ملت، گفته بود: مجلس سال۸۸ در باره نظارت بر پایگاه های اطلاع رسانی مجازی قانونی را به تصویب رساند که براساس آن پایگاه‌های اطلاع‌رسانی مجازی دارای مجوز تحت الشمول قانون مطبوعات قرار گیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه شورای فیلترینگ باید بر روی سایت های بدون مجوز نظارت داشته باشد، گفته بود: نظارت بر سایت هایی که هنوز مجوز فعالیت از شورای نظارت بر مطبوعات نگرفتند و سایر وبلاگ با کمیته فیلترینگ است.

نماینده ناظر مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات، افزود: پیش از این نیز کمیته فیلترینگ به اینگونه موارد ورود پیدا می‌کرد و سرخود اینگونه فیلترها را انجام می‌داد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.