سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دروغ ممنوع/ حقانیت ستاره کوچه اختر و افول هاله نور...

دروغ ممنوع/ حقانیت ستاره کوچه اختر و افول هاله نور

چکیده :میرحسین آمده بود تا بگوید مردم از خدمتگزارانشان راستی و درستی می‌خواهند و بسیاری از گرفتاری‌های ما از دروغ برخاسته است. آمده بود تا بگوید عقب‌ماندگی، فقر، فساد و بی‌عدالتی سرنوشت ما نیست. آمده بود تا بار دیگر به انقلاب اسلامی آن گونه که بود و جمهوری اسلامی آن گونه که باید باشد، دعوت کند....


کلمه:  چهار سال پیش در چنین روزی وقتی میر حسین موسوی در برابر دروغ های سازمان یافته انگشت خود را بالا گرفت و به آنان نهیب زد و هشدار داد. هشداری که بر نتافتند. رایش را دزدیدند، او را به حصر کردند و ارتباطاتش را قطع نمودند تا شاید فریاد حق طلبی اش را خاموش کنند.

چهار سال از آن مناظره تاریخی گذشته، مناظره ای که شاید هر یک از ما بارها مرور کرده ایم و در محفل ها و جمع های خانوادگی و دوستانه بارها از آن سخن گفته ایم.

از دروغ هایی که در آن مناظره تاریخی آشکار کرد تا آنجا که فریاد بر آورد که ما با کجروی ها و دروغ گویی ها روبرو هستیم و خواست که بازگرداند آنان را به راه اصلاح و درستی و گفت که در پی اصلاح آنیم؛ اصلاحی با برگشت به اصول ناب انقلاب اسلامی.

میرحسین آمده بود تا بگوید مردم از خدمتگزارانشان راستی و درستی می‌خواهند و بسیاری از گرفتاری‌های ما از دروغ برخاسته است. آمده بود تا بگوید عقب‌ماندگی، فقر، فساد و بی‌عدالتی سرنوشت ما نیست. آمده بود تا بار دیگر به انقلاب اسلامی آن گونه که بود و جمهوری اسلامی آن گونه که باید باشد، دعوت کند.

اما اصولگرایان که می گویند به ندای رهبری پاسخ گفته بودند همه در پشت سر کسی صف کشیدند که امروز از استبداد، قانون گریزی و وعده های خلاف واقعش به ستوه آمده اند. همان کسی که نظرش از همه نزدیکتر بود به رهبری. کسی که رهبری او را برگزیده بود به رفاقت پنجاه ساله اش.

کسی که دولتش را دولت امام زمان می خواند، حالا از انحراف و کج روی هایش می گوید و آن یکی از ساده زیستی و سفرهای استانی اش مغرور گشته بود، همه را بازی قدرت می خواند.

امروز میرحسین ستاره کوچه اختر محصور است، اما بیانیه ها و سخنانش در میان ماست که به روشنی این روزها را پیش بینی کرده بود و انذار داده بود. او که به ما وعده داده بود که جنبش سبز مخالف دروغ است و آنرا آفتی خانمان برانداز برای کشور می داند و از این رو دروغ های سیاسی و امنیتی و اقتصادی و فرهنگی و امثال آنرا خطری بزرگ برای کشور می دانیم.

 

هاله نوری که افول کرد

پرونده ی دروغ ها وقتی گشوده شد فراوانی مثال و مصداق آنقدر می شود که ترس از شکستن قبح دروغ رعشه به تن می اندازد.

ماجرای هاله نور احمدی نژاد خود به تنهایی یک دروغ بود، ذکر آن در حضور آیت الله جوادی آملی دروغ بعدی و تکذیب های رییس دولت و اعوان و انثار وی دروغ های بعدی بودند که یادآور همان ضرب المثل قدیمی است که وقتی دروغ اول را گفتی پشت سر باید دروغ های بعدی را هم بگویی.

محمود احمدی نژاد پس از اولین دیدار از نیویورک و شرکت در اجلاس عمومی سازمان ملل و در سفر خود به قم، در حضور آیت‌الله جوادی آملی از «هاله نوری» سخن گفت که در مدت سخنرانی دور وی را گرفته بود.

او می گوید: ما به نیویورک که رفته بودیم، قبل از آن‌که برویم خیلی جوسازی بود، تهدید کرده بودند که اگر بیای، دستگیرت می‌کنیم. گفتم: من می‌آیم. گفتند: پس امنیت را برقرار نمی‌کنیم. گفتم: پس حتما آنجا خبری هست که مخالفت می‌کنند. من می‌آیم. خدمت آقا هم عرض کردم، همین را فرمودند، گفتند: حتما باید این سفر انجام شود، خودشان آنقدر علیه ما تبلیغ کرده بودند که همه گوش‌ها و چشم‌ها را به سمت ما متوجه کرده بودند که این هیأت کی هست.

وقتی در خیابان‌ها راه می‌رفتیم، به هر ساختمانی می‌رفتیم، همه توجهات به سمت هیأت ایرانی بود، کأنه هیچ کس دیگری نبود. من روز آخری که سخنرانی کردم، تقریبا همه سران بودند یکی از همان جمع به من گفت: «وقتی تو شروع کردی «بسم‌ا..» و «اللهم» را گفتی، من دیدم یک نوری آمد، تو را احاطه کرد و تو تا آخر در یک حصن و حصاری رفتی»؛ این را من خودم هم احساس کردم که فضا یک دفعه عوض شد و همه حدود بیست‌وهفت، هشت دقیقه تمام، این سران مژه نزدند. این‌که می‌گم مژه نزدند، غلو نمی‌کنم. اغراق نیست، چون نگاه می‌کردم، همه سران مبهوت مانده بودند. انگار یک دستی همه آنان را گرفته بود، آنجا نشانده بود. چشم‌ها و گوش‌هایشان را باز کرده بود که ببینید از جمهوری اسلامی پیام چیست..

 

فیلم


برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید

آیت الله جوادی آملی پس از این اظهارات و در نقش معلمی خود با ذکر دو روایت از پیامبر در مذمت دروغ و فریب رییس دولت را نصیحت کرد که به مردم دروغ نگوییم و خلف وعده نکنیم.


برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید

 

فیلم دیدار منتشر شد و انتشار خبر این گفته‌ها، چنان تاثیری در جامعه، اس ام اس ها، شوخی ها، یادداشت ها و حتی گفتگوهای خانوادگی گذاشته بود که دفتر رییس جمهوری بعد از مدت کوتاهی آن را تکذیب کرد و غلامحسین الهام، رییس دفتر وی که خود نیز در جلسه حضور داشت، اعلام کرد که چنین چیزی نشنیده و هاله نور و مسائلی شبیه به این ساختگی است.

اما تکذیب رسمی و غیر رسمی ذره ای نتوانست از تاثیر فیلمی که هر کس می توانست به چشم خود آن را ببیند کم نکرد و علی رغم اینکه از این جلسه فیلمبرداری شد و فیلم آن در دسترس عموم قرار گرفته بود، صدا و سیمای ضرغامی باز هم ناچار شد وارد میدان شده و از تنها رسانه بودنش استفاده کند و در نمایشی از رییس دولت بپرسد و او هم تکذیب کند تا بار دیگر چهره ی دروغگویی رییس دولت ضبط، ثبت و منتشر شود.

این درحالی بود که برخی دیگر از مدافعان، مانند سایت رجانیوز، فیلم را ساختگی ندانسته و اعلام کردند چنین تجربیات معنوی و عرفانی ای در طول زندگی هرشخصی ممکن است روی دهد.


برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید

 

چند روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری و مناظره های تاریخی که مهدی کروبی در مناظره اش با محمود احمدی نژاد به هاله نور وی اشاره و خاطرنشان کرد: وقتی من این مسئله را شنیدم اصلا باورم نمی شد. کسی که نمی خواهم اسم او را ببرم مسئله را گفت و من گفتم دیگر لازم نیست در انتخابات آدم دشمنی کند و هر چیزی را برای جلب رای بگوید و به طرف مقابل نسبت دهد اما تا من این فیلم را ندیدم و از قم تحقیق نکردم باورم نشد. اما دیدم در جلسه ای نشسته اند و برای آیت الله جوادی آملی صحبت می کند کسی که می دانید عالم و فیلسوف و فقیه است و من هم نزد ایشان رفته و یک بار صحبت کرده ام و خصوصیات ایشان را بیشتر از دیپلمات ها و انهایی که رفت و آمد داشتند می دانم.

دبیر کل حزب اعتماد ملی گفت: “در این فیلم دیدم ایشان به صراحت می گوید پس از پایان سخنانم در سازمان ملل به من گفتند که هاله ای از نور تو را فرا گرفته بود و وقتی صحبت می کردم آنان چنان میخکوب شده بودند که چشمان حرکت نمی کرد و همه به چشمان من نگاه می کردند و به حرفهای من گوش می کردند”.


برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید

 

روز بعد از این مناظره نیز، دفتر آیت‌الله جوادی‌آملی، سخنان کروبی در مناظره شنبه‌شب با احمدی‌نژاد در خصوص هاله نور را تأیید ‌کرد.

آفتاب همان روز گزارش داد که به دنبال طرح موضوع ادعای احمدی نژاد در مورد «هاله نور» از سوی حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی کروبی، و تکذیب این موضوع از سوی محمود احمدی‌نژاد، خبرنگار آفتاب در تماس با دفتر حضرت آیت‌الله جوادی آملی صحت و سقم این موضوع و فیلم منتشر شده از دیدار موصوف را جویا شد که دفتر این مرجع صحت خبر را تأیید کرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.